دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28180  |  
تاریخ انتشار : 13 شهر 1397 - 08:05
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از کلنگ‌زنی بیمارستان دوم قاین همزمان با سفر وزیر بهداشت خبر داد .

به گزارش نسیم قائن ، کاظم قائمی  در نشست خبری، از هفتمین سفر مقام عالی وزارت بهداشت به خراسان‌جنوبی خبر داد و اظهار داشت: مراسم استقبال از وزیر بهداشت روز چهارشنبه ساعت 19 در فرودگاه بیرجند انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه طی این سفر در مجموع 15 پروژه افتتاح و دو پروژه کلنگ‌زنی می‌شود، بیان داشت: برای این پروژه‌ها اعتباری بالغ بر 40 میلیارد تومان هزینه شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به افتتاح مرکز ناباروری رویش در مرکز بیماری‌های خاص، مطرح کرد: برای این پروژه اعتباری بالغ بر 4 میلیارد تومان هزینه شده و تجهیزات کامل در این مرکز مستقر شده است.

قائمی اعلام کرد: هیچ گونه نیازی به اعزام زوج‌ها به مراکز سایر استان‌ها نخواهد بود و تنها چالش ما عدم وجود نیروی فوق تخصص نازایی است که امیدواریم بتوانیم در آینده نزدیک شاهد حضور فوق تخصص نازایی در این مرکز باشیم.

وی از افتتاح ساختمان شماره 2 دندان‌پزشکی با زیربنای 600 متر مربع و با اعتبار یک میلیارد و 500 هزار تومان خبر داد و بیان داشت: حدود 50 یونیت دندان‌پزشکی در این مرکز مستقر و مورد استفاده مردم و دانشجویان قرار می‌گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند کلنگ‌زنی ساختمان شماره یک دندانپزشکی بیرجند، افتتاح مرکز یادگیری و آزمون‌های جامع الکترونیکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اعتبار 500 میلیون تومان، افتتاح مرکز خدمات اطلاع‌رسانی دانشگاه با اعتبار سه میلیارد تومان، افتتاح ساختمان مرکزی دانشگاه با اعتبار 9 میلیارد تومان و دیدار با اعضای هیئت علمی دانشگاه در سالن شهید رحیمی را از برنامه وزیر بهداشت در بیرجند عنوان کرد.

قائمی به برنامه‌های وزیر بهداشت در شهرستان قاین اشاره کرد و گفت: طی این سفر کلینیک فوق تخصصی بیمارستان ولی عصر(عج) قاین با اعتبار هزینه شده سه میلیارد و 500 میلیون تومان افتتاح می‌شود.

وی افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت قاین با زیربنای 500 متر مربع و هزینه کرد 750 میلیون تومان، افتتاح کلینیک تخصصی شهدای قاین با زیربنای 870 متر مربع و اعتبار دو میلیارد و 500 میلیون تومان، افتتاح مرکز غربالگری سرطان قاین با سرمایه‌گذاری یک میلیارد و 500 میلیون تومان، راه‌اندازی مرکز جامع تصویربرداری بیمارستان شهدای قاین با اعتبار چهار میلیارد و 500 میلیون تومان و افتتاح مرکز همراه‌سرا و سالن اجتماعات بزرگمهر را از برنامه‌های وزیر بهداشت در قاین ذکر کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از کلنگ‌زنی بیمارستان دوم قاین همزمان با سفر وزیر بهداشت خبر داد و گفت: براساس پیگیری‌های انجام‌شده اعتبار این بیمارستان مصوب و فقط بحث انتخاب زمین است که طی چند روز آتی به نتیجه خواهد رسید.

قائمی همچنین از افتتاح اورژانس شهید چمران فردوس خبر داد و گفت: این مرکز شامل بخش‌های آی‌سی‌یو، ان‌آی‌سی‌یو ، بخش زایمان، اورژانس و غیره است که حدود 15 میلیارد تومان برای ساخت و ساز آن هزینه شده است.

وی از دیگر چالش‌های موجود در استان را نبود فوق تخصص کلیه عنوان کرد و گفت: امیدواریم طی سفر وزیر بهداشت و درمان به استان بتوانیم مجوز تأسیس اورژانس ترومای استان و فوق تخصص کلیه را اخذ کنیم.

فارس

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.