دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 23179  |  
تاریخ انتشار : 22 تير 1396 - 16:15
با گسترش روز افزون تکنولوژی و راهیابی آن به دنیای تلفن های همراه، اغلب کاربران از گوشی موبایل خود برای اتصال به اینترنت استفاده می کنند که پلیس فتا در این خصوص هشدارهایی داد.

به گزارش نسیم قائن ، با گسترش روز افزون تکنولوژی و راهیابی آن به دنیای تلفن های همراه، اغلب کاربران از گوشی موبایل خود برای اتصال به اینترنت استفاده می کنند. این در حالیست که  روز به روز بر  امکانات جدیدی که فضای مجازی در اختیار کاربران خود قرار می هد، افزوده می شود که شبکه های اجتماعی موبایل نیز یکی از این امکانات است.

رئیس پلیس فتا فا.ا.خراسان جنوبی بااشاره به این مطلب افزود: امروزه شبکه های اجتماعی موبایل کاربران بسیاری را  جذب خود کرده است. افرادی که در این شبکه ها عضو هستند به دلیل مقرون به صرفه بودن ارتباطات و امکان انتقال انواع دیتا از قبیل صدا، عکس و ویدئو، دیگران را نیز تشویق به عضویت  در این شبکه ها می کنند. به همین دلیل این روند جذب اعضا جدید رو به رشد است.

رئیس پلیس فتا فا.ا.خراسان جنوبی تصریح کرد: آسیب های مبتلا به این شبکه ها علاوه بر مسئله جاسوسی، انتشار اسناد خصوصی و هتک حیثیت افراد، ابعاد دیگری نیز دارد. از جمله عضویت کودکان و نوجوانان در این شبکه ها با توجه به انواع اطلاعاتی که در آنها به اشتراک گذاشته می شود و  کنترل کافی از طریق والدین بر آنها صورت نمی گیرد، خود باعث بروز آسیب های جبران ناپذیر خواهد شد.

از این رو به تمامی کاربران عزیز توصیه می شود:  به هیچ وجه عکس‌ها و فیلم‌های شخصی و خانوادگی خود را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک نگذارند و به فراخوان های سایت ها که دعوت کرده است تا عکس ها و کلیپ های خود را در سایت ها بارگذاری کنند اهمیت ندهند و والدین حتما نظارت کافی برعملکرد فرزندانشان داشته باشند تا فرزندانشان دچار آسیب های جبران ناپذیر نشوند.

در نهایت پلیس فتا از هموطنان درخواست می کند در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.irبخش تماس با ما گزارش نمایند و هشدار های پلیس را جدی بگیرید.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.