دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 192  |  
تاریخ انتشار : 14 آذر 1391 - 18:12
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: ذخیره‌سازی و امدادرسانی در مواقع ضروری تنها بر عهده مدیریت بحران نیست بلکه هر دستگاه باید ذخیره‌سازی لازم را برای این مواقع در نظر بگیرد.  

به گزارش نسیم قاین به نقل از فارس، محمدرحیم شهریاری ظهر امروز در کارگروه مدیریت امداد و نجات خراسان جنوبی اظهار کرد:‌ در حال حاضر جمعیت هلال احمر استان 22 قلم کالا که بیشتر شامل کالاهای غذایی و بهداشتی است را ذخیره دارد.
وی افزود: قبل از گذشتن تاریخ مصرف کالاهایی که در انبار است، این کالاها در مناطق محروم توزیع می‌شود و این اقلام دوباره نیز ذخیره می‌شوند.
مدیرکل پدافند غیر عامل خراسان جنوبی تصریح کرد: با توجه به پیامدهای جنگ نرم استکبار و شیوه مبارزه‌ای که دشمن در پیش گرفته پدافند غیرعامل جدیت بیشتری به خود گرفته است.
محمد افضل ادامه داد: پدافند غیرعامل استان که به تازگی راه‌اندازی شده شامل کارگروه‌های تخصصی از قبیل امداد و نجات، کارگروه امنیتی، تبلیغات، سایبری و تحقیقات است.
وی افزود: در شرایط بحرانی و اضطراری توان عملیات یکی از شاخصه‌ها است که باید تمامی دستگاه‌ها با هم همکاری داشته باشند.
مدیرکل پدافند غیر عامل خراسان جنوبی، ارتقای سطح آگاهی عملیاتی و ارتقای توان اجرایی از طریق رزمایش‌ها را ضروری دانست و اظهار کرد: بانک اطلاعاتی مراکز امداد و نجات بسیار حساس است و باید تهیه شود.
مسوول فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در بحث فرکانس‌های مشترک از ابتدای سال جاری در حال پیگیری هستیم تا ارتباطات از طریق پایگاه‌های 115 امکان‌پذیر باشد اما در این راستا باید ارتباط رادیویی استان تکمیل شود.
محمدرضا آذرکیش اظهار کرد: جانمایی بیمارستان صحرایی در حال انجام است و برای تسریع عملیات به همکاری هلال نیاز است.
وی تصریح کرد: نخستین مانور برپایی بیمارستان صحرایی با زمان طولانی انجام شد که در دومین مانور به دلیل همکاری ارتش و نیروی انتظامی این مدت زمان کاهش یافت اما هنوز هم در حد مطلوب نیست.
مسوول مدیریت بحران و پدافند غیرعامل اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی، بررسی استحکام ساختمان‌ها را ضروری عنوان کرد و افزود: ساختمان‌های اداری و مسکونی متروکه فراوان هستند که باید از لحاظ استحکام بررسی شوند.
محمد تقی وفایی، نبود راه انحرافی در گردنه‌های محورهای استان را یکی از مشکلات راه‌ها دانست و ادامه داد: در زمان وقوع حادثه اگر این گردنه‌ها بسته شوند با مشکل روبه رو می شویم که باید برای آن تدابیری اندیشیده شود.
معاون و قائم مقام شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر 16 پست فوق توزیع برق در استان وجود دارد که کنترل اتوماتیک از طریق پست‌ها انجام می شود.
هادی منصوریان اظهار کرد: در بحث امدادرسانی شهرستان‌ها به سطح یک و دو تقسیم شده‌اند و سطح یک علاوه بر شهرستان خود باید قادر به سرویس‌دهی استان‌های دیگر نیز باشد.
وی ادامه داد: در سطح استان با همکاری استانداری حدود 12 دستگاه مولد اضطراری نصب شده است که شاید در شرایط حساس با کمبود این دستگاه مواجه باشیم و در این راستا درخواست افزایش دستگاه‌های مولد در استان را داریم.
معاون و قائم مقام شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی با اشاره به اینکه تأمین برق اضطراری از وظایف هر دستگاه است، تصریح کرد: وظیفه شرکت برق و مدیریت بحران استانداری نظارت بر مولدها است.
منصوریان افزود: انبارهای بحران برای امدادرسانی در استان تجهیز شده‌اند.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.