دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28805  |  
تاریخ انتشار : 31 تير 1398 - 23:39
توصیه های پلیسی به کشاورزان:
پیشگیری از سرقت محصولات کشاورزی
فرمانده انتظامی شهرستان قاین نكات آموزنده اي جهت پيشگيري از سرقت محصولات کشاورزی براي كشاورزان ارائه داد.

به گزارش نسیم قائن ، سرهنگ محمود زال بیکی فرمانده نیروی انتظامی قاین با توجه فرارسيدن فصل محصولات چون گندم ،جو و دیگر محصولات باغی(پسته و زرشک و..) نكات پيشگيرانه براي كشاورزان ارائه داد.

زال بیکی با توصیه به کشاورزان  گفت: در صورتی که محصول باغات رسیده باشد از به تاخیر انداختن در برداشت آن خودداری و بلافاصله پس از به ثمر رسیدن محصول نسبت به چیدن آن اقدام نمایند تا سارقین نتوانند در فرصت به دست آمده نسبت به سرقت محصولات اقدام نمایند.

وي ادامه داد: با توجه به اینکه در هر ساعت از شبانه روز فردی در مزارع و باغات در حال آبیاری می‌باشد لازم است فرد آبیار در زمان آبیاری خود به مزارع اطراف و مزارع دیگر نیز سرکشی داشته باشد و هرگونه تردد یا وجود افراد مشکوک را به کلانتری محل یا 110 اطلاع دهد.

وی همچنین افزود: کشاورزان جهت پیشگیری از سرقت محصولات، مزارع و باغات که فاقد دیوار و حفاظ لازم می‌باشد در زمان برداشت محصول که حدودا یک ماه می‌باشد نسبت به گماردن حداقل دو نفر نگهبان با صلاحیت لازم جهت پیشگیری از سرقت در مزارع و باغات اقدام لازم را بعمل آورند تا نگهبانان گشت زنی مداوم در باغات داشته باشند و با هماهنگی اداره برق نسبت به روشنایی کامل معابر اصلی مزارع اقدام لازم صورت گیرد تا در شب دید کافی برای کنترل بهتر وجود داشته باشد.

سرهنگ زال بیکی  تصريح كرد: در صورت مشاهده فرد یا افرادی که اقدام به حمل محصولات کشاورزی به مقدار کم یا زیاد در وسیله نقلیه خود اعم از موتورسیکلت و خودرو نموده و بومی منطقه نبوده و مشکوک به نظر می‌رسند و یا مرتبا در مزارع در حال تردد می‌باشند، نسبت به برداشتن شماره پلاک و نوع وسیله نقلیه مذکور اقدام و فورا مراتب را به کلانتری محل یا 110 اعلام نمایند.

وی افزود: در انبارها ومحل نگهداری محصول در هنگام شب ،حداقل از دو نفر نگهبان با صلاحیت لازم بصورت زوجی استفاده نمایند و روشنایی لازم را در طول شبانه روز در بیرون و داخل ترمینال داشته باشند و نسبت به حصارکشی و نصب حفاظ و استفاده از قفل های کتابی مناسب اقدام نمایند و از نگهداري بیش از حد محصول در انبار و اتاقها اکیدا خودداری و سریعا به صاحبان آنها تحویل داده شود یا در محل های مناسب در نزدیکی محل سکونت نگهداری شود.

فرمانده انتظامی قاین  در پايان تذكر داد: کشاورزان محترم درخصوص خرید و یا فروش (معامله) با افراد ناشناس و نامعتبر خودداری و از ارائه هرگونه اطلاعات انبار یا کارگاه خود و دیگران به افراد غیرمسئول خودداری نمایند.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.