دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 26203  |  
تاریخ انتشار : 1 بهم 1396 - 23:59
خارج از گود اداره کل ورزش وجوانان خراسان جنوبی:
از انکار مدیر کل تا پاسخ واقعی رئیس ورزش وجوانان قاینات
رئیس اداره ورزش وجوانان شهرستان قاینات گفت:برای ما تعجب برانگیز است که یک مسئول استانی در حالی که همه مستندات مبنی بر اطلاع داشتن از زمان برگزاری مراسم ودعوت از مسئولین استانی وجود دارد چرا وبه چه دلیل برگزاری این برنامه را بدون هماهنگی ذکر کرده اند .

به گزارش نسیم قائن ،26 دی ماه سال جاری مراسم تجلیل از ورزشکاران ومدال آوران شهرستان قاینات  در حالی برگزار شد که ورزشکاران شهرستان چشم انتظار مدیر کل اداره ورزش وجوانان استان ویا معاونین ایشان بودند و متاسفانه دراین جشن .با صندلی های خالی مسئولین استانی مواجه شد.

 

عدم حضور مدیر کل ورزش وجوانان استان ،علی رغم  دعوت نامه هایی که از سوی اداره ورزش وجوانان شهرستان جهت اطلاع از این موضوع به اداره کل ارسال شده بود ،گلایه های فرماندار قاین  را به دنبال داشت به گونه ای که کهن ترابی دراین جلسه ودر جمع ورزشکاران شهرستان گفت:( مسئولين حوزه ورزش استان به شهرستان قاینات كه دومين شهرستان پرجمعيت استان است و در رشته هاي مختلف ورزشي با وجود نيرو هاي توانمند در سطح ملي و استاني حرفي براي گفتن دارد، در يكي دو سال گذشته كمترين توجه را داشته اند.

وی ادامه داد: حتي ما يک سري امكانات ورزشي را از مركز پيگيري كرديم كه به نتيجه هم رسيد. ولي متأسفانه اداره كل ورزش استان آن امكانات را به شهرستان ديگري دادند.

همچنين در خصوص اختصاص بودجه براي خانه جوان در شهرستان پيگيري هاي زيادي انجام داديم. ولي باز هم اين بودجه را به شهرستان ديگري دادند. لذا همه اين موارد بي عدالتي و بي توجهي مديركل ورزش و جوانان استان نسبت به اين شهرستان است.

کهن ترابی همچنین، خاطرنشان کرد: برخي از مديران كل استاني توجه چنداني به شهرستان قاینات كه دومين شهرستان بزرگ استان از نظر جمعيت مي باشد و داراي استعداد ها و نيروي انساني توانمند و ماهري در همه زمينه ها است؛ ندارند. لذا يكي از همين بي توجهي ها اين است كه علي رغم اينكه چند نوبت مراسم تجليل از برترين ها و فعالين حوزه ورزش شهرستان را به جهت حضور مديركل محترم ورزش و جوانان استان به تعويق انداختيم، ولي متأسفانه حتي كارشناسي از اين اداره كل در اين مراسم باشكوه و مردمي شركت نكردند و احترامي براي جامعه ورزشكار شهرستان قائل نشدند.)

سخنان فرماندار در جلسه تجلیل  از ورزشکاران قاین که در روزنامه خراسان با عنوان " مدیرکل ورزش استان از قاینات کارت قرمز گرفت"درج شده بود به مزاج مسئولین ورزش استان خوش نیامد ومنکر هرگونه اطلاع از این مراسم شدند به گونه ای که در روزنامه خراسان خبری با عنوان " تجلیل ا ز ورزشکاران و مدال آوران قاینات بدون هماهنگی اداره کل در جوابیه این خبردرج ومسئولین ورزش استان اجرای این برنامه را بدون هماهنگی دانستند.

خبرنگارنسیم قائن جهت پیگیری این موضوع گفتگویی با محسن قطبی رئیس اداره ورزش وجوانان شهرستان قاین انجام داد .

قطبی در توضیح  برگزاری واطلاع رسانی جشن مذکور گفت: در تاریخ 18 دی حضوری با مسئول دفتر مدیرکل صحبت نموده ام و ایشان گفته است که تا 21 دعوت نامه را ارسال کنید تا بتوانیم برای حضور مدیرکل برنامه ریزی کنیم و بعد از ارسال نامه و عدم مخالفت ایشان، دعوت نامه های فرماندار و مسوولان شهرستان ارسال شده است تا بهانه ای برای عدم حضور باقی نماند. بعلاوه اینکه آقای مدیر کل نامه را به مسوول حوزه مدیریت خود برای یادآوری در روز دوشنبه ارجاع داده اند که مستندات مربوطه موجود است.

وی افزود:در ادامه  روند اداری ،نامه به مسوول روابط عمومی، معاونین نیزجهت اطلاع ارجاع داده شده است و همگی بعد از رویت نامه آن را مختوم کرده اند.

رئیس اداره ورزش وجوانان شهرستان ادامه داد: اما بعد از حادثه کشتی سانچی ،باتوجه به اعلام عزاي عمومی در روز 25دی ،  در اولین دقایق ساعت اداری روز 25 دی ماه، نامه تغییر زمان ارسال شده است و دوباره همان ارجاعات به مدیر روابط عمومی و کارشناسان مربوطه، معاونین و حتی مدیر گروه ورزش بانوان برای مشارکت در جلسه ارجاع داده شده است.

قطبی اضافه کرد: شخصا در روز 26 به صورت حضوری برای دعوت به اداره کل رفته ام که مدیر کل و معاونین و.. جلسه بوده و بعد از ملاقات با معاون توسعه ورزش در ساعت 12 ظهر ایشان از قصد مدیر کل و خودشان برای حضور گفتند و اظهار داشت که ظاهرا برای مدیر کل موردی ایجاد شده که نمی تواند حضور یابد ولی درصورت امکان بنده با مدیر گروه فرهنگی حاضر خواهیم شد که این مورد نیز اتفاق نیفتاد و ایشان بعدا تماس گرفتند که بواسطه مشکل بیماری نمی توانند شرکت کنند.

حال سوال اینجاست که اداره کل با وجود 3 معاون و 5 مدیر گروه  چطور هیچ کسی نتوانست در جشن تجلیل از برترین ها، خيرين، سمن های برتر و...  علیرغم دعوت تمامشان شرکت کنند و تنها با پاک کردن صورت مسئله در روزنامه محلی استان پاسخ داده اند.

رئیس اداره ورزش وجوانان شهرستان قاینات با تو ضیحات کامل وحتی ساعت رویت نامه ها که به سمع ونظر  مسئولین مربوطه در اداره کل رسیده بود گفت: با توجه به این که صحبت هایی حتی با روابط عمومی اداره کل داشته ایم حال برای ما سوال است که وجدانا چرا مسئولین استانی اعلام کرده اند که مراسم بدون هماهنگی با مسئولین اداره کل بوده است؟

وی افزود: برای ما تعجب برانگیز است که یک مسئول استانی در حالی که همه مستندات مبنی بر اطلاع داشتن از زمان برگزاری مراسم ودعوت از مسئولین استانی وجود دارد چرا وبه چه دلیل برگزاری این برنامه را بدون هماهنگی ذکر کرده اند .

درپایان لازم است قید شود که ،شنیده ها حاکی است که بی مهری های مسئولین ورزش استان ، پس از استعفای مدیرکل ورزش و جوانان استان و معرفی برخی از افراد توسط استانداری برای تصدی این پست نسبت به ورزش شهرستان قاین افزایش یافته و برخی جابجایی ها در نیروهای اداری نیز در حال افزایش است.

انتهای پیام/

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.