دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 25929  |  
تاریخ انتشار : 11 دى 1396 - 20:54
با گذشت 28 ماه از افتتاح رسمی استخر شنای امید قاین ،سراب باز گشایی این استخر علی رغم دوبار افتتاح شدن ، برای مردم این شهر ودیار همچنان ادامه دارد .

به گزارش نسیم قائن ، هفته دولت 1394بود  که استخر شنای امید قاین با حضور استاندار وقت خراسان جنوبی و جمعی از مسئولین شهرستان رسما افتتاح شد .

افتتاح این پروژه که از سال 1387کلنگ زنی شده بود ،بسیاری از جوانان را امیدوار کرد که می توانند از یک مجموعه تفریحی ورزشی در شهرستان برخورد دار باشند اما هنوزدو هفته ای از افتتاح این استخر نگذشته بود وکسی از این استخر استفاده نکرده بود که زمزمه نشتی آب به گوش رسید وعزیز زاده مدیر کل اسبق اداره ورزش وجوانان خراسان جنوبی در بازدید هایی که از این پروژه بعد از افتتاح انجام داده بود ،دستور به رفع نواقص داد ، این درحالی است  که این پروژه  با حضور استاندار وقت خراسان جنوبی ونماینده وقت وجمعی از مسئولین شهرستانی در هفته دولت 1394 رسما به بهره برداری رسیده  بود وقرار بر استفاده عموم  برای یک هفته بعد از  افتتاح آن بود.

9 ماه پس از افتتاح رسمی این پروژه توسط مسئولین در شهریور1394،مجددا در 3تیر 1395بود که با حضور برومند ،سرپرست سابق  اداره کل  ورزش وجوانان خراسان جنوبی  این پروژه افتتاح شد وامید آن میرفت که مشکلات فنی پروژه توسط پیمانکار و اداره کل برطرف شده باشد اما پروژه ای که دوبار، آن هم به صورت رسمی افتتاح شده بود هنوز اندر خم یک کوچه است وامیدی  به باز گشایی آن نیست ومشکلات فنی ان همچنان پا برجاست.

پس از روی کارآمدن افضل پور به عنوان مدیر کل اداره ورزش وجوانان خراسان جنوبی،مسئولین شهرستان اعم از  فرماندار،نماینده، اعضای شورای شهر قاین ورئیس اداره ورزش وجوانان شهرستان قاینات نیز به جد پیگیر رفع مشکلات استخر شنای قاین بودند.

در گفتگویی که خبرنگارنسیم قائن با قطبی رئیس اداره ورزش وجوانان شهرستان قاین در خصوص استخر شنا داشت،وی  با بیان این که  در آخرین پیگیری هایی که در تابستان سال جاری ودر جلسه ای که با حضور امینی معاون سابق عمرانی و برنامه ریزی فرماندار ،قرائی رئیس شورای شهر وتوانا مسئول دفتر فنی اداره کل ورزش وجوانان استان در فرمانداری برگزار شد ،معاون فرماندار از مسئول  دفتر فنی اداره کل خواست تا با حضور کارشناس رسمی دادگستری  در خصوص مشکلات استخر تامین دلیل واصلاح آن صورت گیرد که ظاهرا پس از مدتی بدون حضور کارشناس رسمی دادگستری  آجرهای دیواره استخر حدود 40سانتی متر تخریب ومجددا نیز آجر گذاری وسپس با سیمان وچسب نانو روی آن پوشیده شد وقرار شد که چند لایه ایزوگام هم توسط پیمانکار اجرا شود که هنوز این کار صورت نگرفته است .

وی بابیان این که  هنوز استخر از سوی پیمانکار به ما تحویل رسمی  نشده است  گفت:  تا زمانی که نواقص برطرف نشود ورسما تحویل اداره ورزش وجوانان شهرستان نگردد ما نمی توانیم زمانی برای بهره برداری  نهایی تعیین کنیم.

 

با وجود  این که این پروژه دوبار رسما افتتاح شد وامید آن میرفت که استخر امید قاین رسما به اداره ورزش وجوانان شهرستان قاینات تحویل داده شود و  به بهره برداری برسد اما این اتفاق نیفتاد وسوال این است که  چرا مسئولین اداره کل  در رفع نواقص استخر بازهم به سراغ آجر رفته اند واز بتن استفاده نکرده اند؟

چرا بعد از حدود6ماه از آخرین جلسه بررسی رفع نواقص که قول داده شده است هرچه سریعتر نواقص رفع شود اما هنوز  اقدام خاصی از سوی اداره کل ورزش وجوانان خراسان جنوبی وپیمانکار صورت نگرفته است واستخر همچنان به حال  خود رها شده است؟

با روی کار آمدن افضل پور مدیر کل اداره ورزش وجوانان خراسان جنوبی ،ذره ای باره امید در دل ورزشکاران قاین طنین انداز شده بود  که شاید این مدیر کل استخر شنای قاینات را به بهره برداری رسمی برساند.

 اما بازهم از سوی مسئولین این اداره فقط قول داده شد وقول های آنان در پشت درب های بسته استخر شنای امید قاین ،گرد وغبار گرفت و زنگال این گرد وغبار به دست  آقای افضل پور هم زدوده نشد وسراب باز گشایی استخر امید قاینات  برای مردم این شهر ودیار همچنان  ادامه دارد .

امید است  مسئولین استان وبه خصوص  استاندارمحترم  خراسان جنوبی ومدیر کل اداره ورزش و جوانان استان ،کلیدی برای قفل زنگال زده استخر شنای قاینات پیدا کرده ونور امید را پس از 28ماه  ودوبار افتتاح رسمی که یکبار آن با حضور استاندار اسبق خراسان جنوبی بوده است بردل مردم این دیار بکارند.

 

انتهای پیام/

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.