دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 214  |  
تاریخ انتشار : 18 آذر 1391 - 18:38
مدیرکل مدیریت بحران خراسان‌جنوبی گفت: حدود 750 واحد دامی بر اثر زلزله زهان در چهار شهرستان استان خسارت دیده است.


به گزارش نسیم قاین به نقل از فارس: محمدعلی آخوندی از خسارت زلزله زهان به هشت قنات شهرستان‌های بیرجند، درمیان، قاین و زیرکوه خبر داد و اظهار کرد: بر اساس اعلام جهاد کشاورزی، حدود 750 واحد دامی بر اثر زلزله زهان در چهار شهرستان استان خسارت دیده است.
وی در زمینه بیمه محصولات کشاورزی افزود: صندوق بیمه محصولات کشاورزی به محصولات خسارت دیده که بیمه بوده‌اند غرامت می‌دهد و کشاورزان نباید نگران باشند.
مدیرکل مدیریت بحران خراسان‌جنوبی در زمینه کمک به کشاورزانی که محصولاتشان بیمه نبوده تاکید کرد: فعلاً برنامه‌ای برای کمک به آنان نداریم.
آخوندی گفت: زلزله زهان تجربه تلخی است که مردم باید فرهنگ بیمه‌ محصولات و واحدهای مسکونی خود را جدی بگیرند.
این مسئول در زمینه کمک‌ مالی به مردم آسیب‌دیده یادآور شد: کمیته امداد و بهزیستی در این زمینه اعلام آمادگی کرده‌اند تا با اولویت مددجویان خود از سایر اقشار آسیب‌دیده حمایت کنند.
ساعت 20:38 دقیقه چهارشنبه‌شب ‌‌زلزله‌ای به قدرت 5.5 ریشتر ‌در طول جغرافیایی 59.54 و عرض جغرافیایی 33.50 و عمق 9 کیلومتر، زهان خراسان‌جنوبی را لرزاند که در پی آن خسارات زیادی به منازل مسکونی وارد شد.
پس از این زلزله نیروهای امداد و نجات هلال‌احمر و اورژانس خراسان‌جنوبی وارد عمل شده و مشغول به خدمت‌رسانی به آسیب‌دیدگان شدند.
 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.