دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 25657  |  
تاریخ انتشار : 30 آذر 1396 - 09:06
شهرک ابومنصور قاین از جمله شهرک هایی است که به گفته ساکنین محل حدود40سال از ساکن شدن مردم در این محل می گذرد وهنوز هم حل شدن مشکلات مردم این منطقه در پیچ وخم اما واگر هاست.

به گزارش نسیم قائن ، شهرک ابومنصور قاین  از جمله شهرک هایی است که به گفته ساکنین محل حدود40سال از ساکن شدن مردم در این محل می گذرد وهنوز هم حل شدن مشکلات مردم این منطقه در پیچ وخم اما واگر هاست.

اکثر کوچه های این شهرک آسفالت نشده است ومسئولین ،نداشتن پروانه ساخت وسازوعدم پرداخت حق وحقوقات را دلیل اجرایی نشدن آسفالت می دانند.

پای گفتگو با اهالی محل نشستیم واکثرا از مشکلات ودست وپنجه نرم کردن با وضعیت معیشتی خود می گفتند..

یکی از اهالی محل که بیش از20سال است در این محل ساکن است می گوید شوهرم فوت کرده وبچه معلول در خانه دارم.

وی کف منزل خودرا نشان می دهد ومی گوید برای خرج زندگی روزانه خود مانده ام وکس وکاری هم ندارم وخرج فرزند معلولم را نمی توانم بدهم و اگر پولی داشتم که بتوانم به شهرداری پرداخت کنم اول کف منزل خودرا تعمیر می کردم.

اشک در چشمانش حلقه می زند و می گوید:گناه ما این است که در محله های دور از شهر زندگی می کنیم و نداری ما باعث می شود که از امکانات هم دور باشیم.

چند نفر دیگر از اهالی محل نیز منازل خود را نشان می دهند ومی گویند وضعیت نابسامان منازل ما از نداری است وگرنه ماهم می توانستیم در بهترین نقطه شهر خانه داشته باشیم .

یکی از اهالی ابومنصور 5می گوید بارها به شهرداری مراجعه کرده ایم واز وضعیت نا بسامان کوچه ها گفته ایم اماهنوز نتوانسته ایم مسئولین را برای آسفالت کوچه ها راضی کنیم.

او ادامه میدهد در زمان بارندگی کوچه ها به باتلاقی شبیه می شود و رفت وآمد برای ساکنین مشکل آفرین است و زمستان که می رسد ما عزادار می شویم.

یکی دیگر از اهالی محل ادامه میدهد موقع انتخابات که می شود از آنهایی که قصد نماینده شدن دارند تا آنهایی که برای شورا ثبت نام می کنند حرف های زیبا وشیرینی می زنند وقول های زیادی می دهند اما بعد از این که به اهدافشان رسیدند یادی هم از اهالی محل نمی کنند وما هم از همه آنها چه نماینده وچه اعضای شورای شهر وسایر مسئولین گلایه مند هستیم که در موقع انتخابات بدون قید وشرط قول می دهند وبعد از انتخاب شدن برای کار در محل ها قید وشرط می گذارند

بانوی دیگری از اهالی این شهرک  به خبر نگار ما گفت: گناه مردم منطقه ابومنصور به جزء قشر ضعیف بودن چیست که کسی پاسخگوی آنها نیست ؟

او در ادامه گفت: نه فضای سبز ونه پارک درست وحسابی داریم واز بس مراجعه داشته ایم شهرداری با گذاشتن چند وسیله بازی دردو نقطه شهرک مثلا پارک ایجاد کرده اند ولی  ای کاش این پارک ها هم نبود.

وی به وسیله بازی کنار مسجد اشاره می کند ومی گوید این نوع وسیله گذاشتن ومشخص کردن حریم با بلوکه هایی که در اطراف ومحدوده وسایل گذاشته اند، چیزی به جز تمسخر مردم منطقه نیست .

اهالی محل مارا به پارک دیگری که در انتهای شهرک قراردارد می برند ومی گویند:این هم پارک دیگری که حتی وسایلش اسقاطی است ونه روشنایی دارد ونه به خاطر سگ های ولگرد بچه های ما جرات حضور دراین پارک را دارند.

سگ های ولگرد هم در منطقه ابومنصور امان مردم را بریده اند وبه طوری که فرزندان این اهالی که متاسفانه حتی فضای آموزشی هم ندارند و مجبورند مسیر طولانی برای رسیدن به مدرسه را تا شهرک فرهنگیان و ولیعصر طی کنند هرروز با ترس واسترس واضطراب که در دام سگهای ولگرد گرفتار نشوند از خانه خارج می شوند و والدین هم نگران فرزندان خود هستند.

به یکی دیگر از کوچه های ابومنصور که نانوایی درآن قراردارد می رویم .شاطر نانوایی می گوید بارها مسئولین آمدند ورفتند وقول دادند حداقل تیر برق روبه روی نانوایی را بردارند واین کوچه را آسفالت کنند اما هنوز این قول هایشان به مرحله عمل نرسیده است.

اوادامه می دهد بارها بهداشت برای گرد وخاکی که از حرکت ماشین ها وارد نانوایی می شود به ما تذکر داده است اما مگر من می توانم جلوی این گرد وخاک را بگیرم .

او به محوطه خالی کنار نانوایی اشاره می کند ومی گوید این محوطه در کنار یک نانوایی دولتی قراردارد ومتاسفانه مملو از آشغال است .

یکی از اهالی محل میگوید با توجه به این که سطل های آشغال در خیابان های اصلی قراردارد،اگر در هر کوچه ای حداقل یک سبد جمع آوری آشغال گذاشته شود این وضعیت در کوچه ها به وجود نمی آید .

به سراغ محمد رضا قرائی رئیس شورای شهر قاین رفتیم .

او در پاسخ به درخواستهای مردمی گفت: شهرک ابومنصور قاین از جمله شهرک هایی بوده است که اکثر خانه های آن بدون پروانه ساخته شده بودند اما به هرحال با رایزنی هایی که انجام شده است اقدامات خوبی در این شهرک از طرف شهرداری وشورای شهر تا کنون صورت گرفته است وبسیاری از کوچه ها وخیابان های این شهرک طی چند سال اخیر آسفالت شده است .

وی ادامه داد: برای این که عدالت اجتماعی رعایت شود ودر کوچه هایی که هنوز برخی از خانه ها پروانه ندارند بارهابه مردم گفته ایم که برای پروانه اقدام کنند وما هم با آنها کنار می آییم وبه صورت اقساط حتی از ماهی 20تا 50هزارتومان را از آنها دریافت می کنیم .

قرائی ادامه داد: بارها از اهالی محل درخواست کرده ایم تا نمایندگانی را به شورا بفرستند ودر جلسات شورا مشکلات مطرح شود اما هنوز این اقدام از سوی اهالی محل به جد انجام نشده است.

وی گفت: بی انصافی است که بگویندشهرداری و شورا دراین منطقه کار خاصی انجام نداده است اما مردم هم باید حق وحقوقات شهرداری را پرداخت کنند .تا ما هم بتوانیم خدمات ارائه دهیم.

رئیس شورای شهر قاین  درادامه با اشاره به  وسایل بازی در دونقطه شهرک گفت: بارها گفته ایم که این پارکها در خور شان مردم منطقه نیست اما برای انجام کار اساسی باید مردم راضی شوند و در واگذاری زمین با ما همکاری داشته باشند .

وی ادامه داد:پارک اصلی ما در انتهای ابومنصور است وتا حدودی کار انجام شده است وسنگ فرش هم شده است.

قرائی از پیگیری برای جمع آوری وسایل بازی در پارکها وبهسازی آنها خبرداد وگفت: مجددا هم تاکید می کنیم که مردم نمایندگانی از اهالی محل را برای بررسی بیشتر مشکلات به شورا بفرستند.

وی در خصوص جمع آوری سگای ولگرد گفت: از ابتدای هفته طرح زنده گیری سگها در سطح شهر آغاز شده است.

قرائی در خصوص جمع آوری تیربرق کوچه نانوایی ابومنصور طی تماس با مدیریت توزیع برق شهرستان وهماهنگی انجام شده گفت: نامه ای از شهرداری به اداره برق ارسال ومحل های تیرهای برقی که در وسط کوچه ها قرار گرفته است اعلام می شود وبه محض جمع شدن تیرهای برق بلافاصله این کوچه آسفالت می شود .

رئیس شورای شهر قاین در پایان گفت: برای ارائه خدمات مردم هم پای کار بیایند وبا شهرداری وشورای شهر همکاری کنند تا ما هم بتوانیم خدمات بیشتری به  اهالی این محل داشته باشیم.

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.