دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 25152  |  
تاریخ انتشار : 9 آذر 1396 - 11:06
رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت: ۴۳ درصد اوارق قضایی مانند ابلاغیه، اخطاریه و احضاریه در استان گلستان به صورت الکترونیک به طرفین پرونده‌ها ابلاغ می شود.

به گزارش نسیم قائن ،  به نقل از روابط عمومی دادگستری گلستان، هادی هاشمیان اظهار داشت: آبان امسال، 43 درصد اوارق قضایی مانند ابلاغیه، اخطاریه و احضاریه به صورت الکترونیک در استان به طرفین پرونده‌ها ابلاغ شده است.

وی افزود: ماهانه یک‌صد هزار برگ اوراق قضایی در محاکم استان صادر می‌شود که ابلاغ این اوراق به شیوه سنتی که ارسال به منزل یا محل کار افراد است زمان‌بر و هزینه‌بر است.

هاشمیان تصریح کرد: تجدید وقت رسیدگی دادگاه‌ها به علت نرسیدن اوراق قضایی به طرفین پرونده از دیگر مواردی بود که دستگاه قضایی را به سمت وسوی  ابلاغ الکترونیک سوق داده است.

رئیس کل دادگستری استان گلستان افزود: افراد می‌توانند در گرگان در  دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و در شهرستان‌ها در دادگستری‌ها در این سامانه ثبت نام کنند.

هاشمیان افزود: پس از ثبت‌نام برای هر فرد یک شناسه کاربری صادر می‌شود که همه اوراق قضایی به این سامانه ارسال می‌شود و تنها خود فرد می‌تواند این اوراق را مشاهده کند.

به گفته رئیس کل دادگستری استان گلستان، اگر همه افراد و مراجعه‌کنندگان به دادگستری‌های استان، در سامانه ابلاغ الکترونیک(ثنا) ثبت‌نام کنند، علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌ها، از طولانی شدن فرآیند دادرسی به علت  تجدید وقت رسیدگی جلوگیری می‌شود.

انتهای پیام/

 

تسنیم

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.