دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 24685  |  
تاریخ انتشار : 15 آبا 1396 - 20:56
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: قطار تا دو ماه دیگر و در دی ماه امسال به ارومیه می‌رسد و این به معنای پایان 16 سال چشم‌انتظاری مردم است.

به گزارش نسیم قائن ، سیدهادی بهادری عصر امروز در دومین جلسه شورای اداری استان با تاکید بر اینکه باید دست در دست هم داده تا استان را از وضعیت کنونی خارج کرد، اظهار داشت: متاسفانه آذربایجان‌غربی هم‌اکنون در شاخص‌هایی همچون سلامت، نرخ باسوادی و درآمد سرانه در وضعیت نامطلوبی قرار دارد.

وی با ابراز خرسندی از حضور هیئت اقتصادی آلمان در ارومیه گفت: خوشبختانه استاندار آذربایجان‌غربی در گام نخست با دعوت از هیئت اقتصادی آلمانی، اقدام ارزشمندی انجام داد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هم‌اینک 6 درصد معادن کشور در آذربایجان‌غربی قرار دارد افزود: در این رابطه شناسایی معادن و موضوع ژئوفیزیک هوایی آغاز شده است.

وی با ابراز خرسندی از اینکه راه‌آهن مراغه به ارومیه تا دو ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد، تصریح کرد: در این رابطه مردم ارومیه پس از 16 سال انتظار می‌توانند با قطار مسافرت کنند.

بهادری با اشاره به قطار سریع‌السیر ارومیه اظهار کرد: در این زمینه نیز مصوبه ماده 23 برای مطالعات گرفته شده اما باید اجرای این پروژه وارد ردیف بودجه شود.

وی افزود: خوشبختانه برای مطالعات این پروژه حدود 950 میلیون تومان تخصیص یافته و اکنون پیگیری جدی برای اخذ ردیف اجرایی انجام می‌شود.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.