دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 22030  |  
تاریخ انتشار : 9 خرد 1396 - 11:38
پلیس فتای خراسان جنوبی گفت: متاسفانه برخی افراد سودجو با استفاده از فرصت در فضای سایبر اقدام به جمع آوری کمک تحت عنوان نیازمندان اقدام کرده در حالی‌که کمک های جمع آوری شده هیچ گاه به دست نیازمندان نمی رسد.

به گزارش نسیم قائن ، در ماه مبارک رمضان شاهد افزایش فعالیت های خیرخواهانه به نفع ایتام، نیازمندان، زندانیان و... هستیم، که متاسفانه برخی افراد سودجو با استفاده از این فرصت در فضای سایبر اقدام به جمع آوری کمک تحت عنوان این عزیزان می کنند در حالی‌که کمک های جمع آوری شده هیچ گاه به دست نیازمندان نمی رسد.   

 پلیس فتا فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با اشاره به این مطلب افزود: مجرمان سایبری در ماه مبارک رمضان با انتشار تصاویری از مستاجران بی خانمان یا کودکان بیمار و... در شبکه های اجتماعی تلاش دارند احساسات انسان دوستانه کاربران روزه دار را تحریک کنند تا بتوانند برنامه های مجرمانه خود را پیش ببرند.حتی در این خصوص شاهد بارگذاری سایت های جعلی هستیم که ادعا دارند فعالیت خیرخواهانه هستند و در راستای رفع مشکلات نیازمندان و ایتام فعالیت دارند در حالی‌که این امر صحت ندارد.

از این رو به کاربران عزیز توصیه می شود:
 حتما برای کمک به نیازمندان و ایتام به موسسات شناخته شده و دارای مجوز مراجعه کنند.

شهروندان عزیز به پیامکها و ایمیلهای ناشناس که تحت عنوان کمک به نیازمندان به شما ارسال می شود و تقاضای وجه یا اطلاعات بانکی شما را می نمایند به هیچ عنوان پاسخ ندهند.

کاربران مراقب باشند فریب پیام ها و لینک و تبلیغات دروغین در برخی از کانال ها و گروههای شبکه های اجتماعی و همچنین سایت های جعلی را نخورند که احتمال دارد درگاه های بارگذاری شده در سایت های دروغین خیریه ها فیشینگ(درگاه جعلی) باشد، لذا کاربران دقت داشته باشند تا در دام فیشرها نیفتند.

کاربران توجه داشته باشند  آدرس درگاههای بانکی همیشه با پروتکل https//  شروع می شود.

در نهایت پلیس فتا از هموطنان درخواست می کند در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.irبخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند.

انتهای پیام/

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.