دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 18229  |  
تاریخ انتشار : 22 آبا 1395 - 13:04
سرمایه گذار بخش خصوصی می گوید:باور کنید از این همه رفتن وآمدن خسته شده ام.آیا وجدانا درست است که این همه سرمایه ملی دراین منطقه محروم خاک بخورد.

به گزارش نسیم قائن ، این روزها وضعیت اشتغال وبیکاری در هر نقطه از کشور بیداد می کند ودر حالی که بسیاری از واحد های تولیدی وکارخانجات در شهرک های صنعتی یا به حالت نیمه فعال هستند ویا به صورت نیمه کاره رهاشده اند ومشکلات عدیده هر کارخانه سرمایه گذار را وادار به تعطیلی ویا تعدیل نیرو کرده است ودراین حال هستندکارخانجاتی که سرمایه گذار به هر دری می زند تا بتواند کارخانه ای که میلیاردهایوروبرای آن سرمایه گذاری شده است را در جهت ایجاد اشتغال در مناطق محروم راه اندازی کند اما برخی سنگ اندازی ها باعث شده است که اینک سرمایه گذار ابراز پشیمانی کند.

یکی از این کارخانه جات ،کارخانه upvcقاین است که در سال85جواز تاسیس گرفت ودر سال 89پروانه تولید گرفت وبه مدت یک سال درب وپنجره دوجداره تولید کردواکنون بعد 5سال دستگاهها وتجهیزات خریداری شده توسط سرمایه گذار که با همه مشکلات عدیده ای که با آن مواجه بوده است خاک می خورد .

میرجعفری سرمایه گذار این واحد تولیدی که حدود300نیرو را برای راه اندازی این کارخانه به آموزش فرستاده است اینک با همه دستورالعمل هایی که برای راه اندازی این کارخانه داده شده است واین بار بانک صنعت ومعدن در اعطای تسهیلات همکاری نمی کند واین سخت گیری ها به جایی رسیده است که این سرمایه گذار می گوید بانک این کارخانه را به مزایده بگذارد تا راحت شوم.

لطیفی عضوهیئت مدیره کارخانه upvcقاین گفت: با همه مشکلاتی که درخرید تجهیزات این کارخانه وجود داشت سرمایه گذار با هزینه های میلیاردی تجهیزات را خریداری و وارد شهرک صنعتی قاین کرد اما 5سال است که تجهیزات به صورت آک بندی شده در این کارخانه خاک می خورد وقطعا بانک بایستی این تجهیزات را به صورت آهن کهنه چند صباحی دیگر بفروش برساند.

میرجعفری مدیرعامل وسرمایه گذار این کارخانه می گوید:تمام مشکلات این کارخانه در حال حاضر در گرو تسهیلات سرمایه در گردش است

وی می گوید:من دیگر خسته شده ام، دستور آقای جهانگیری،پیگیری های نماینده شهرستان،دستور آقای نوبخت ،دستور آقا نعمت زاده هیچ کدام پشیزی برای بانک صنعت ومعدن ارزش ندارد وحتی حرف مقام معظم رهبری را که امسال رابه نام سال اقتصاد مقاومتی،اقدام وعمل نام گذاری کرده اندقبول ندارند، البته عمل می کنند اما به گونه ای دیگر عمل می کنند که کارخانه را داغون کنند.

وی با اشاره به جلسه ای که با فلاحتی نماینده شهرستان واقای عسکری مدیریت وصول مطالبات و مدیریت پشتیبانی بانک صنعت ومعدن وافخمی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک صنعت و معدن داشته اند گفت: این ها اساسا نمی خواهند کار کنند قول دادند اما رفتند که سرقولشان باشند .

 

میرجعفری گفت:این شرکت شرایط ویژه داشته است وتحریم شده بود وبه عنوان یک سرمایه گذار با خرید سهم این شرکت از بخش دولتی آن را از تحریم خارج کردم،این شرکت هنوز شروع به کار نشده در نطفه شرکت صنایع گستر سهم خودرا فروخت ومجبور شدم آن را از خصوصی سازی بخرم.

 من به عنوان یه سرمایه گذار غیربومی 300فرصت شغلی را در یک منطقه محروم ایجاد کردم حال این بازی ها چیست که با ما انجام میدهند ؟؟

وی افزود: درآخرین جلسه آقای ملک زاده معاون وزیر صنعت دستوراتی را برای این کارخانه داده اند اما به شرافت خودم وبه شرافت فاطمه زهرا قسم میخورم که این دستور هم به جایی نخواهد رسید

این سرمایه گذار بخش خصوصی می گوید:باور کنید از این همه رفتن وآمدن خسته شده ام.

 

آیا وجدانا درست است که این همه سرمایه ملی دراین منطقه محروم  خاک بخورد؟؟؟؟

مقام معظم رهبری میگویند اقتصاد مقاومتی اقدام وعمل این کجایش اقدام وعمل است

وی بیان داشت: درکار گروه ستاد تسهیلات استان 10میلیارد تومان مصوب کرده اند اما مدیرکل صنعت ومعدن استان می گویدمصوبه گرفته شده است وبعد ازپرداخت بدهی ها 3میلیاردتومان به شما میدهیم این آیا درست است ؟

میرجعفری می گوید بانک در زمان اعطای تسهیلات درسال های گذشته  تعهد خودرا انجام نداده است و3/5میلیون یورو که در زمان تاسیس این طرح مصوب بوده است به دلیل این که این شرکت تحریم شده بودرا نگرفتم و تمام مدارک در بانک امضا شد وبه دلیل این که تحریم شدیم به مسئولین گفته شد که بعد از خرید ماشین آلات تسهیلات را خواهم گرفت وبعدمتوجه شدم که بدون این که به من ابلاغ کنند صنعت جایگزین گرفتند .

وی اظهارداشت :درآخرین جلساتی هم که گرفته شد قراربراین شد که 35میلیارد بدهی خودرا بدهم واگر خواسته باشم دراین اوضاع واحوال این بدهی را پرداخت کنم اصلا کارنمی کنم بهتر است اگر 10میلیاردی که در کارگروه استان مصوب شده است رایکجا بدهند که پروژه را راه بیندازم کارخواهم کرد ودرغیراین صورت مزایده این کارخانه را بگذاریدتا بیشتر بدهکار نشوم.

 

فنودی مدیرعامل بانک صنعت ومعدن خراسان جنوبی که از دستور العمل جلسه نماینده شهرستان با مسئولین کشوری درخصوص این واحد تولیدی ابراز بی اطلاعی کرد در گفتگوی تلفنی با میرجعفری سرمایه گذاراین واحد تولیدی گفت: این پروژه اگرتبدیل به مشارکت به فروش اقتصادی بشود 50درصد کار جلورفته است وسازمان صنعت ومعدن پروانه بهره برداری صادر بکند تا دست ما هم باز شود وبانک نهایت همکاری را خواهد داشت .

وی افزود:تا زمانی که واحد پروانه بهره برداری را نگیرد نمی تواند سرمایه در گردش بگیرد .

فلاحتی نماینده مردم قاینات وزیرکوه که هفته گذشته برای بررسی مشکلات این کارخانه تولیدی بازدیدی از این واحد داشت در گفتگوبا خبرنگار ما اظهارداشت: همه مسئولین بزرگوار ازاستاندار محترم تا دیگر مسئولین کمک کنند تا بتوانیم مجموعه های شهرک صنعتی را راه اندازی کنیم.

 

وی افزود:اگر شعار ایجاد اشتغال  وکمک به مردم ورفع رکود می دهیم راهش راه اندازی همین کارخانجاتی است که متاسفانه خاک می خورد واز بیت المال برای آن هزینه شده است

فلاحتی با اشاره به جلسه ای که در تهران برای راه اندازی این کارخانه با مسئولین مربوطه داشته است گفت:حرف تا عملی که در آن جلسه داده شد تا آنچه الان مسئولین بانک صنعت ومعدن استان می گویند زمین تا آسمان فرق داردومجددا پیگیر این موضوع در تهران خواهیم بود

فلاحتی گفت:ابراز تاسف می کنم از این گونه برداشت ها در حالی که باید اقتصاد مقاومتی فعال باشد .

وی افزود:ازصنعت ومعدن کشور که بالاتر نداریم واشتغال بسیار برای ما مهم است وبا این وضعیت که همه جوان بیکار داریم واین کارخانه در شرایط ملی است وباید برای راه اندازی آن اقدام شود.

 

واما سخن پایانی با استاندار محترم خراسان جنوبی:

 

جناب آقای پرویزی شما در2شهریور ماه سال جاری نیزدر دیدار با دهیاران وشورای شهر بشرویه بر تسهیل زمینه های سرمایه گذاری در استان از سوی مسئولان تاکید کردید و گفتید: مشکلات سرمایه گذاران را شخصا از دفتر استانداری پیگیری و رفع خواهم کرد.

 درسخنان شما آمده بود اشتغال و توسعه سرمایه‌گذاری دو اولویت مهم کاری دولت است ویکی از مهمترین راه‌های توسعه سرمایه‌گذاری ایجاد احساس امنیت در سرمایه گذاران است که مسئولین در این زمینه نقش بسیار مهمی بر عهده دارندپس نقش مسئولین استانی شما در حل مشکل این سرمایه گذار چه شد؟؟؟

جناب آقای استاندار جنابعالی در 7شهریورماه دریکی از سخنرانی های خود بیان داشته اید احساس اعتماد برای سرمایه گذاران ایجاد شود آیا تاکنون این احساس اعتماد را برای سرمایه گذاران خود ایجاد کرده اید؟؟؟

جناب آقای استاندارشما در 27مهرماه سال جاری  در دیداربا معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی با بیان اینکه سرمایه‌گذاران باید رغبت حضور در مناطقی همچون خراسان جنوبی را داشته باشند، اظهار داشتید: در حوزه زیرساخت‌ها آماده کمک به سرمایه‌گذاران هستیم حال این سرمایه گذار در شهرستان قاین رغبت نشان داده است پس حمایت وکمک  شما کجاست؟؟؟

وای کاش مسئولین استانی در سفر یزدانی معاون وزیر صنعت ومعدن به خراسان جنوبی به جای بازدید از کارخانه های شهرک صنعتی قاین که چرخ آن می چرخید برنامه ریزی می کردند که وی از این کارخانه هم بازدید می کردوآن گاه نظرایشان را در ارزیابی ها وبازدید هایشان جویا می شدند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

سلام من یکی از کسانی بودم که در این کار خانه کار کردم وهنوز هم امید دارم که با راه اندازی دوباره کارخانه مشغول به کار بشم ایشالا که با همکاری صنعت ومعدن دوباره راه بیفته چون آقای میرجعفری خیلی واسش زحمت کشیدن من در کارخانه ایشون در آق قلا ی گلستان آموزش دیدم وحتی چند ماهی که کارخانه قاین راه نیفتاده بود در آنجا مشغول به کار و راضی بودم نمیدونم چرا مسئولین که این همه از بیکاری حرف میزنن حالا خودشون برای اشتغال جوانان این منطقه محروم سنگ اندازی میکنن اگه میخوان کارخانه ای که به خاطر تحریم های خارجی به آقای میرجعفری واگذار کردن وحالا پشیمونن خب بگیرنش ولی زودتر مشکلات رو رفع کنند تا مشکل عده ای از جوانان بیکار حل بشه. ممنون

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.