دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 27382  |  
تاریخ انتشار : 27 اسف 1396 - 21:28
مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی گفت: ۶۷۳ تن برنج در ایام نوروز وارد بازار می‌شود که در مجموع در سال جاری یک هزار و 115 تن برنج وارد بازار شد

به گزارش نسیم قائن ، هاشم ولی‌پور مطلق ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار داشت: تنظیم بازار به معنای توزیع کالا و در اختیار قرار دادن آن به تمام آحاد جامعه نیست بلکه نقش آن کنترل قیمت‌ها است.

وی با بیان اینکه نقش دولت در تنظیم بازار کمترین حضور و بیشترین تاثیرگذاری است، گفت: دولت بخشی از کالا را برای کنترل قیمت‌ها به بازار تزریق می‌کند تا سبب افزایش قیمت‌ها نشود.

مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی افزود: دولت در تلاش است تا در ایام محرم، رمضان و تعطیلات نوروز اقلام مختلف به صورت عادلانه توزیع شود.

ولی‌پور مطلق با بیان اینکه در سال جاری 2 هزار و 500 تن مرغ از مرغداران استان خریداری شد، تصریح کرد: در طول سال نیز هر وقت قیمت مرغ کاهش پیدا کرده ورود پیدا کردیم و مرغ را از مرغداران خریداری کردیم.

وی با بیان اینکه 7 هزار و 600 تن جو نیز از کشاورزان خریداری شده است، ادامه داد: در طول سال یک هزار و 466 تن مرغ وارد بازار توزیع شده که در یک ماه گذشته نیز تنها 396 تن مرغ به بازار تزریق شده است تا قیمت‌ها کنترل شود.

مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان‎جنوبی خاطرنشان کرد: در سال جاری 32 هزار و 260 تن جو، 6 هزار و 900 تن سویا، 27 هزار و 500 تن ذرت و 134 تن گوشت قرمز وارد شبکه توزیع در بازار شده است.

ولی‌پور مطلق اظهار کرد: 673 تن برنج در ایام نوروز وارد بازار می‌شود که در مجموع در سال جاری یک هزار و 115 تن برنج وارد بازار شد.

وی افزود: همچنین به طور میانگین روزانه 11 تا 15 تن تخم‌مرغ با قیمت 6 هزار تا 6 هزار و 200 تومان توزیع می‌شود.

فارس

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.