دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28618  |  
تاریخ انتشار : 18 اسف 1397 - 16:05
دو شهر بیرجند و قاین از خدمات طرح نظام ملی آدرس گذاری کشور (G_NAF) برخوردارند.

به گزارش نسیم قائن ، رئیس اداره كدگذاري و فناوري اطلاعات پست استان گفت : طرح نظام ملی آدرس گذاری کشور (G_NAF) در سال 93 و با هدف امكان بررسي و صحت سنجي آدرس فيزيكي به همراه موقعيت و مختصات جغرافيايي، توسعه فرآيندي نوين در تعريف آدرس با ماهيت زمين مرجع، ايجاد و نگهداري يك پايگاه اطلاعاتي و راهنماي موثق آدرس هاي استاندارد مكان محور و يكتا، وحدت رويه آدرس دهي و كاهش هزينه هاي مترتب بر آن و همچنين فرهنگ استفاده از آدرس استاندارد ملي اجرا شد. 

 

مقدم با بیان اینکه همچنین با اجرای این طرح، خدمات و سرويس هاي زير بنايي از جمله ارائه خدمات بهتر دستگاه های اجرایی به مردم نیز تسهیل می شود افزود: شهروندان بیرجندی و قاینی هم اکنون با ورود به سامانه WWW.SINA.POST.IR می توانند اطلاعات مكاني به همراه تعيين مختصات و دريافت كد پستي ده رقمي با آدرس سه سيلابستي استاندارد را از آن  بهره برداري  کنند.

وی با اشاره به اینکه طرح نظام ملی آدرس گذاری در دو شهر سربیشه و  خوسف و شوسف نیز در دست اقدام است گفت: این سه شهر نیز تا  پایان سال از خدمات این طرح بهره مند خواهند شد.

رئیس  اداره كدگذاري وفناوري اطلاعات پست استان گفت: برای اجرای این طرح در سایر شهرهای استان نیازمند همکاری شهرداريها و دهياريهاي استان هستیم تا هر چه سریع تر نسبت به ساماندهي و تعيين اسامي معابر فاقد نام و همچنين ساماندهي پلاك آبي ساختمان هاي شهرها و روستاها با رعايت ضوابط و چارچوب هاي تعيين شده در دستورالعمل اجرايي طرح نشاني استاندارد مكاني ملي، اقدام کنند.

از اهداف ديگر اين طرح استفاده وسيع تر از اطلاعات مكاني و مديريت بر روي داده ها و خدمات، تبادل اطلاعات در حوزه هاي مختلف  كشور و كاهش هزينه هاي نهاد ها در ارائه خدمات است. 

 

منبع: صدا و سیما

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.