دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 24326  |  
تاریخ انتشار : 13 مهر 1396 - 14:03
بازهم تبعیض/
آیا ما دیده می شویم؟
چرا از سهم بیش از 7هزار بسته لوازم التحریر خراسان جنوبی برای دانش آموزان نیازمند ، سهمی به فرزندان قاینات وزیرکوه نرسید.

 خبرنگار نسیم قائن پس از رؤیت خبری در خصوص توزیع بسته های لوازم التحریر در مناطق کم برخوردار و نیز اختصاص وتحویل 77645 بسته از آن به خراسان جنوبی(سایت یاوری)، به تحقیق وتفحص دراین خصوص از مسئولین مربوطه درشهرستان پرداخت، اما متوجه شد متأسفانه نه تنها از این مواردبهره مند نشدیم؛ بلکه مسئولین شهرستان از آن بی خبر هم بودند، قصد داشتم گزارشی تهیه نمایم که با نامه یکی از شهروندان در این خصوص در فضای مجازی برخورد کردم و پس از کسب اجازه از نگارنده آن مصمم شدم  تابه  جای گزارش خود به انتشار این نامه بسنده کنم.

شایان ذکراست در جهت شفاف سازی لینکهای این اخبار در ذیل آورده شده است.

( کیف مدرسه دانش آموزان مدارس مناطق کم برخوردار تکمیل شد)//(800 هزار لبخند به مهر:کیف مدرسه دانش آموزان مدارس مناطق کم برخوردار با بسته های بانک آینده کامل شد )

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

محضر مبارک

* نماینده محترم مردم شریف قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی

* فرماندار محترم شهرستان قاینات

* ریاست محترم اداره آموزش و پرورش قاینات

سلام علیکم

به استحضار می رساند از آنجا که شماعزیزان را مشتاق خدمت یافته ام موجب گردید تا پس از رؤیت خبری مبنی بر توزیع 800 هزاربسته لوازم التحریر توسط آموزش و پرورش که به همت بانک آینده وجامعه یاوری فرهنگی در مناطق کم برخوردار کشور توزیع شده است،(سایتهای مختلف همچون رجانیوز،تدبیر 24و..) مطلبی را تقدیم نمایم، این خبر برای مردم شریف قاینات و زیرکوه از آنجایی که نام خراسان جنوبی در بین نام های استانهایی بود که از این موضوع بهره مندشده اند قابل توجه قرارگرفت، و جالبتر آنکه در آن خبر آماده است "بیشترین بسته توزیع شده در استان سیستان و بلوچستان و به تعداد 150 هزار بسته می باشد و براساس آماراعلام شده استان سیستان و بلوچستان، کرمان و خراسان جنوبی به ترتیب بیشترین تعداد دانش آموز کم برخوردار را دارا است."

ابتدا خرسند شدم که امسال دانش آموزان عزیز دیارمان کمتر دغدعه تهیه لوازم تحریر را دارند، لیکن پس از مدتی در محافل مختلف و گروه های مجازی باخبر شدم که متأسفانه در شهرستان ما این برکت نیامده است، نخست خواهشمندم اگر دراین راستا قدمهایی برداشته اید رسانه ای فرمایید تا همگان دعاگویتان شویم، لیکن در خصوص این خبر دو حالت را برای این نامه متصور نمودم، اول آنکه کذب باشد که شایسته است که پیگیر شوید که به چه منظوری این خبر منتشر و ایجاد توقع از مسئولین استانی و شهرستانی ایجاد شده است، حالت دوم صحت آنست که امیدوارم درست باشد چون اتفاقی مسرت بخش و خداپسندانه است، لیکن در این حالت سؤالاتی برای اذهان عمومی مطرح شده است ، سؤالاتی مشابه که در خیلی اتفاقات شهرستان برای افکارعمومی مطرح می شود و اگر به آن بیشتر توجه شود قطعا جایگاه مردمی شما عزیزان محکمتر خواهدشد و قلوب آنان با شما همراهتر خواهد بود.

آقایان مسئول و زحمتکش

١. آیا حوزه قاینات و زیرکوه جزیی از استان خراسان جنوبی به شمار نمی آید؟

٢ . آیا این سخن نماینده محترم ولی فقیه در استان که در دیدار رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان بیان نمودند "محرومیت مردم خراسان جنوبی به شکلی است که در بعضی استان ها وضعیت معیشتی قشر غیربرخوردار آن نسبت به قشر برخوردار این استان بهتراست" شامل شهرستان ما نمی شود؟

٣. آیا شما مسئولین مکلف به اداي تکلیف در پیگیری و دستگیری دانش آموزان نیازمندان این خطه نیستید؟

4. آیا دانش آموزان نیازمندشهرستانمان از مجموع 77645 بسته ای که درتاریخ 13 و14 شهرویور ماه باحضور نمایندگان جامعه یاوری فرهنگی وبانک آینده به خراسان جنوبی تحویل داده شده است ، حقی ندارند؟

5. آیا با وجود واقعیت هایی که از میزان محرومیت های این حوزه حاکی است، قاینات و زیرکوه جزء مناطق کم برخوردار نیست؟

6. آیا خبرهای مهم تری شما را مشغول کرده است که از پیگیری و اطلاع این دسته از اخبار غافل شده اید؟

7. آیا بهتر نیست بجای هزینه تراشیدن برای اولیاي دانش آموزان جهت تعویض روپوش مدرسه که قرار است یکدستی و شادابی را به ارمغان بیاورد، لوازم مورد نیاز آنها را تأمین کنیم تا همه یکدست و بی نیاز شوند که این شادابی بیشتر خداپسندانه خواهد بود .

درپایان این اندک سؤالات را تقدیم نمودم، اما اگر در ذهنتان خطور کرد که چرا اینجانب به نگاشتن این نامه مبادرت ورزیدم با تکیه برحقوق شهروندی در نظام جمهوری اسلامی به عنوان یک شخص حقیقی می باشد، امیدوارم اگر پاسخگوی آن نبودید با همت و تدبیر خود این خلا را جبران نمایید.

ومن الله توفیق

سلمان اسحاقی

12 مهرماه 1396

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.