دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28440  |  
تاریخ انتشار : 21 آذر 1397 - 18:17
امروز در حالی شورای پیشگیری از وقوع جرم در خراسان جنوبی برگزار شد که از پیشرفت ۸۵ درصدی محور بیرجند قاین خبر داده شد و معاون اجتماعی پیشگیری از وقع جرم قوه قضائیه نیز در این جلسه خواستار تلاش مسئولان برای حفظ جمعیت در روستاهای مرزی استان شد.

به گزارش نسیم قائن ،  محمدباقر الفت پیش از ظهر امروز در شورای پیشگیری از وقوع جرم خراسان جنوبی اظهار داشت: مهاجرت‌ها آسیب جدی به کشور وارد می‌کند و باید برای جلوگیری از مهاجرت روستائیان چاره‌اندیشی شود.

وی با اشاره به اینکه بیشتر مهاجرتها در خراسان جنوبی از چهار شهرستان مرزی است افزود: دهیاران و بخشداران باید در جهت توسعه و پیشرفت روستاها گام برداشته و مقدمات زیرساخت‌ها و فناوری‌های توسعه کشاورزی و دامداری را در روستاها فراهم کنند تا مهاجرت روستائیان کاهش یابد.

جذب سرمایه‌گذار نیازمند حمایت و شفاف سازی است

معاون اجتماعی پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه گفت: باید برای نگه‌داشت جمعیت مرزی تلاش شود و نباید اجازه داد مهاجرت بی رویه از این مناطق صورت گیرد.

الفت خاطرنشان کرد: جذب سرمایه‌گذار در خراسان جنوبی نیاز به حمایت و شفاف سازی دارد و اگر شرایط مبهم باشد سرمایه‌گذار حاضر به سرمایه‌گذاری نخواهد بود. بانک‌ها نیز باید در پرداخت تهسیلات با روستائیان همکاری کنند و از سختگیری‌های بی‌مورد اجتناب کنند.

وی در ادامه بیان کرد: در زمینه مشکلات مردم با منابع طبیعی نیز مسئولان تلاش کنند به نفع مردم گام بردارند و قوانین را در راستای رفاه مردم اجرایی کنند.

روستاهای مرزی با کار فرهنگی توانمند شوند

معاون اجتماعی پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه اظهار داشت: روستاهای مرزی را با کار فرهنگی توانمند کنیم چراکه راه جلوگیری از مهاجرت روستاها، آباد کردن روستاهاست.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی نیز در این جلسه از وجود یک هزار و 762 واحد مسکونی در بافت ناکارآمد استان خبر داد و گفت: 32 میلیارد تومان یارانه تسهیلات احداث واحدهای مسکن و 39 میلیارد تومان به خدمات زیربنایی اختصاص داده شده است.

پیشرفت 58 درصدی محور بیرجند-قاین

جعفری از پیشرفت 58 درصدی محور بیرجند-قاین خبر داد و افزود: مهمترین پروژه استان دوبانده سازی محور بیرجند-قاین به طول 100 کیلومتر است که در حال حاضر سه پیمانکار مشغول به کار است و 45 کیلومتر از این محور به بهره‌برداری رسیده و 47 کیلومتر نیز در دست اجرا است.

وی گفت: این پروژه به 120 میلیارد تومان اعتبار دیگر برای تکمیل نیاز دارد و در حال حاضر مطالبات پیمانکاران پروژه 36 میلیارد تومان است.

89 روستای استان فاقد راه آسفالته است

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه 89 روستای استان فاقد راه آسفالته است افزود: از 918 روستای بالای 20 خانوار خراسان جنوبی 829 روستا دارای راه آسفالته و 89 روستا بدون راه آسفالته است.

تسنیم

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.