دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 18114  |  
تاریخ انتشار : 11 آبا 1395 - 22:25
مدیر کل انتقال خون خراسان جنوبی گفت: با کمبود شدید نیرو در پایگاههای انتقال خون در شهرستان هامواجه هستیم وطی این چند سال مجوزی برای استخدامی وجذب نیرو داده نشده است.

به گزارش نسیم قائن ، مردم نوع دوست شهرستان قاین هرساله در مناسبت های مختلف  در امر اهدای خون پیشتاز بوده اند وباوجود نداشتن پایگاه انتقال خون ثابت در شهرستان تا سال 92، پایگاه سیار انتقال خون استان در شهرستان حضور می یافت ومردم نسبت به اهدای خون خوداقدام می کردند.

این امر خداپسندانه باعث شد تا به همت مسئولین شهرستان وبا واگذاری زمین توسط شهرداری وشورای شهر پایگاه انتقال خون در شهرستان ساخته واین پایگاه رسما در آذرماه 92با حضور مسئولین استان وشهرستان افتتاح شدودر همان زمان مقررشد به دلیل کمبود نیرو در سازمان انتقال خون ودر پایگاه انتقال خون استان هفته ای دوروز خونگیری از داوطلبین صورت گیرد وشبکه بهداشت ودرمان شهرستان هم با بانک خون استان همکاری داشته باشدومسئولین پیگیر جذب نیرو برای این پایگاه باشند.

با توجه به این که 3سال از راه اندازی پایگاه انتقال خون در شهرستان قاین می گذرد اما هنوز مجوز جذب نیرو برای پایگاه انتقال خون در استان وبه طبع آن در شهرستانها داده نشده است به طوری در برخی از روزها به دلیل عدم حضور نیروهای شبکه بهداشت آن هم به علت مشکلات کمبود نیرویی که خود شبکه با آن مواجه است، پایگاه انتقال خون شهرستان قاین نیز تعطیل می شود ومراجعه کنندگان با درب بسته مواجه می شوند.

دوشنبه 10آبان ماه جمعی از همشهریان شهرستان که اکثرا از کارمندان دولتی بودند وبه دلیل اینکه خونگیری فقط درساعت اداری انجام میشود از محل کار خود مرخصی گرفته وهنگام مراجعه با درب بسته پایگاه انتقال خون مواجه می شوندکه درطی تماسی با خبرنگار پایگاه خبری نسیم قاین خواستار پیگیری این موضوع وعلت تعطیلی آن شدند.

خبرنگار  نسیم قائن در گفتگویی با دکتر حمیدی رئیس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان قاین علت تعطیلی پایگاه انتقال خون قاین را جویا شد.

وی اظهارداشت: سازمان انتقال خون یک مقوله جدا از بهداشت ودرمان است وطبق گزارشات همکاران بنده دراین 3سال شبکه بهداشت ودرمان شهرستان قاین علی رغم کمبود نیرویی که خود دارد تا حد ممکن با پایگاه انتقال خون در شهرستان همکاری داشته است ونیاز است که مسئولین امر پیگیر جذب نیروبرای پایگاه باشند چرا که با گذشت 3سال هنوز نتوانسته اند جذب نیرو داشته باشند .

وی افزود: با وجود این که دراین زمینه خود ما هم مشکل داریم اما فعلا بازهم از همکاران خواسته ام در این دوروز (دوشنبه وپنج شنبه)نیز با پایگاه  انتقال خون همکاری داشته ونسبت به تامین نیرو اقدام شوداما برای حل اساسی این مشکل نیاز است که نسبت به جذب نیرو از سوی اداره کل انتقال خون استان صورت گیرد.

دکتر محمدرضاعاملی مدیر کل انتقال خون خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار نسیم قائن گفت: با کمبود شدید نیرو در پایگاههای انتقال خون در شهرستان هامواجه هستیم وطی این چند سال مجوزی برای استخدامی وجذب نیرو داده نشده است ودر شهرستانهای قاین وفردوس کمبود نیرو داریم .

وی افزود: در زمان راه اندازی این مرکز شبکه بهداشت ودرمان شهرستان  وشهرداری متعهد شده است که تا زمان جذب نیروبرای راه اندازی این مرکز همکاری داشته باشند ومدت زمان همکاری هم مشخص نشده است وصورت جلسه ای هم نبوده است که مدت همکاری مشخص باشد وبنا به گفته مسئولین شهرستان قراربرهمکاری برای راه اندازی این مرکز بوده است وبعد از راه اندازی گاهی مواقع با عدم همکاری مسئولین مواجه می شویم.

 

دکتر عاملی گفت: درشهرستان فردوس 15سال است که شبکه بهداشت ودرمان این شهرستان باما همکاری داشته وهیچ مشکلی نداریم .

وی تصریح کرد،درشهرستان قاین،حتی شهرداری شهرستان نیروی خدماتی خودرا گرفته است واین مشکلات وعدم همکاری در شهرستان را چه کسی می خواهد پاسخگو باشد ومسئولین مربوطه همکاری زیادی ندارند واگر به این صورت باشد ما تعداد روزهای خون گیری را قطعاکم خواهیم کرد وتا زمان دریافت مجوز نیرو مجبور خواهیم بود هر دوهفته یکبار نیرو از بیرجند در شهرستان مستقر ونسبت به خون گیری از همشهریان قاین اقدام خواهد شد.

با وجودی که برای راه اندازی پایگاه انتقال خون قاین تلاش های فراوانی از سوی نماینده وفرماندار سابق شهرستان صورت گرفته است وشرافتی فرماندار سابق شهرستان در حاشیه افتتاح این پایگاه اعلام کردکه یکی از پروژه هایی که دغدغه مردم ومسئولین بود بالاخره امروز(25آذر92) بعد از سال هاافتتاح شداما این روزها دغدغه کمبود نیرو درپایگاه انتقال خون قاین وعدم مجوز جذب نیرو وکمتر شدن همکاری شبکه بهداشت ودرمان شهرستان با پایگاه انتقال خون که آن هم به دلیل کمبود نیرودر حوزه بهداشت ودرمانی شهرستان است دغدغه دیگری را برای مردم رقم زده است وگاها مراجعه کنندگان درروز های دوشنبه ویا پنج شنبه با تعطیلی ودرب های بسته مواجه می شوند.

امیداست با پیگیری های مسئولین استانی وشهرستانی امکان جذب نیرو دراین حوزه فراهم شود وشاهد بازشدن هرروزه پایگاه انتقال خون قاین به روی علاقه مندان به اهدای خون باشیم .

 

انتهای پیام/

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.