دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 21923  |  
تاریخ انتشار : 2 خرد 1396 - 16:37
پلیس فتای خراسان جنوبی در خصوص کلاهبرداری با ترفند فروش نرم افزار نصب شبکه های ماهواره ای بر روی گوشی موبایل هشدار داد.

به گزارش نسیم قائن ، 

فضای مجازی و شبکه های اجتماعی بهترین مکان برای تبلیغ و فروش موارد غیر مجاز و البته بهترین مکان برای سوء استفاده کلاهبرداران از افرادی است که کالاهای غیر مجاز خرید می کنند. 

در نمونه ای از این کلاهبرداریها مجرمان با ایجاد صفحه هایی در شبکه های اجتماعی به تبلیغ و جذب مشتری برای نرم افزار نصب شبکه های ماهواره ای نموده و سپس با ترفند فیشینگ و ساخت یک درگاه پرداخت جعلی، از کاربران مبلغ اندکی برای خرید نرم افزار مطالبه می نمودند اما هنگامی که کاربر از طریق صفحه جعلی درگاه پرداخت وارد می شود، آنها اطلاعات کارت کاربران را ثبت می کردند و موجودی حساب قربانی را برداشت می کردند .شیوه این کلاهبرداران اینگونه است که نرم افزارها یا کالاهای ممنوعه و غیرمجاز را ارائه تا پس از انکه کاربر به دام افتاد به دلیل غیر مجازبودن کالا یا نرم افزار خریداری شده از شکایت منصرف شود، و یا اینکه مبالغ کم از حساب کاربر برداشت می نمایند که کاربر به پلیس مراجعه نکند و بتوانند به کلاهبرداری خود ادامه دهند .

از این رو پلیس فتا جهت جلوگیری از کلاهبرداری های احتمالی به کاربران عزیز توصیه میکند

1-حتما از آنتی ویروس ها و آنتی فیشینگ های قوی استفاده کنند

2- خرید نرم افزارها و کالاهای خود را از فروشگاه های مرجع و قانونی انجام دهند چرا که احتمال کلاهبرداری با ترفند فیشینگ در سایت های غیر رسمی به مراتب بیشتر است .

3- کاربران دقت کنند که تبلیغات در شبکه های اجتماعی عموما تبلیغاتی غیر واقعی و کذب است و حتما قبل از خرید از این شبکه ها، صحت گفته های آنها را به دقت چک کنند. 

در نهایت پلیس فتا خراسان جنوبی  از هموطنان درخواست می کند در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.irبخش تماس با ما گزارش نمایند و هشدار های پلیس را جدی بگیرید.

 

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.