دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 18070  |  
تاریخ انتشار : 5 آبا 1395 - 22:00
صرفا جهت اطلاع نجومی بگیران؛
قطعی یارانه معلول قاینی سه ساله شد
ذوالفقار،معلول جسمی وذهنی قاینی است که 3سال است یارانه اش قطع شده وهنوز پیگیری های این خانواده بعد از 3سال به سرانجامی نرسیده است.

به گزارش نسیم قائن ، راهی روستای اسماعیل آباد می شویم .روستایی در بخش سده شهرستان قاین

فقر دراین روستا بیدادمیکند وبنا به گفته اهالی روستا اکثر مردم اینجا با فقر دست وپنجه نرم می کنند وخشکسالی های اخیرآنها را وادار به فروش دام هایشان کرده است.

سراغ ذوالفقار را از اهالی روستا می گیرم

ذوالفقار که خود با دیگر مردان روستا در یکی از کوچه های روستا در آفتاب نشسته بود به محض شنیدن نامش به جلو می آید واولین سوالش این است یارانه من را درست کرده اید ؟؟

 

 

انگار خودش خبرداشت که  برای تهیه گزارش به این روستا آمده ایم.

ذوالفقار معلول جسمی حرکتی است که بنا به اظهارات مادر پیرش بعد از فوت همسرش 3سال است که یارانه آنها قطع شده است.

ماه بیگم می گوید تمام چشم امیدم به واریز یارانه بود که این درآمد مارا هم بعد از فوت همسرم قطع کردند وبه هرجایی که فکر کنید سرزده ایم وحتی نوه من برای پیگیری این موضوع تا تهران هم رفته است ولی پاسخ درستی به ما نداده اند.

این مادر دلسوز ومهربان که با ذوالفقار دریک کلبه فقیرانه زندگی می کند با لهجه زیبایی خود می گوید تلویزیون اعلام میکند برخی از آدمها حقوق های میلیونی دارندولی من وذوالفقار که هرکدام ماهیانه فقط30هزارتومن از کمیته امداد میگیریم ویارانه ماراهم قطع کرده اندولی پولدارها هم یارانه می گیرند وهم حقوق زیادی دارند.

 

مادر ذوالفقاردر حالی که اشک در چشمانش حلقه زده است با گوشه چارقدش اشکهایش را پاک می کند ومیگوید اگر مسلمانیم وشیعه علی هستیم ودم از عدالت می زنیم حداقل یارانه ما را درست کنندتا بتوانم لقمه نانی با این یارانه به فرزندم بدهم.

در گوشه گوشه این مملکت افرادی هستند که برای یک لقمه نان محتاج اندوبرخی درحالی که  طعم فقر رانچشیده اند حقوق های نجومی می گیرندواین درحالی است که برخی ازمسئولین کشوری این حقوق را حق مدیران می دانندودر جایی دیگر یارانه یک معلول که تمام چشم امیدش به این یارانه است قطع می شود.

خبرنگار ما برای پیگیری این موضوع به سراغ مسئولین شهررفت

 حسینی سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره)شهرستان قاین در گفتگو با خبرنگار نسیم قائن گفت: مدتهاست که پیگیر حق این مددجوومستمری بگیر هستیم ونامه هایی به سازمان هدفمندی یارانه نوشته شده است اما هنوز پاسخی از سوی سازمان دریافت نکرده ایم .

وی در خصوص وضعیت زندگی این خانواده گفت: قطعا از طریق مددکاران مجددابرای بررسی مشکلات این خانواده اقدام خواهد شد.

همچنین خبرنگار ما به سراغ مسئولین امر در فرمانداری قاین رفت وپیگیر مشکل این خانواده نیار مند شد.

طاهری مسئول پیگیری هدفمندسازی یارانه در فرمانداری قاین به خبرنگار ما گفت: در طی این 3ماه از قبول مسئولیت این موضوع تاکنون به بنده ارجاع داده نشده است وقطعا پیگیر موضوع خواهیم بود ویکی از افراد این خانواده مدارک مربوطه را به فرمانداری ارائه تا از طریق استانداری برای حل مشکل این خانواده اقدام شود.

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.