دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28281  |  
تاریخ انتشار : 12 مهر 1397 - 15:13
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به این‌که تنها از طریق تفکر بسیجی می‌توان به پیروزی رسید، افزود: تفکر بسیجی نه‌تنها در ایران بلکه در کشورهای همسایه نیز دشمنان را ناکام گذاشت.

به گزارش نسیم قائن ،  آیت‌الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند صبح امروز در رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان حضرت محمد رسول الله(ص)2 در ورزشگاه آزادی بیرجند، اظهار کرد: شناخت جریان استعمار که بزرگترین آفت جهان بشری است بر هر انسان بابصیرتی لازم است و در این مورد گذشته از جریانات تاریخی که به عنوان جنگ‌های صلیبی ایجاد شد و پای استعمار به جهان باز شد و در ادامه آن فجایعی که حاصل شد، بسیار حائز اهمیت است.

 
وی با بیان این‌که مرکز اصلی استعمار غرب، اروپا است، افزود: اروپا در برنامه‌های استعماری و سلطه جهانی نقشه‌هایی کشیده است که بر اساس آن قاره‌های مختلف دنیا را با انواع فجایع در جهت سلطه روبرو کرده است که در بعضی به خیال خود موفق و در بعضی مأیوس بوده است.
 
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان این‌که اولین قدم استعماری که اروپا در آن موفق بوده، سلطه بر ایالت متحده آمریکا است، گفت: آن‌چه که امروز به عنوان ایالت متحده آمریکا مطرح است، مردم آمریکا نیستند، آن‌ها اروپائیان استعماری هستند که نفوذ کردند و توانستند از اختلافات بین مردم آمریکا سوءاستفاده کنند.
 
آیت‌الله عبادی گفت: استعمارگران در آمریکا ۸۰۰ میلیون نفر از مردم بومی را قتل عام کردند و بر استخوان‌های سرخپوستان بومی، ایالت متحده آمریکا را ساختند.
 
وی با بیان این‌که تسلط بر آمریکا از جمله طرح‌های استعماری آن‌ها بود، افزود: طرح آن‌ها برای آمریکا به تنهایی نبود؛ آن‌ها در خاورمیانه بزرگ حضور پیدا کردند و بر اساس طرحی که ریختند فلسطین را اشغال کردند.
 
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به این‌که استعمارگران می‌خواهند قدم به قدم خاورمیانه بزرگ را استعمار کنند، گفت: استعمارگران با مانع بزرگ مقاومت مردم فلسطین روبرو هستند که در بدترین و سخت‌ترین شرایط مردانه استقامت می‌کنند. 
 
آیت‌الله عبادی با اشاره به این‌که اصل طرح استعمارگران همان ایالت متحده آمریکا و تسلط کامل بر خاورمیانه بود، خاطرنشان کرد: آن‌ها همین نقشه را در آفریقا نیز پیاده کردند اما با مقاومت مردم روبرو شدند.
 
وی با بیان این‌که استعمارگران بر قاره هند تسلط پیدا کردند و خون مردم این سرزمین را مکیدند، افزود: ماهاتما گاندی با دست خالی اما با اراده قوی در مقابل آن‌ها ایستاد.
 
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: ماهاتما گاندی شیعه نبود اما به امام حسین (ع) سرور و سالار آزادگان جهان اقتدا کرد و شبه قاره هند را نجات داد.
 
آیت‌الله عبادی یادآور شد: حضور استعمارگران انگلیس در ایران باعث شد تعداد زیادی از جمعیت بیست میلیونی ایران از گرسنگی و بیماری مردند و انواع مفاسد را با سلطه خود به ایران تزریق کردند.
 
وی با اشاره به این‌که نفوذ 20 ساله انگلیس و ترویج انواع فساد، این دوران را به بدترین دوران‌های تاریخ تبدیل کرده است، افزود: استعمارگران با قیام امام راحل(ره) مواجه شدند و در سال 1357 کشور از زیر سلطه آن‌ها خارج شد.
 
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان این‌که اگر امام راحل (ره) و مردم نبودند، بعد از فلسطین نوبت ایران بود که به تصرف اشغالگران برسد، گفت: استعمارگران قصد سلطه بر جان و مال کشورهای اسلامی را دارند و برای سلطه بر جهان اسلام از هیچ گزینه‌ای دست بر نمی‌دارند.
 
آیت‌الله عبادی خاطرنشان کرد: استعمارگران برای نفوذ از طریق مسائل سیاسی، اقتصادی، تبلیعاتی، فرهنگی و اعتقادی از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند.
 
وی با اشاره به این‌که تنها از طریق تفکر بسیجی می‌توان به پیروزی رسید، افزود: تفکر بسیجی نه‌تنها در ایران بلکه در کشورهای همسایه نیز دشمنان را ناکام گذاشت.
 
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان این‌که سلطه جهانی استعمارگران باید قطع شود، گفت: مسلمانان باید آبرو و تفکر اسلامی خود را حفظ کنند چراکه انواع طرح‌های دشمن شکست خورده است. 
 
آیت‌الله عبادی یادآور شد: حضور امروزِ بسیجیان در کشور به آن‌ها درس تازه‌ای می‌دهد که بدانند در مقابل چه انسان‌هایی ایستاده‌اند و اراده مردم ایران در مقابل آن‌ها پیروز است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.