دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28623  |  
تاریخ انتشار : 21 اسف 1397 - 22:27
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با اشاره به حوادث جاده‌ای محور بیرجند- قاین، گفت: تقاضا داریم ۵۰ میلیارد تومان از محل ماده ۵۶ به این پروژه اختصاص یابد.

به گزارش نسیم قائن ، 

مهدی جعفری عصر سه شنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان جنوبی با بیان اینکه ۱۷ هزار کیلومتر راه در سطح استان وجود دارد، افزود: از این میزان، ۵۳۹ کیلومتر باند دوم، چهار هزار و ۶۴۳ کیلومتر راه اصلی و فرعی و پنج هزار و ۶۹۴ کیلومتر راه روستایی آسفالته هستند.

وی با اشاره به وجود دو کریدور اصلی در خراسان جنوبی بیان کرد: یکی از این کریدورها، کریدور چابهار به مشهد بوده که ۴۲۴ کیلومتر از آن در خراسان جنوبی قرار دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی اظهار کرد: تاکنون ۱۸۶ کیلومتر معادل ۴۴ درصد باند دوم این کریدور به بهره برداری رسیده است.

وی طول کریدور بندرعباس به مشهد را ۳۵۶ کیلومتر عنوان کرد و افزود: تاکنون ۱۸۸ کیلومتر از باند دوم آن به بهره‌برداری رسیده است.

وی با اشاره به حوادث جاده‌ای محور بیرجند- قاین، بیان کرد: تقاضا داریم ۵۰ میلیارد تومان از محل ماده ۵۶ به این پروژه اختصاص یابد.

جعفری با اشاره به راه آهن شرق بیان کرد: همچنین تقاضا داریم یک قطعه از این پروژه در اردیبهشت‌ماه سال آینده برای خراسان جنوبی به مناقصه گذاشته شود.

وی با بیان اینکه پیمانکاران در حوزه راه و شهرسازی خراسان جنوبی قریب به ۱۶۰ میلیارد تومان مطالبه دارند، افزود: در راستای پرداخت مطالبات این افراد نیازمند کمک هستیم.

جعفری با بیان اینکه ۸۳۱ روستا در استان دارای راه آسفالته است، اظهار کرد: طول راه‌های آسفالته مورد نیاز در روستاهای بالای ۲۰ خانوار خراسان جنوبی ۴۷۸ کیلومتر است.

جعفری طول پروژه بازارچه میل ۷۸ به فراه افغانستان ۱۲۰ کیلومتر دانست و اظهار کرد: تاکنون ۶۴ کیلومتر از این پروژه آسفالت و ۳۴ کیلومتر زیرسازی شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی اعتبار مورد نیاز این پروژه را ۱۵۰ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: تاکنون سه میلیارد اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: متأسفانه علیرغم اهمیت این پروژه اعتباری برای آن در بودجه ۹۸ دیده نشده است.

مهر

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.