دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 17962  |  
تاریخ انتشار : 18 مهر 1395 - 12:56
سهولت استفاده از گوشی های هوشمند در انجام امور روزمره موجب شده تا اکثر افراد، برای انجام کارهای خود، از گوشی های هوشمند و خصوصا گوشی های آندرویدی استفاده کنند.

به گزارش نسیم قائن ، سهولت استفاده از گوشی های هوشمند در انجام امور روزمره موجب شده تا اکثر افراد، برای انجام کارهای خود، از گوشی های هوشمند و خصوصا گوشی های آندرویدی استفاده کنند.

همین امر موجب شده تا کلاهبرداران هدف حمله های خود را بیشتر روی این نوع سیستم عامل قرار دهند چون کاربران بسیاری از آن استفاده می کنند و گوشی های هوشمند به دلیل داشتن برنامه های کاربردی پر طرفداری که افراد از هر منبعی می توانند آن را دانلود کنند، تبدیل به یکی از تهدیدات بزرگ امنیتی شده است.

یکی از این تهدیدات،برنامه های جاسوسی است که به دنبال دریافت اطلاعات مهم اشخاص می باشد که این نوع اطلاعات می تواند پیام های نوشتاری مهم،تصاویر خصوصی،لیست مخاطبان،اطلاعات حساب بانکی و ...باشد.

نحوه کار بدین صورت است که شخص مهاجم با نصب نسخه آن بر روی سیستم عامل خود،اقدام به تولید یک APK مخرب نموده و تحت روش های مهندسی اجتماعی کاربر را به نصب این بدافزار روی سیستم خود ترغیب می کند،سپس فرد مهاجم می تواند از راه دور به اطلاعات محرمانه فرد قربانی دسترسی داشته باشد.

این بد افزار می تواند از راه دور انتقال فایل و انتقال پیامک(پیامک تصویری، صوتی، و یا متنی )را انجام دهد همچنین می تواند مدیریت تماس های کاربر را داشته باشد به گونه ای که می تواند تماس ها را شنود کند،تماس بگیرد مخاطب را به سیستم شما اضافه یا حذف کند و یا حتی از لیست مخاطبان شما back up تهیه کند.

مورد جالب دیگر اینکه می تواند شما را موقعیت یابی کند و ببیند در چه مکانی قرار دارید و همچنین می تواند historyمرورگر شما را ببیند و تمامی سایت هایی را که شما بازدید کرده اید،مشاهده و از آن پشتیبان گیری کندبنابراین کاربران اندرویدی باید دقت کنند که چقدر راحت،می تواند اطلاعاتشان در دست هکر ها قرار گیرد.

پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات فرماندهي انتظامي خراسان جنوبي

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.