دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 220  |  
تاریخ انتشار : 18 آذر 1391 - 19:26
فرمانده سپاه انصارالرضا (ع)، باری دیگر از منطقه زلزله‌زده زهان بازدید و از آسیب‌دیدگان دلجویی کرد.  

به گزارش نسیم قاین به نقل از فارس، سردار یعقوبعلی نظری ساعاتی پیش با حضور در منطقه زلزله‌زده زهان در جمع اهالی روستاهای شاج و حسین‌آباد حضور پیدا کرد و مشکلات آنان را جویا شد.
خانواده‌های آسیب‌دیده دغدغه اصلی خود را بازسازی واحدهای مسکونی خواندند.
آنان با بیان اینکه احساس همدردی انسان‌ها در هنگام گرفتاری و مصیب موجب تسلی خاطر بازماندگان و آرامش روحی آنها می‌شود، از حضور سردار یعقوبعلی نظری فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان‌جنوبی در بین آسیب‌دیدگان تقدیر کردند.
جمعی از آسیب‌دیدگان با تقدیر از اقدامات نیروهای امدادی از جمله هلال احمر و بسیج در نخستین ساعات حادثه تاکید کرد: کمک‌های نیروها به موقع بود به طوری که ساعتی بعد از گذشت زلزله، نیروهای امدادی در منطقه حضور یافته و مشغول نصب چادر برای مردم شدند.
سفر قبلی سردار نظری فرمانده سپاه استان خراسان‌جنوبی برای رسیدگی به امور مردم زلزله‌زده در نخستین ساعت پس از وقوع زلزله بود.
مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی هم با اشاره به اعزام گروه‌های مختلف جهادی با بیان اینکه این گروه‌ها در روستاهای شاج، حسین‌آباد و روستاهای اطراف مستقر شدند، گفت: این بسیجیان به منظور امدادرسانی به زلزله‌زدگان منطقه زهان اعزام شده‌اند.
علی زهرایی از ساماندهی20 گروه بسیجی برای اعزام به منطقه زلزله‌زده خبر داد و افزود: این گروه‌ها به انجام فعالیت‌هایی از جمله آواربرداری، خدمت‌رسانی به مردم و آسیب‌دیدگان و امدادگری می‌پردازند.
وی با بیان اینکه این نهاد برای بازسازی واحدهای مسکونی زلزله‌زده نیز همکاری می‌کند، گفت: هم‌اکنون تأمین وسایل گرمایشی، چادر و پتو از مهم‌ترین نیازهای مردم این منطقه است.
 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.