دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 25997  |  
تاریخ انتشار : 16 دى 1396 - 16:59
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن خراسان‌جنوبی با بیان اینکه از آغاز سال جاری تاکنون5 میلیارد و 140 میلیون تومان قیر رایگان به استان اختصاص یافته و از این محل طرح آسفالت در 100 روستای استان انجام می‌گیرد، گفت: در 9 ماهه امسال 2 هزار و 131 جلد سند روستایی و شهری در استان صادر شده است.

به گزارش نسیم قائن ، قاسم تنها امروز در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری فارس در بیرجند اظهارداشت: یکی از اقدمات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اجرای بافت‌های باارزش و گردشگری است.

وی تصریح کرد: تاکنون پنج روستا شامل روستای فورگ از توابع درمیان، روستای خور از توابع خوسف، روستای نای‌بندان از توابع طبس، روستای چنشت از توابع سربیشه و روستای کریمو از توابع سرایان در خراسان‌جنوبی در برنامه اجرای طرح بافت‌های باارزش و گردشگری بنیاد مسکن استان قرار گرفته است.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن خراسان‌جنوبی ادامه داد: تاکنون برای اجرای این طرح در این روستاها در مجموع 2 میلیارد و 628 میلیون تومان اعتبار هزینه شده که شامل اجرای جداره‌سازی، سنگ فرش، انجام اقدامات سنتی، اجرای فاضلاب، جوی و جدول، احداث مسجد، احداث سرویس بهداشتی و سایر اقدامات می‌شود.

تنها با بیان اینکه در سال جاری در راستای اجرای طرح بافت‌های باارزش و گردشگری تاکنون 850 میلیون تومان اعتبار مصوب شده است، یادآور شد: از این میزان اعتبار 250 میلیون تومان مربوط به روستای خور بوده و برای 200 میلیون تومان برای هر یک از روستاهای چنشت، کریمو و نای‌بندان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بنیاد مسکن استان طرح آسفالت را از سال 94 از محل اختصاص قیررایگان انجام می‌دهد، افزود: در این راستا در سال 94 با اختصاص 24 هزار و 639 تن قیر رایگان طرح آسفالت در 125 روستا به میزان 736 هزار و 476 مترمربع، در سال گذشته با اختصاص 3 هزار و 500 تن قیر رایگان این طرح در 38 روستا به میزان 155 هزار و 170 مترمربع انجام شده است.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن خراسان‌جنوبی ادامه داد: همچنین از آغاز سال جاری تاکنون 5 میلیارد و 140 میلیون تومان قیر رایگان به استان اختصاص یافته و از این محل طرح آسفالت در 100 روستای استان انجام می‌گیرد.

تنها صدور اسناد روستایی و شهری( شهرهای زیر 25 هزار نفر) را از دیگر فعالیت‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دانست و یادآور شد: از ابتدای اجرای این برنامه تاکنون 64 هزار و 876 جلد سند در استان صادر شده است.

وی اضافه کرد: از این تعداد سند صادر شده 11 هزار و 924 جلد سند مربوط به قبل از استان شدن خراسان‌جنوبی و 52 هزار و 952 جلد مربوط به بعد از استان شدن است.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن خراسان‌جنوبی از صدور 2 هزار و 131 جلد سند توسط بیناد مسکن خراسان‌جنوبی در 9 ماهه امسال خبر داد و گفت: از این تعداد 667 جلد مربوط به اسناد شهری در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت و یک‌هزار و 464 جلد سند روستایی است.

تنها تأمین زمین برای ساخت مسکن روستایی را از دیگر فعالیت‌های بنیاد مسکن برشمرد و تصریح کرد: در این راستا تاکنون 4 هزار و 651 هکتار زمین برای مسکن روستایی در استان تأمین شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون 16 هزار و 461 قطعه زمین به روستائیان استان برای ساخت مسکن تحویل داده شده است، خاطرنشان کرد: در سال جاری نیز 717 قطعه زمین تحویل روستائیان شده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.