دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 270  |  
تاریخ انتشار : 25 آذر 1391 - 19:08
رئیس دیوان عدالت اداری کشور از افزایش 13 درصد ورودی‌های شکایات اداری در سطح کشور خبر داد.

به گزارش نسیم قاین به نقل از فارس، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدجعفر منتظری ظهر امروز در جمع مسئولان دستگاه‌های اجرایی خراسان جنوبی اظهار کرد: در سال گذشته 100 هزار ورودی پرونده به این دیوان واصل شده است.
وی با بیان اینکه تعداد ورودی‌های شکایات اداری هر سال رو به افزایش است، تصریح کرد: در هر ماه حدود 10 هزار پرونده به این دیوان ارسال می‌شود.
رئیس دیوان عدالت اداری کشور یادآور شد: تاکنون پرونده‌های شکایات قبل از سال 88 مختومه و بررسی شده و پرونده‌‌های سال 88 به بعد در حال پیگیری است.
منتظری با بیان اینکه برای کاهش شکایات اداری باید در دستگاه‌های اجرایی آسیب‌شناسی انجام شود، ادامه داد: مراجعات مردم به ادارات دولتی ممکن است با مشکلاتی مواجه شود که تعیین کننده احقاق حقوق آنها است که در این راستا دیوان عدالت اداری احقاق حقوق اداری مردم را بررسی و تعیین می‌کند.
وی، راه‌اندازی دفاتر نمایندگی در استان‌ها و تخصصی کردن امورات مربوط به دیوان عدالت اداری را از مهم‌ترین برنامه‌های در دست اجرای این نهاد عنوان کرد و افزود: تسهیل در امور مردم و دسترسی آسان مردم به این نهاد از اهداف راه‌اندازی این دفاتر است.
*رشد 18 درصدی پرونده‌های دیوان عدالت اداری در خراسان جنوبی
رئیس دیوان عدالت اداری کشور با اشاره به وضعیت عدالت اداری در خراسان جنوبی گفت: پرونده‌های دیوان عدالت اداری در خراسان جنوبی در سال گذشته نسبت به سال 89 بالغ بر 18.4 درصد افزایش ورودی داشته است.
منتظری یادآور شد: رشد پرونده‌های رسیده به دیوان عدالت اداری ناشی از پایین بودن توانمندی ادارات نیست.
 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.