دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 18749  |  
تاریخ انتشار : 20 آذر 1395 - 23:33
درحالی که شهرستان قاین با بحران شدیدبی آبی مواجه است وبه گفته برخی از مسئولین جنگ آبی دراین شهرستان آغاز شده است شاهد ترکیدگی وهدر رفت آب در برخی از روستاهای قاین از جمله روستای نیگ ودهشک هستیم.

به گزارش نسیم قائن ، درحالی  که شهرستان قاین با بحران شدیدبی  آبی مواجه است وبه گفته برخی از مسئولین شهرستانی جنگ آبی دراین شهرستان آغاز شده است شاهد ترکیدگی وهدر رفت آب در برخی از روستاهای قاین از جمله روستای نیگ ودهشک هستیم.

خبرنگار ما برای پیگیری این موضوع به سراغ عیدی رئیس اداره آب وفاضلاب روستایی رفت وموضوع را پیگیر شد.

رئیس اداره آب وفاضلاب روستایی قاین اظهارداشت: در سطح شهرستان 1350شبکه توزیع وخط انتقال داریم واز این میزان 418کیلومتر فرسوده است که باعث هدررفت آب دروستاهای سطح شهرستان می شود و این موضوع مربوط به روستای خاصی نیست .

وی بیان داشت:درهمین راستا امسال 29کیلومتر از شبکه های آبرسانی روستاهای قاینات تعویض می شود که 17کیلومتر آن صد درصد اجرایی شده است ومابقی تا پایان سال نیز اجرا خواهد شد.

رئیس اداره آب وفاضلاب روستایی قاین افزود:آب مایه حیاتی است وماهم جزء ادارات خدمات رسان هستیم وعلی رغم اینکه تاکنون 1ریال هم اعتبار دراین زمینه تخصیص نیافته است اما تمام تلاش خودرا به کار می بندیم که 29کیلومتر شبکه آبرسانی تا پایان سال به اتمام برسد.

عیدی میزان اعتبار لازم برای تعویض 418کیلومترخط انتقال فرسوده آب در روستاهای شهرستان را حدود22میلیاردتومان برآوردکرد وگفت:با توجه به خشکسالی های اخیروکم شدن آب چاهها که عمق آن از120به 250متر رسیده است قطعا ویقینا جلوگیری از این هدررفت آب،تاثیرزیادی در این بحران بی آبی خواهد داشت ،اما اجرای این پروژه نیاز به اعتبارات کلان وملی است.

وی اظهارداشت: به دلیل  فرسودگی لوله های آب روستایی ما هرروز شاهد هدرفت آب در روستاهای مختلف شهرستان هستیم ونمونه آن در روستای نیگ که یک روستای کوهستانی است ومدتی است که ترکیدگی لوله در یکی از کوچه های این روستا باعث هدررفت آب زیادی شده است وبا توجه به کوهستانی بودن این منطقه ردیابی محل ترکیدگی سخت ودشوار بود وبا تلاش همکاران ،طی این دوروز گذشته جلوی ترکیدگی لوله صد درصد گرفته شده است وان شاء الله از23آذرکار کند وکاری آغاز خواهد شد وشبکه فرسوده این کوچه که حدود 200مترو2مشترک دارد، تعویض خواهد شد.

رئیس آبفار قاین در خصوص ترکیدگی لوله در روستای دهشک نیزگفت: با توجه به این که شبکه آب این روستا بسیار قدیمی ومربوط به 20سال پیش است ومردم این روستا نیز اکثراکامیون دار هستند ولذا لوله ها هم از فرسودگی برخوردارند وتحمل بارهای چند تنی را ندارند ودر اکثر نقاط این روستا دچار ترکیدگی لوله می شویم .

وی گفت: در دهگردشی هایی که قبلا از این روستاداشته ایم قول داده شده بود که در صورت مشارکت مردم وهمکاری آنهانسبت به تعویض شبکه های فرسوده اقدام شود که  همکاری زیادی از سوی مردم انجام نشد.

عیدی درادامه گفت: با توجه به این که در برخی از میلانهای روستا شاهد ترکیدگی شدید هستیم وهدر رفت آب زیادی داریم لذا 3کیلومتر از 6کیلومترِ شبکه داخلی دهشک پس از دریافت استعلام  زیرساخت های آب وبرق وگاز ودریافت مجوزاز هفته آینده کار تعویض آن شروع خواهد شد .

وی افزود: این میزان تعویض شبکه های آبرسانی جدا از 29کیلومتر وبه صورت فوق العاده اجراخواهد شد.

انتهای پیام/

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.