دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28494  |  
تاریخ انتشار : 18 دى 1397 - 13:04
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان جنوبي گفت: تصمیمیاتی اتخاذ و تکلیف شد که حدود ۴ کیلومتر از محور بیرجند- قاین در محدوده کیلومتر ۳۸ تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

به گزارش نسیم قائن ، سید حسین مقدس دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان جنوبی در گفت‎وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان از ورود مدعي العموم به موضوع جاده بیرجند به قاین خبر داد و گفت: ۱۰ کیلومتر دیگر از دو بانده‌سازی محور بیرجند به قاین تا پایان امسال با تکلیف دادستانی زیر بار ترافیک می‌رود.

 

وی گفت: به لحاظ اهمیت موضوع تصادفات جاده‌ای و در جهت کاهش حوادث مرتبط به ویژه تصادفات رخ به رخ که منجر به فوت و مجروح شدن تعداد زیادی از هموطنان شده و خانواده‌های زیادی داغدار و آسیب‌های زیادی به جامعه از این رهگذر وارد شده است موضوع بازدید و رسیدگی به محور بیرجند به قاین در دستور کار قرار گرفت.

 

این مقام قضایی بیان کرد: در این خصوص با دعوت از مدیرکل راه و شهرسازی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، و رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی، بعضا پیمانکاران محور بیرجند- قاین موضوع در دستور کار قرار گرفت و از محور قاین- بیرجند در قسمت‌هایی از باند دوم که در حال احداث بوده است بازدید شد.

 

مقدس ادامه داد: پس از این بازدید در جلسه‌ای که در محل احداث جاده برگزار شد تصمیمیاتی اتخاذ و تکلیف شد که حدود ۴ کیلومتر از محور بیرجند- قاین در محدوده کیلومتر ۳۸ تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

 

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان جنوبی افزود: همچنین تکلیف شد حدود ۶ کیلومتر از محور قاین- بیرجند در محدوده گردنه خونیک که تصادفات فوتی و جرحی متعددی در این محدوده در یک سال اخیر بصورت رخ به رخ، اتفاق افتاده است حداکثر تا ۲۵/ ۱۲/ ۱۳۹۷ (قبل از شروع تعطیلات نوروز سال ۱۳۹۸) تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

 

این مقام قضایی افزود: در این جلسه بر تسریع در عملیات باند دوم محور فردوس- بجستان در محدوده پلیس راه باغستان تا بعد از روستای برون به طول حدود ۱۲ کیلومتر و تکمیل جهت بازگشایی قسمت‌هایی از این محور به لحاظ تردد بالا و به ویژه تردد روستاییان در طول محور با موتور سیکلت و همچنین ایمن‌سازی فوری محور فعلی (قدیم) در همین محدوده به لحاظ نقص علایم و ارتفاع سطح و شانه‌سازی فوری این ۱۲ کیلومتر تاکید گردید.

 

مقدس گفت: همچنین تاکید شد در خصوص دیگر قسمت‌ها محور‌های مواصلاتی استان که قسمت‌هایی از باند دوم آماده بازگشایی است و مدیرکل راه و شهرسازی استان گزارش آن را اعلام کرد سریعا اداره کل راه و شهرسازی نسبت به تکمیل باند دوم در این قسمت‌ها اقدام تا در جلسه آتی و پس از بازدید از محل در خصوص بازگشایی این قسمت‌ها اقدام شود.

 

وی ادامه داد: همچنین پس از مشاهده دوربین‌های ترافیکی و کنترل سرعت جاده‌ای استان در محل فرماندهی پلیس راه استان مقرر شد توسط پلیس راه و با هماهنگی دادستانی مرکز استان در خصوص توقیف موقت و زمان دار خودرو‌هایی که با سرعت بسیار بالا و حادثه‌ساز در محور‌های استان تردد می‌کنند یا پلاک‌های خود را عمدا برای عدم قرائت یا قرائت اشتباه توسط دوربین‌های کنترل سرعت مخدوش می‌کنند و نقش غیرقابل انکاری در افزایش حوادث جاده‌ای دارند، اقدام شود.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.