دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 26470  |  
تاریخ انتشار : 16 بهم 1396 - 23:32
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه توسعه فناوری یک فرصت بسیار خوب برای ایران است از ایجاد ۱۵۰ هزار شغل در فضای مجازی کشور خبر داد.

به گزارش نسیم قائن  از یزد، محمدجواد آذری جهرمی دقایقی قبل در نشست مشترک با شرکت‌ها، استارتاپ‌ها و فعالان حوزه آی‌سی‌تی استان یزد اظهار داشت: یزد به لحاظ صنعتی و معدنی و کشاورزی در کشور به عنوان یکی از قطب‌ها شناخته می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر آمار سرمایه‌گذاری‌های اخیر در استان یزد را پایش کنیم، علی رغم بزرگ شدن اقتصاد صنعتی و معدنی، شاهد این هستیم که با توجه به رشد فناوری اطلاعات، آمار اشتغال در این عرصه کاهش پیدا کرده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: اگر تا دیروز به واسطه یک واحد سرمایه‌گذاری یک اشتغال ایجاد می‌شد، امروز این میزان به واسطه دو واحد سرمایه‌گذاری تبدیل شده است.

آذری جهرمی ادامه داد: الان در دنیا بخش خدمات به عنوان بخشی فعالیت می‌کند که هم سهم آن در اشتغال و هم در اقتصاد در حال رشد است ودر کشور ما هم در این حوزه با افزایش اشتغال و فعالیت روبرو هستیم.

وی ادامه داد: فناوری هم در بخش خدمات نقش بسیار مهمی دارد و بسیاری از خدمات امروز سوار در عرصه فناوری در حال شکل گرفتن هستند و وابستگی کاملی به این حوزه دارند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات این موضوع را یک فرصت برای ایران که یک کشور در حال توسعه و در حال بهینه‌سازی است دانست و افزود: علاوه بر این این موضوع فرصتی است که با توجه به اینکه ما بزرگترین سرمایه انسانی منطقه به لحاظ دانش و توانمندی را دارا هستیم، جایگاه بسیار ویژه‌ای داریم.

آذری جهرمی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ما در حوزه شاخص کسب و کار سه برابر منطقه و دو برابر آمار جهانی را دارا هستیم و این موضوع نشان از توانمندی‌های بسیار بالای ایران در این حوزه است.

وی خاطرنشان کرد: همه شرایط امروز در کشور ما فراهم نیست و ما با وضعیت ایده‌آل فاصله داریم اما با حرکتی که دولت در توسعه زیرساخت‌های ارتباطی آغاز کرد، این توسعه باعث شد که این زیرساخت‌ها خودشان به زیرساخت توسعه در حوزه‌های دیگر تبدیل شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: آمار اشتغال فضای مجازی ما امسال نزدیک به 150 هزار شغل است که این موضوع به غیر از آمار در حوزه‌های دیگر است و بخشی از انواع این مشاغل در این نشست بیان شد.

این خبر در حال تکمیل است...

 
 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.