دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 25608  |  
تاریخ انتشار : 27 آذر 1396 - 18:28
آیت‌الله ‌موسوی‌اصفهانی در دیدار با خبرنگاران دفتر ‌تسنیم ‌استان همدان:
مردم انتظار برخورد قاطع با اختلاس‌گران و دریافت‌کنندگان حقوق‌های نجومی را دارند
نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری گفت: مردم انتظار برخورد قاطع با اختلاس‌گران و دریافت‌کنندگان حقوق‌های نجومی را دارند.

به گزارش نسیم قائن ، آیت‌الله سید مصطفی موسوی اصفهانی در دیدار با خبرنگاران دفترخبرگزاری تسنیم در همدان اظهار داشت: از جمله مسائل مهمی که وظیفه‌ داریم آن را برای مردم تبیین کنیم این است که انقلاب اسلامی به قیمت بسیار سنگینی به‌دست‌ آمده است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی رویدادی مانند کودتای نظامی و امثالهم نبود که تنها عده‌ای بیایند و عده‌ای دیگر بروند، افزود: انقلاب اسلامی یک قیام الهی- معنوی بود که در رأس آن‌ یک مجتهد جامع‌الشرایط قرار داشت و همین امر نیز سبب شد افرادی احساس وظیفه و مسئولیت کرده و دنبال ایشان حرکت کنند.

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری با تشریح سختی‌هایی که امام (ره) برای پیروزی انقلاب اسلامی متحمل شدند عنوان کرد: پس از پیروزی انقلاب دشمن همانند گذشته تلاش بسیاری کرد تا این انقلاب پا نگیرد و موفق نشود به همین دلیل با ایجاد ناامنی در کشور و سپس با به راه انداختن جنگ 8 ساله، اهداف خود را دنبال کرد، واین موضوعی‌است که بسیار حائز اهمیت است.

وی بیان کرد: 250 هزار شهیدی که خون خود را به‌پای انقلاب ریختند و حاضر شدند همسرانشان مجرد، فرزندانشان بی‌پدر و والدینشان به درد فراق گرفتار شوند، هدف بزرگی مانند حفظ اسلام و حکومت اسلامی را دنبال می‌کردند.

مردم انتظار برخورد قاطع با اختلاس‌گران و دریافت‌کنندگان حقوق‌های نجومی را دارند

مدیر حوزه‌های علمیه همدان گفت: این واقعیات باید مرتب در جامعه تکرار شود تا برخی مشکلات، کم‌کاری و انحراف برخی مسئولان، بی‌عدالتی‌هایی مانند حقوق‌های نجومی و چپاول‌های درشتی که در بانک‌ها انجام می‌شود و غیره سبب نگردد مردم از انقلاب اسلامی دلسرد شوند.

وی با اشاره به اینکه وظیفه حوزه‌های علمیه، مسئولان، فرماندهان، اساتید و رسانه‌های جمعی است که مراقبت کنند تا مردم نسبت به انقلاب اسلامی دچار یاس نشوند ابراز کرد: وقتی جوانی برای ازدواج نیازمند یک وام 10 میلیون تومانی است که نمی‌تواند آن را بگیرد اما می‌بیند برخی میلیاردی از بانک‌ها دزدی می‌کنند انتظار دارد عکس‌العمل قاطعی را از مسئولان امر مشاهده کند و جلوی این دزدی‌ها گرفته شود در حالی که کمتر شاهد چنین برخوردی در جامعه هستیم.

حفظ روحیه انقلابی وظیفه مهم طلاب و رسانه‌هاست

موسوی‌اصفهانی مطرح کرد: این وظیفه ما طلاب و رسانه‌های جمعی است که مطالبی مانند اهمیت انقلابی بودن و حفظ این روحیه را در جامعه زنده نگه‌داریم، موضوع بسیار مهمی که رهبر معظم انقلاب در دیدارهای مهم خود با مسئولان، اقشار مختلف مردم و غیره مرتب متذکر می‌شوند و بر آن تأکید دارند.

وی تأکید کرد: موضوع انقلاب بودن و انقلابی ماندن نیاز به ایثار و توجه دارد بنابراین نباید بگذاریم زمانی برسد که نسل چهارم انقلاب به‌عنوان نسلی که درک درستی از حقایق انقلاب ندارد به دلیل برخی اتفاقات مانند تحریف وقایع از دست ما بروند.

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان بابیان اینکه رسانه می‌توانند در بیان مشکلات مردم و انتظار آنها از حکومت و انقلابی اسلامی نقش‌آفرین باشند افزود: اتفاقات و بروز تخلفاتی مانند آنچه در انتخابات رخ داد ازجمله مباحثی هستند که باید موردتوجه قرارگرفته و حداقل 10 مسئول متخلف معرفی شوند.

وی اظهار داشت: تا کی می‌خواهیم درباره چنین مشکلاتی چشم‌پوشی کنیم؟ ما اگر برای رضای خدا شفاف‌سازی کنیم آن‌وقت است که نظام اسلامی با سرعت بیشتری حرکت می‌کند درحالی‌که با وجود تأکیدات رهبری و دبیر شورای نگهبان بر لزوم برخورد با متخلفان در انتخابات، تاکنون اتفاق خوبی رخ نداده است.

مدیر حوزه‌های علمیه همدان با تأکید بر اهمیت لزوم شکل‌گیری بنیان‌های فکری درست در جامعه گفت: امام (ره) تا پیش از ایجاد زمینه فکری مناسب برای تشکیل حکومت اسلامی در جامعه، تدریس کتاب ولایت‌فقیه در حوزه‌ها و ادامه مبارزات فرهنگی در نجف و کلاس‌های درس، اقدام به ایجاد حکومت اسلامی نکردند.

استکبارستیزی سنت پیامبر اسلام است و نباید فراموش شود

وی بابیان اینکه پیامبر اکرم(ص) نیز 13 سال در مکه زیربنای حکومت اسلامی را ایجاد کرده و سپس در مدینه حکومت اسلامی را پایه‌گذاری کردند و دست به شمشیر بردند ابراز کرد: پیامبر اکرم(ص) از آن روزبه بعد شمشیر خود را زمین نگذاشتند چراکه استکبارستیزی سنت ایشان است که ما نباید آن را از دست بدهیم.

موسوی اصفهانی با اشاره به اینکه رسول اکرم(ص) پس از تأسیس حکومت اسلامی آن را به فرموده قرآن کریم با چنگ و دندان حفظ کردند تصریح کرد: از برنامه‌های مهم استکبار جهانی برای انقلاب اسلامی ایجاد زمینه در افکار عمومی برای پیاده کردن اهدافشان است.

وی با تأکید براینکه جمهوری اسلامی دفاع از مظلوم را به تأسی از امام علی(ع) سرلوحه کار خود قرار داده است گفت: رهبری مکرر فرمودند هر مظلومی در عالم باشد و بتوانیم، به آنها کمک می‌کنیم مانند آنچه در سوریه رخ داد.

پیروزی در سوریه به بهای سنگین از دست دادن شهید همدانی‌ها و حججی‌ها رقم خورد

مدیر حوزه‌های علمیه همدان اظهار داشت: آنچه در سوریه اتفاق افتاد برای ما گران تمام شد چراکه ما در این نبرد افرادی مانند شهید حسین همدانی و بسیجیانی مانند شهید حججی‌ها را تقدیم اسلام کردیم افرادی که ما به حال آنها غبطه می‌خوریم.

وی مطرح کرد: مدافعان حرم افرادی هستند که در راه خدا گام برداشتند و حرکت آنها در مسیری بود که زیربنا و محتوای فکری آنها در حوزه‌های علمیه تهیه‌ شده و توسط رسانه‌ها برای مردم تبیین شد.

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان با تشریح وضعیت شبکه نفاق بیان کرد: دلیل جذب بسیاری از جوانان ما به گروه منافقین در آغاز انقلاب  و در نتیجه خسره الدنیا و الاخره شدن آنها زمینه فکری نامناسب و غلط این جریان بود که سبب شد بسیاری از مردم، علما، فضلا و غیره توسط اعضای این گروهک به خاک و خون کشیده شوند.

وی با تأکید بر لزوم تهیه و تولید محتوای فکر مناسب برای مردم توسط حوزه‌های علمیه و انتشار آن توسط اصحاب رسانه گفت: ما مردم ایران وظیفه داریم به عنوان مسلمانانی که این امانت الهی به دست آنها سپرده‌ شده است را حفظ کنیم، پس باید بیشتر از دیگران کار کنیم تا کم‌کاری و خیانت برخی افراد حاضر در نظام اسلامی را جبران کنیم و اگر نتوانستیم تذکر دهیم.

مطالبه‌گری توصیه مقام معظم رهبری به همگان و مجلس خبرگان است

موسوی اصفهانی درباره انتظارت مقام معظم رهبری از اعضای مجلس خبرگان نیز عنوان کرد: رهبری در جلسه اخیر خود با اعضای این مجلس فرمودند "مجلس خبرگان باید به مباحث مهمی مانند مطالبه‌گری ورود کند مثلاً شعار نه غربی نه شرقی جمهوری اسلامی را مورد بررسی قرار داده و ببیند تا چه اندازه حکومت موفق شده است این شعار را عملی سازد".

وی درباره نقش رسانه‌ها ابراز کرد: رسانه‌ها می‌توانند این قبیل مباحث و مطالبات را به گوش مردم و مسئولان برسانند چراکه اگر دست‌به‌دست هم داده و موضوعی را مطالبه کنیم حتی اگر مسئولی اهل کار نباشد و یا دلش نخواهد موضوعی را بررسی کند مجبور می‌شود به مطالبه مردم پاسخ دهد.

مجلس در موضوع قاچاق کالا ورود و برخورد کند/رسانه‌ها نظارت بر اجرای قانون را از مجلس مطالبه کنند

مدیر حوزه‌های علمیه همدان تأکید کرد: ما باید از نمایندگان خود در مجلس موضوعاتی مانند آنچه رسانه‌ها درباره قاچاق کالا بیان می‌کنند را مطالبه کنیم تا درستی و یا نادرستی این اخبار مشخص شود.

وی نظارت بر حسن اجرای قانون در کشور را وظیفه مجلس دانست و ابراز کرد: ما باید این اصل را از نمایندگان خود مطالبه کنیم چراکه وظیفه آنها در مجلس پیگیری این امر مهم است پس باید درباره این قوانین توضیح دهند و رسانه‌ها نیز باید آغازگر این مطالبه باشند وصدای مردم را به گوش مسئولان برسانند.

موسوی اصفهانی بابیان اینکه از دیگر نکاتی که رسانه‌ها باید به آن توجه داشته باشند صداقت در انتقال پیام می‌باشد، موضوعی که قرآن کریم درباره آن به مؤمنین تذکر داده است مطرح کرد: اگر ما در رسانه‌ها اصولی مانند صداقت در ارسال خبر، انتشار اخبار امیدوار کننده در جامعه، پیگیری مطالبات و بیانات رهبری و مردم را دنبال کنیم به نتایج خوبی در جامعه دست می‌یابیم.

انتهای پیام/

 

منیع : تسنیم 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.