دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 19291  |  
تاریخ انتشار : 18 دى 1395 - 18:49
مراقب آگهی‌های ویژه در سایت‌های تبلیغاتی برای کلاهبرداری از شهروندان باشید.

به گزارش نسیم قائن ، همه روزه شاهد حضور افرادی در پلیس فتا هستیم که در دام کلاهبرداران سایبری افتاده و مورد کلاهبرداری مالی قرار گرفته‌اند این افراد با مراجعه به سایت‌ها و فروشگاه‌های اینترنتی و اعتماد بیش از حد به اطلاعات موجود در این فروشگاه‌ها و سایت‌ها اقدام به ایجاد ارتباط با فرد کلاهبردار می‌نمایند.افراد کلاهبردار نیز با سوء‌استفاده از سادگی فرد تماس گیرنده با استفاده از ترفندهایی از قبیل استفاده از "جملات اعتقادی" ، "بیان اینکه شما باید بیعانه واریز کنید تا جنس را به کسی دیگری نفروشم" فرد را مجبور می‌کند تا مبلغی گاهاً هنگفت به حساب اعلامی توسط کلاهبرداری واریز نماید که در نهایت فربانی بعداً متوجه می‌شود این آگهی فروش کلاً دروغ بوده است و وی مورد کلاهبرداری قرار گرفته است.

 از این رو پلیس فضای تولید وتبادل اطلاعات فا.استان خراسان جنوبی از شهروندان خواست هنگام خرید از سایت‌ها و فروشگاه‌های اینترنتی به توصیه‌های پلیس فتا توجه نمایند تا در دام کلاهبرداران گرفتار نشوند.

 

  1. *هرگز صرفاً با صحبت کردن فرد صاحب آگهی به حساب وی پول واریز نکنند احتمالاً شماره حساب و نام فرد جعلی و غیر واقعی باشد.

    *هر آگهی که در برخی از سایت‌ها یا فروشگاه‌ها  و یا شبکه های اجتماعی درج می‌شود  واقعی نیست و نباید بیش از حد به آن اعتماد کرد. این دست آگهی‌ها که ادعای فروش ویژه یا ارزان دارند بیشتر کلاهبرداری است.

    *از هر فروشگاه‌ یا سایتی که در فضای مجازی ملاحظه می‌کند خرید نکنید و حتما برای خرید از سایت‌ها یا فروشگاه‌های آنلاینی که دارای نماد اعتماد الکترونیک هستند اقدام کنید.

 

در نهایت پلیس فتا از هموطنان درخواست میکند در صورت مواجه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسCyberpolice.irبخش تماس با ما گزارش نمایند و هشدار های پلیس را جدی بگیرید.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.