دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 24862  |  
تاریخ انتشار : 24 آبا 1396 - 08:40
فرماندار قاین گفت:برای پیگیری فاضلاب مجتمع غدیر، قول مساعد می دهم ومکاتباتی با استاندار محترم خواهم داشت تا در صورت امکان از محل مدیریت بحران برای حل موقت مشکل فاضلاب منطقه اعتباراتی در نظر گرفته شود.

به گزارش نسیم قائن ، کهن ترابی فرماندار شهرستان قاینات در دیداري که روز گذشته با اهالي مجتمع هزار واحدي بنا به درخواست خودشان مبني بر بررسي و رسيدگي به مشكل فاضلاب بسيار بد اين مجتمع با حضور  مسئولين دستگاه هاي خدمات رسان و جمعي از اين اهالي در محل مسجد غدير داشت؛ اظهار کرد: در رابطه با مشكلات فني فاضلاب و ديگر موارد كه ساكنين مجتمع هزار واحدي در حال حاضر با آن مواجه هستند و به ويژه سلامت و رفاه عمومي آنان و ديگر شهروندان شهر قاین را به مخاطره انداخته است؛ بايستي مسئولين ذيربطي كه در گذشته دست اندر كار اين پروژه عظيم و پر تراكم مسكوني بودند، پاسخگو باشند.

وی در ادامه با  اشاره به مشکل جدی فاضلاب این مجتمع گفت: شهردار وقت كه پروانه لازم را صادر كرده، نظام مهندسي كه چه كسي نظارت بر اين پروژه را انجام داده و ديگر دست اندركاران بايستي پاسخگوي شهروندان و مطالبات بحق آنان باشند و از زير بار مسئوليت شانه خالي نكنند.

کهن ترابی تصريح کرد: اگر شهروندان اين منطقه در حال حاضر با مشکلاتي مواجه هستند، به دليل عدم كار كارشناسي و بناي يك مجتمع عظيم و پرتراكم مسكوني در يك منطقه از شهر بدون در نظر گرفتن زيرساخت هاي لازم براي آينده اين مجتمع مي باشدو لذا اگر اين هزار واحد در چند منطقه از شهر قاین جانمايي مي شد؛ خيلي از مسائل و مشكلاتي كه هم اكنون شهروندان اين منطقه با آن مواجه هستند، وجود نمي داشت.

فرماندار خطاب به شهروندان، تأکید کرد: ما به دنبال حل مشكلات بوجود آمده هستیم؛ نه چيز ديگر، كه در ابتداي كار نياز به همت، تلاش و همراهي خود مالكين هزار واحدي است و بعد هم همه مسئولين ذيربط و دستگاه هاي خدمات رسان

وی خطاب به دستگاه های خدمات رسان که هر يک متولي امر خاصي هستندگفت:بايستي كاري كه برعهده هر يك از دستگاه ها گذاشته مي شود، بدرستي انجام شود تا در آينده شاهد چنين مشكلاتي نباشيم.

فرماندار در خصوص وضعیت بهداشتی  كه سلامت، رفاه و آرامش مردم  را مختل كرده است؛ خاطرنشان كرد: اين موضوع را همه افرادي كه در اين قضيه كم كاري كردند، افرادي كه نظارت درستي بر اجراي پروژه نداشتند و دست اندركاران مربوطه باید پاسخگوي مطالبات بحق شما مالكين باشند.

وی افزود: همه ما در مقابل كار هايي كه انجام مي دهيم، مسئول هستيم. اينطور نيست كه فردي در يك زمان مسئوليتي داشته باشند و در آينده جوابگوي مردم نباشد.

کهن ترابی در قسمتی از سخنان خود اشاره به اقداماتي که در خصوص حل مشكل فاضلاب اين مجتمع از سوي فرمانداري صورت گرفته، بيان داشت: با توجه به مراجعات مكرر اعضاي هيئت امنا، مكاتبات لازم با استان صورت گرفت و يك دستگاه ماشين حمل فاضلاب براي اين مجتمع گرفتیم كه تا زمان اجراي خط انتقال فاضلاب شهر قاین و احداث تصفيه خانه فاضلاب این مشکل بطور موقت حل شود.

فرماندار قاین خطاب  به ساکنين مجتمع هزار واحدي گفت: آپارتمان نشيني يك سري حقوقي براي افراد ساكن دارد كه بايستي اعضاي يك آپارتمان به جهت ارائه خدمات آنرا پرداخت نمايند. ولي متأسفانه همانطوري كه در اين جلسه تعداد كمي از ساكنين شركت كردند، بار ها اعضاي هيئت امنا به ما اعلام كرده اند كه ساكنين مشاركت و همراهي با آنان در اجراي برنامه هاي مختلف را ندارند كه اين خود يكي از مهمترين معايب اهالي اين مجتمع مي باشد.

فرماندار در خصوص فروش مغازه هاوخرج کرد آن که یکی از درخواستهایمردم پیگیری آن بود گفت: بايستي موضوع بصورت حقوقي و توسط مراجع ذيصلاح بررسي و پيگيري شود كه چه كسي و يا كساني اين كار ها را انجام مي دهند و در كجا هزينه مي نمايند.

کهن ترابی در پایان گفت:به دنبال نمایش نیستم وآمده ایم مشکل را با همکاری یکدیگر به صورت واقعی حل کنیم وحل شدن این مشکل نیازمند کمک های مردم ودستگاههای اجرایی است .

وی ادامه داد: یکی از راههای خدمات رسانی به مجتمع برداشتن دیوارهای هزار واحدی است که از لحاظ ما برداشتن دیوارها منع قانونی ندارد وتصمیم کلی را باید هیئت امنا بگیرند تا حداقل شهرداری بتواند خدماتی را ارائه دهد.

کهن ترابی در خصوص رفع مشکل  فاضلاب هزار واحدی گفت: برای پیگیری موضوع قول مساعد می دهم ومکاتباتی با استاندار محترم خواهم داشت تا در صورت امکان از محل مدیریت بحران برای حل موقت مشکل فاضلاب منطقه که حدود 1میلیارد تومان اعتبار نیاز است اعتباراتی در نظر گرفته شود.

 

نظرات کاربران

چرافاظلاب درست نشد الان اب داره از وسط اشبز خونه میاد بالا

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.