دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 25653  |  
تاریخ انتشار : 29 آذر 1396 - 23:40
پس از 4سال از کلنگ زنی خوابگاه کمیته امداد شهرستان قاین:
تکمیل پروژه خوابگاه دانش آموزی کمیته امداد قاین، همچنان در بند قید و شرط
مدیرکل کمیته امدادامام خمینی(ره)خراسان جنوبی گفت: برای تکمیل خوابگاه دانش آموزی قاین 1میلیارد و400میلیون تومان اعتبارنیاز است که در صورت تامین 500میلیون تومان اعتبار از سوی فرمانداری شهرستان ،کمیته امداد نیز 900میلیون تومان اعتبار به این پروژه تزریق خواهد کرد.

به گزارش نسیم قائن ، شهریور 1392بود که کلنگ  خوابگاه دانش آموزی  کمیته امداد شهرستان قاین در زمینی به متراژ2300مترمربع که توسط خیرین اهدا شده بود به زمین زده شد ومسئولین وقت قول دادند ظرف مدت 18ماه خوابگاه ساخته وتحویل داده شود .

 

رضوی مدیر کل سابق کمیته امداد امام خمینی(ره)خراسان جنوبی در مراسم کلنگ زنی این پروژه گفت: اعتبار پیش بینی شده برای این  مجتمع دانش آموزی 1میلیارد و360میلیون تومان است که 360میلیون تومان آن در اختیار شهرستان قاینات برای شروع به کار گذاشته شده است.

این پروژه که درراستای پاسخگویی به نیاز اسکان دانش آموزان ودانشجویان محروم تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ر)که عمدتا از مناطق روستایی شهر قاین هستند به زمین زده شده بود ومی خواست مکانی امن برای 90دختر دانش آموز ودانشجوی تحت پوشش کمیته امداد شهرستان باشد اما کمبود اعتبارات وتعدد پروژه های عمرانی امداد در کشور ،این پروژه را که با وجود گذشت 4سال از شروع آن با پیشرفت فیزیکی 40درصد در مرحله اتمام سقف متوقف مانده است را نیمه تمام گذاشت.

 

حسینی مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره)شهرستان قاینات در گفتگویی با خبرنگار نسیم قائن با بیان این که احداث این خوابگاه دانش آموزی نه تنها برای اسکان دختران تحت پوشش شهرستان مکان مناسبی است بلکه از ظرفیت این مجتمع خوابگاهی می توان  برای اسکان میهمانان خارج از شهرستان واستان در زمان برگزاری مسابقات وبرنامه های کشوری استفاده کرد.اما اکنون به دلیل کمبود اعتبارات تکمیل آن متوقف شده است.

وی افزود: در همین راستا ودر سفر اخیر مهندس بازیان مشاور محترم رئیس کمیته امداد امام (ره)کشورو مدیر کل دفتر تامین مسکن وامور مهندسی امداد کشور به شهرستان ضمن بازدید از این پروژه قول مساعد دادند تادر صورت تامین 40درصد اعتبار موردنیاز برای تکمیل این پروژه از محل کمک های استانی ،60درصد باقی مانده توسط کمیته امداد کشور تامین شود ودر صورت تامین اعتبار این پروژه تا پایان سال به بهره برداری می رسید که تاکنون اعتباری به این پروژه تخصیص نیافته است.

حسینی ادامه داد: در این راستا تفاهم نامه ای که به امضای مدیر کل کمیته امداد وفرماندار قاین  رسیده است قراراست  500میلیون تومان اعتبار به این پروژه اختصاص داده شود.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره)گفت: این پروژه تا کنون با اعتباری بالغ بر400میلیون تومان 40درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

 

رضا سلم آبادی مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره)خراسان جنوبی درگفتگوبانسیم قائن با بیان این که در زمان معاون سابق عمرانی وبرنامه ریزی فرماندار قاین صحبت هایی در این زمینه انجام شده است وقول هایی برای تامین اعتبار خوابگاه داده شده است .گفت:برای تکمیل این پروژه 1میلیاردو400میلیون تومان نیاز است و با تفاهم نامه ای که با فرمانداری داشته ایم شهرستان باید 500میلیون تومان اعتبار به این پروژه اختصاص دهد .

سلم آبادی با بیان این که کمیته امدادامام (ره)نیز 900میلیون تومان دیگر را تامین خواهد کرد گفت: تامین این اعتبار منوط به 500میلیون تومان شهرستان است وبه محض این که شهرستان سهمیه خودرا وصول کند بلافاصله 900میلیون به حساب کمیته امداد واریز وکار آغاز خواهد شد.

مجید بیکی معاون عمرانی وبرنامه ریزی فرماندار قاین در گفتگو با خبرنگار نسیم قائن اظهارداشت:با توجه به این که کمیته امداد امام خمینی(ره)بعد ازجلسه کمیته برنامه ریزی وتقسیم اعتبارات نامه درخواست اعتباربرای این پروژه را به فرمانداری قاین ارسال کرده اند واعتبارات شهرستانی تقسیم شده بود لذا از اعتبارات شهرستان، اعتباری به این پروژه تخصیص نیافت اما قول داده شده است به محض اولین اعتبار به شهرستان قاین ودرصورت ابلاغ خوابگاه دانش آموزی کمیته امداد در اولویت شهرستان قراردارد.

در آبان سال گذشته نیز مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ر)در گفتگوبا خبرنگار نسیم قائن از فروش محل سابق کمیته امداد شهرستان قاین وتکمیل خوابگاه دانش آموزی خبرداده بود (ساخت خوابگاه دانش آموزان محروم قاینی چشم انتظار فروش ساختمان فعلی کمیته امداد)که  فروش این محل هم نیز هنوز انجام نشده است وتکمیل این پروژه که از نیاز های مهم برای دانش آموزان تحت پوشش  کمیته امداد است در گیر ودار شرط وشروط  مسئولین شهرستانی واستانی مانده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.