دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 23206  |  
تاریخ انتشار : 24 تير 1396 - 15:10
پلیس فتای خراسان جنوبی هشدار داد؛
مراقب ایمیل های آلوده به ویروس باشید
ویروسهای رایانه ای در قالب ارسال ایمیل از جانب افراد ناشناس و گاها با عناوین جذاب سعی در ترغیب کاربران برای باز کردن ایمیلهای ارسالی خود دارند.

به گزارش نسیم قائن ، یکی از متداول ترین روش‌های انتشار ویروس‌های رایانه ای استفاده از ایمیل‌های اشخاصی است که به نظر دوست و آشنا هستند اما اینگونه ایمیل‌ها صرفآ جهت انتشار ویروس های مخرب و بعضاً سرقت اطلاعات شخصی افراد ارسال می‌شوند.

در برخی موارد نیز درخواستی مبنی بر کلیک کردن روی لینک اینگونه ایمیل‌ها در قالب ایمیل های تبلیغاتی فرستاده می‌شوند و افراد را برای کلیک کردن تشویق می کنند،از این رو شهروندان و کاربران باید مراقب این دسته از ایمیل ها باشند چرا که این لینک های تبلیغاتی ممکن است آلوده به ویروس بوده و به محض کلیک بر روی آن ها ویروس به داخل رایانه نفوذ کرده و اطلاعات افراد را به سرقت ببرد.

کاربران با حفظ هوشیاری و رعایت هشدارهای ارائه شده از کلیک کردن بر روی هرگونه ایمیل مشکوک که بدون هیچ پیامی ارسال می شوند خودداری کنند تا بدین ترتیب از دام بزه کاران مصون بمانند.

شهروندان مي توانند در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس   Cyberpolice.irبخش تماس به پليس قتا  گزارش كنند.

تنظيم:پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات فرماندهي انتظامي خراسان جنوبي

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.