دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 234  |  
تاریخ انتشار : 19 آذر 1391 - 19:19
جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران به ریاست استاندار خراسان جنوبی با حضور معاون عمرانی استانداری کلیه مدیران کل عضو برگزار شد.


  به گزارش ابراهیم احمدی از نسیم قاین در این جلسه که با محوریت زلزله بخش زهان برگزار شد کلیه مدیران گزارشی از اقدامات انجام شده خود در خصوص زلزله بخش زهان ارائه کردند.
مدیر کل بهزیستی استان خراسان جنوبی نیز با ارائه گزارشی از عملکرد سازمان بهزیستی در این خصوص گفت: در ساعات اولیه پس از وقوع این زلزله تیمهای تخصص محب شامل روانشناسان آموزش دیده در زمینه کاهش اثرات بلایای طبیعی در محل حاضر وبا نصب چادر با عنوان و آرم شبکه محب در محل نسبت به انجام وظایف  خود در زمینه  خدمات مشاوره  اقدام نمودند.
وی همچنین حضور آمبولانس اورژانس اجتماعی در محل را از دیگر اقدامات بهزیستی عنوان کرد و افزود: اقلام بهداشتی و شیر خشک نیز به مقدار کافی به محل ارسال شده است.
اکبری مطلق از ارسال یک نیسان مواد غذایی از قبیل برنج ،روغن،کنسرو و... برای توزیع بین مددجویان آسیب دیده منطقه خبر داد و گفت: این مواد با مدیریت بهزیستی حاجی آباد در بین مددجویان آسیب دیده توزیع خواهد شد.
درادامه قهرمان رشید استاندار خراسان جنوبی ضمن تشکر از کلیه دستگاههای اجرایی عضو ستاد مدیریت بحران از حضور خودجوش وسرعت عمل کلیه دستگاههای عضو گفت:مدت زمان حضور و امداد رسانی در منطقه زلزله زده زهان بی سابقه بوده است واین مهم باعث افتخار استان خراسان جنوبی است.
ادامه وتداوم خدمات روانشناسی و مددکاری در منطقه زلزله زده زهان؛ پذیرش کودکان بازمانده بی سرپرست وسالمندان آسیب دیده در مراکز بهزیستی ویا برقراری مستمری برای آنها؛ تامین لوازم کمک توانبخشی از قبیل واکر ،ویلچر،دشک مواج و... برای کلیه مصدومین ؛ تامین سبد غذایی برای مددجویان آسیب دیده ؛ تامین لوازم کمک آموزشی برای روستا مهدهای منطقه ؛ افتتاح و راه اندازی نمایندگی خدمات بهزیستی شهر زهان از جمله مصوبات حوزه بهزیستی در این جلسه بودو استاندار نیز برتسریع در اجرای آن توسط بهزیستی خراسان جنوبی تاکید فراوان نمود.
 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.