دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 27199  |  
تاریخ انتشار : 19 اسف 1396 - 13:17
بعد از گذشت 18 سال از موافقت احداث پادگان در قاین :
پادگان غدیر قاین همچنان در تلاطم امّاها واگرها
پس از گذشت 18 سال ،مبنی بر استقرار یک تیپ ارتش در قاین ، هنوز استقرار نیرو و تکمیل پادگان قاین در تلاطم اماها واگرهاست.

به گزارش نسیم قائن ، احداث پادگان در قاين، آرزوي بسياري از مردم قاين است. از همين رو در سال 78 پس از آن‌كه اين مسئله به‌طور جدي مطرح شد، بسياري از مردم قاين با اهداي زمين سعي نمودند به سهم خود، به احداث پادگان كمك نمايند.

 

 اما پس از سال‌هاي نسبتاً طولاني كه از وعده‌ي احداث پادگان در قاين مي‌گذرد، گويا هنوز تا اجراي كامل آن، راه درازي در پيش است.

شهریور 78ودر آستانه سفرمقام معظم رهبری به قاین مسئولین وقت شهرستان در نامه ای به ایشان خواستار استقرار نیروهای ارتش واحداث پادگان در شهرستان قاینات شدند

به‌دنبال اين نامه، در دي‌ماه 78، رئيس دفتر فرماندهي كل قوا در نامه‌اي به امام‌جمعه‌ي وقت قاين، خبر از موافقت با استقرار تيپ دوم از لشكر 58 تكاور در قاين داد.

 

دی87کلنگ زنی بعد از10سال

اگرچه بعد از 10سال از موافقت استقرار تیپ دوم از لشکر58تکاور وبا پیگیری هایی که نماینده اسبق شهرستان به زعم آنچه که در سایت نماینده هست ،در غدیر 1387این پادگان کلنگ زنی شد وامیر پوردستان کلنگ این مجموعه را به زمین زدو300میلیون تومان به پادگان اختصاص یافت اما باگذشت 9سال از این کلنگ زنی نه تنها این پیگیری ها نتیجه نداد بلکه این پروژه به عنوان یکی از پروژه های نیمه تمام ومیراث های ماندگار این نماینده  شهرستان به ثبت رسید واکنون در تلاطم اماها واگر ها دست وپنجه نرم می کند.

پس از کلنگ زنی وپیگیری های فرمانداران اسبق واستانداران اسبق وحتی نمایندگان دوره های گذشته مجلس شورای اسلامی ونماینده فعلی وپیگیری های فرماندار قاینات وامام جمعه سابق  این پروژه هنوزبه نتیجه نرسیده است.

در جراید وسایتهای خبری در طول چند سال اخیر ،خبرهای خوشحال کننده ای برای پادگان قاین از سوی مسئولین داده شد اما این خبرها نیز فقط در حد حرف بود وعمل به آن هنوز به مرحله اجرایی نرسیده است.

در فروردین 93سرهنگ "قوام يوسفي "فرمانده ارشد نظامي ارتش در خراسان جنوبي در آستانه 29 فروردين روز ارتش در جمع خبرنگاران گفت: جانمايي پادگان‌هاي قاين و نهبندان با حمايت مسئولان انجام شده و پس از مستندسازي و محصور کردن زمين هاي مورد نظر، اواخر سال ۹۲ نيروهاي مهندسي نيروي زميني ارتش با حضور در استان، طراحي انجام شده را با زمين هاي مورد نظر تطبيق دادند و سال 93 شاهد پيشرفت احداث اين پادگان ها خواهيم بود.

در7آذر1393امام جمعه قاین در خطبه های نماز جمعه خبر از آغاز به کارپادگان در 3ماه آینده داد وگفت: ضمن تشکر از مسئولان شهرستان قاین در شروع  بکار پادگان غدیر قاین بعد از 14 سال ،در بازدیدی که روز گذشته به همراه جمعی از نیروهای ارتش  ،نماینده  مجلس وفرماندار شهرستان از پادگان  انجام شد  قرار است در 3 ماه آینده پادگان  ارتش در شهرستان مستقرشود.

در 23فروردین 94نیز امیر پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش در نشسست خبری از تأسیس پادگان در شهرستان های نهبندان و قاین خبر داده بود..

در 16اردیبهشت 1394 معاون وزیر دفاع، امیر طلایی نیک، در بازدید از پادگان در حال ساخت شهرستان قاین گفت: تاکنون50 میلیارد ریال برای اجرای این طرح هزینه شده است. وبرای اتمام ساخت پادگان 1500میلیاردریال نیاز است

معاون وزیر دفاع گفت: طرح جامع استقرار طرح های نظامی مصوب مجلس شورای اسلامی در حال اتمام است و تا پایان امسال کاربری پادگان قاین مشخص می شود.

 

 

امیر طلایی نیک افزود: پادگان قاین از نظر تملک اراضی 15 درصد و از نظر فیزیکی و زیرساختها 10 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

امیر طلایی ادامه داد: اعتبارات مورد نیاز پادگان قاین از محل فروش پادگانهای قدیمی تامین می شود.

امیر باقری جانشین نیروی زمینی ارتش کشور نیز خواستار تامین زمین مورد نیاز مسکن و ساختمان دژبانی و تسریع در احداث و آسفالت جاده منتهی به پادگان قاین شد.

 

در4بهمن 1394نیز امیر«توکلی» فرمانده تیپ ۳۶ پیاده مکانیزه ارتش جمهوری اسلامی در دیدار با فرماندار قاینات گفت: ما آمادگی داریم در صورتی که امکانات و زیرساخت های لازم در پادگان غدیر قاین فراهم و مهیا شود؛ نیروی انسانی مورد نیاز را در این پادگان مستقر کنیم.

در29فروردین 1395نیزامیر سرتیپ دوم ستاد قوام یوسفی فرمانده ارشد ارتش در خراسان‌جنوبی در گفتگویی با سایت خاورستان اظهار کرد: ارتش ایران اسلامی براساس طرح آمایش سرزمینی که ارتش جمهوری اسلامی ایران طراحی کرده است استقرار 2 یگان عملیاتی در خراسان‌جنوبی پیش بینی و در طرح ها تصویب و تایید شده است.

فرمانده ارشد ارتش در خراسان‌جنوبی اضافه کرد: در این خصوص، دو پادگان در قاین و نهبندان در طرح آمایش سرزمینی پیش‌بینی شده و مقدمات کار فراهم و زمین مشخص شده است.

مطالب فوق گوشه ای از بیانات مسئولین ارشد ارتش بود که بیان شد .و در سال 96  نیز بارها جلساتی به منظور پیگیری مشکلات پادگان غدیر قاین برگزار شد که  جلسات هم به جز مصوبات برزمین مانده و برکاغذ نوشته ،نتیجه ای نداشت به طوری که در آخرین جلسه ای که به گفته مسئولین جمع بندی نهایی مشکلات پادگان غدیر بود به جز این که  قول آزادسازی 187 هکتار از اراضی پادگان داده شد نتیجه ای  نداشت و سرهنگ امیری راد مسئول هیأت اجرایی نوسازی پادگان های آجا در استان خراسان جنوبی با گلایه از مسئولین شهرستان گفت: در جلسه قبلی که با مسئولین شهرستان داشتیم مصوب شده بود که اقداماتی از سوی مسئولین شهرستان صورت گیرد که متاسفانه اجرایی نشده است .

پادگان قاین از جمله پروژه هایی است که با موافقت فرمانده کل قوا  در دی ماه 78 مبنی بر استقرار  یک تیپ ارتش در قاین مصوب شده بود اما با 18 سال از موافقت با احداث پادگان در قاین ، هنوز برای استقرار نیرو و تکمیل پادگان شاهد قول هاو اما و اگرهایی از سوی مسئولین مربوطه هستیم.

امید است مسئولین شهرستانی به خصوص نماینده محترم شهرستان های قاینات وزیرکوه،فرماندار محترم قاینات ،امام جمعه محترم شهر قاین،استاندار محترم خراسان جنوبی و دست اندرکاران محترم ارتش استان و کشور برای استقرار نیروهای ارتش در شهرستان قاینات که از دستورات فرماندهی کل قوا در سال 78 بوده است گام موثری بردارند  و این دستور رهبری مورد توجه مسئولین قرارگیرد.

انتهای پیام/

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.