دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 29405  |  
تاریخ انتشار : 6 شهر 1399 - 17:08
فرمانده سپاه ناحیه قاینات از توزیع 10 هزار و 10 بسته معیشتی درگام دوم رزمایش کمک مومنانه در دهه اول محرم خبر داد.

به گزارش نسیم قائن ، سرهنگ فرحبخش ثانی فرمانده سپاه ناحیه قاینات در مراسم گام دوم رزمایش کمک مومنانه که پیش از ظهر امروز برگزار شد اظهارکرد:مردم قاینات در همه عرصه ها خوش درخشیدند ودر طرح کمک مومنانه هم با جان دل به صحنه آمدند واین رزمایشاتی که در گام اول طی 3 مرحله پشت سرگذاشتیم کمک های بسیار خوبی از سوی مردم و خیرین به نیازمندان شهرستان اعطا شد.

وی با بیان این که گام دوم رزمایش کمک مومنانه از عید قربان تا غدیر در مرحله اول با بسته های معیشتی و غذای گرم و گوشت به نیازمندان و کمک جهیزیه  به نوعروسان نیازمند انجام شد گفت:در مرحله دوم نیز 1010 بسته غذایی و لوازم التحریر به همت سپاه و کمیته امداد امام خمینی(ره) در بین نیازمندان توزیع خواهد شد.

فرحبخش  ادامه داد:500 سبد غذایی و لوازم التحریر با ارزش 250 میلیون تومان به همت سپاه توزیع خواهد شد و مابقی نیز توسط کمیته امداد دربین نیازمندان  توزیع می شود.

فرمانده سپاه ناحیه قاینات از شناسایی حدود 6 هزار نفراز نیازمندان  توسط پایگاهها و هیئت امنای مساجد خبر دادو گفت: حدود 5500 نفر تا کنون سبد دریافت کرده اند و مابقی دراین مرحله سبد معیشتی دریافت خواهند کرد.

وی گفت: در طول شش ماه گذشته تعداد هزار بسته معیشتی به ارزش 4 هزار و335 میلیون ریال، تعداد 900 عدد نان به ارزش 9 میلیون ریال، تعداد بیش از 11 هزار غذای گرم به ارزش 121 میلیون و 725هزار ریال، لوازم التحریر900 بسته به ارزش هزار و 50 میلیون ریال، پوشاک 452 عدد به ارزش 497 میلیون ریال و ماسک تعداد 6هزار به ارزش 120 میلیون ریال جمع کمک های مومنانه به ارزش 7 میلیارد و 228 میلیون 450 هزار ریال بین نیازمندان شهرستان قاین توزیع شده است.

وی افزود:مرحله سوم رزمایش کمک مومنانه از گام دوم رزمایش  در ماه صفر انجام می شود و 304 کارتن به نام شهدای شهرستان قاینات تهیه و در بین هیئت های عزاداری توزیع خواهد شد تا مردم آنچه در توان دارند در این کارتن ها قرار داده و به ستاد کمک مومنانه ارائه دهند.

حجت الاسلام رحمانی دراین مراسم با تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع)گفت:صحنه عاشورا تجسم یافته جامعه آرمانی ومدینه فاضله اسلامی و مدینه الاعلون اسلام است .

وی در ادامه با اشاره به طرح کمک مومنانه اظهار کرد: در لبیک به فرمایش مقام معظم رهبری بسیاری از هیئتهای مذهبی ما هم پای کار آمدند و بخشی از هزینه های معیشتی نیازمندان را تامین کردند و امروز هم شاهد مرحله دیگری از کمک های مومنانه هستیم که قطعا انجام این کارها با الگوگیری از سیره پیامبر اسلام و خاندان پاکش صورت می گیرد.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.