دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 18038  |  
تاریخ انتشار : 29 مهر 1395 - 11:55
معاون اجتماعی استان گفت:ماهواره مبلغ پرخاشگري و ستيزه‌جويي است و شخص را از لحاظ ساختارشخصیت اجتماعی منفعل و وابسته می کند.

به گزارش نسیم قائن ، سرهنگ"سید محمدرضا سرفرازی"در مصاحبه با خبرنگار پايگاه خبري پليس شبيخون فرهنگي و ترويج ماهواره ها و برنامه هاي آن را تهديدي جدي براي امنيت اجتماعي کشور عنوان کرد و افزود:آسيب ها و تهديدهاي گسترده استكبار جهاني در قالب جنگ نرم متوجه جوامع اسلامي است و برخورد جدي و اصولي با اين ابزار تبليغاتي مي تواند زمينه استحکام بخشي به کانون گرم خانواده را فراهم و از پيامدهاي منفي و شوم هجمه هاي دشمنان براي غلبه بر ارزش ها بکاهد.

وی افزود:امروز ما با غول پرنده افسانه‌ای ۱۷ هزار سر و دست و پایی روبه‌رو هستیم که همه دنیا را به هم می‌دوزد و مرتبط می‌کند،غولی که چنگال‌های نحس خود را در بدنه خانواده فرو می‌کند و بنیان اجتماعی و عاطفی خانواده ها را از هم فرومی پاشد.

سرهنگ سرفرازی خاطر نشان کرد:این برنامه ها ارزش ها، باورها، تصورات، انتظارات و جهت گیری های ارزشی متفاوتی را تبلیغ و عرضه می کنند که باعث می شود به مرور زمان فاصله روانی بین والدین و فرزندان بیشتر و بیشتر شود و به انقطاع یا گسست نسلی بینجامد.

وی افزود:امنیت اجتماعی یکی از مهم ترین مقوله های زندگی انسان هاست و نخستين شرط لازم برای پيشرفت و رسيدن به توسعه پايدار برای جامعه متمدن محسوب مي‏شود و اینجاست که سازندگان برنامه های ماهواره ای این مهم حیاتی را مورد هدف قرار داده اند تا با از بین بردن چنین امنیتی به اهداف خود برسند.

سرهنگ سرفرازی تصریح کرد:ترویج خشونت،باورهای غلط درباره مسائل عاطفی و اجتماعی،فراهم سازی گسست و درگیری بین نسلی، ایجاد زمینه های اختلاف و تنش بین همسران، افت عملکردهای تحصیلی و شغلی از جمله مهم ترین آسیب های برنامه های ماهواره است.

وی گفت:آشنایی شهروندان با آسیب های اجتماعی برنامه های ماهواره ای و ترویج فرهنگ مذهبی و توجه به آموزه های دینی می تواند نقش به سزایی در  کاهش مخاطبان برنامه های ماهواره داشته باشد  که در این راستا معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی با اعزام کارشناسان اجتماعی به مساجد،مدارس و مجتمع های مسکونی اولیاءو مربیان را با آسیب ها ی جبران ناپذیر چنین برنامه های آشنا می کنند.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.