دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28261  |  
تاریخ انتشار : 3 مهر 1397 - 16:32
رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی خبر داد:
پیگیری برای ایجاد رشته فراوری زرشک و زعفران در قاین
رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی از پیگیری برای ایجاد رشته اختصاصی فرآوری زعفران و زرشک در دانشکده فنی و حرفه ای در قاین خبر داد و افزود: همچنین پیگیر تاسیس دانشکده فنی و حرفه ای در شهرستان نهبندان هستیم.

به گزارش نسیم قائن ، حمود نخعی امروز ( 3 مهر) در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: در حال حاضر مجوز ایجاد 365 رشته برای دانشگاه فنی و حرفه ای کشور از شورای گسترش دریافت شده است.

 

وی با بیان اینکه این دانشگاه با 173 دانشکده با تعداد 174 هزار و 864 دانشجو بزرگترین دانشگاه کشور قلمداد می شود، افزود: هدف این دانشگاه تربیت تکنسین، نیروهای کاردان و مهارتی است که پنجه های مهارتی برای بخش صنعت، کشاورزی و خدمات محسوب می شوند.

 

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه فنی و حرفه ای همراه با تحصیلات عالیه مهارت را نیز به دانشجویان آموزش می دهد، عنوان کرد: حدود 75 درصد فارغ التحصیلان این دانشگاه وارد بازار کار شده اند.

 

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای خراسان جنوبی با اشاره به فعالیت پنج مرکز در شهرستان بیرجند، قاین، طبس و فردوس، گفت: هم‌اکنون چهار هزار و 200 دانشجو در 45 رشته کاردانی و 17 رشته کارشناسی برای پسران و 14 رشته کاردانی و 5 رشته کارشناسی برای دختران مشغول به تحصیل هستند.

 

نخعی ادامه داد: در سال تحصیلی جدید، یک هزار و 142 دانشجوی جدید در دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان پذیرش شدند که 70 درصد دانشجویان در مقطع کارشناسی هستند.

 

وی از پیگیری برای ایجاد رشته اختصاصی فرآوری زعفران و زرشک در دانشکده فنی و حرفه ای در قاین خبر داد و افزود: همچنین پیگیر تاسیس دانشکده فنی و حرفه ای در شهرستان نهبندان هستیم.

 

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی با بیان اینکه امکانات کارگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی و فضای آموزشی لازم از مهمترین شاخص های دانشکده فنی و حرفه ای است و باید این تجهیزات با صنعت سنخیت داشته باشد، عنوان کرد: امسال در بحث تجهیزات سازمان مرکزی اعتبارات خوبی اختصاص داده و در فاز نخست یک میلیارد و 100 میلیون تومان تجهیزات کارگاهی و آزمایشگاهی خریداری شده است.

 

نخعی بیان کرد: تاکنون تفاهم نامه های با صنایع کوچک، اتاق بازرگانی، اتاق صنایع و شهرک صنعتی منعقد شده است و انعقاد قرارداد با وزارت آموزش و پرورش برای تربیت معلم فنی در حال پیگیری است.

 

وی یکی از معضلات اصلی دانشکده فنی و حرفه ای پسران در شهرستان بیرجند را کمبود خوابگاه دانست و گفت: در برنامه های آینده پیگیر احداث ساختمان اصلی دانشگاه با اعتبار 3.5 میلیار تومان هستیم تا محل فعلی دانشگاه تبدیل به خوابگاه شود البته در شهرستان قاین، فردوس و طبس مشکل خوابگاهی وجود ندارد.

 

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای خراسان جنوبی یادآور شد: حدود 40 درصد دانشجویان این دانشگاه غیربومی هستند و در بیرجند 700 دانشجو خوابگاهی داریم.

 

نخعی با اشاره به فعالیت های عمرانی دانشگاه فنی و حرفه ای خراسان جنوبی گفت: سال گذشته یک هزار و 100 متر کارگاه خارج از منابع دانشگاه با کمک خیران ساخته شده و اکنون نیز برای تکمیل ساخت مجتمع فرهنگی و مذهبی با اعتبار 2 میلیارد و 400 میلیون تومان نیازمند کمک و همراهی خیران هستیم.

 

وی با بیان اینکه دانشکده فنی و حرفه ای در حال ساخت قاین نیازمند گازرسانی و آبرسانی است، افزود: احداث ساختمان دانشکده فردوس در دستور کار است که برای ساخت آن 3.5 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

شبستان

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.