دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 17605  |  
تاریخ انتشار : 27 مرد 1395 - 14:04
رئيس پليس راهنمائی و رانندگی استان گفت:احترام عابران پياده به قوانين راهنمايي و رانندگي در بهبود ترافيک درون شهري بسيار مؤثر است.

به گزارش نسیم قائن ، سرهنگ"علیرضا رضایی"در گفت و گو با پایگاه خبری پلیس،اظهار داشت:عابران پياده يکي از کاربران ترافيکي مي باشند و تردد قانونمند آنها در معابر و خيابان ها علاوه بر کاهش حوادث رانندگي در روانسازي ترافيک نيز بسيار مؤثر است .

سرهنگ رضایی افزود:بيش از 36درصد فوت شدگان و 26درصد مجروحان حوادث رانندگي درون شهري در استان از ابتدای سال جاری تا کنون را عابران پياده تشکيل مي دهند و اين به اين معنا است که عابران پياده در ترددهاي خود نکات ايمني را به طور کامل رعايت نمي کنند.

وی تصریح کرد:در قوانين و مقررات راهنمائي و رانندگي وظايفي بر عهده عابران پياده گذاشته شده است نظير استفاده از گذرگاه و پل هوايي مخصوص براي هنگام عبور عابران پياده از عرض خيابان ، احترام به چراغ راهنمائي مخصوص عابر پياده در تقاطع ها،حرکت در پياده روها و اجتناب از دویدن،پریدن و عقب رفتنن ناگهانی در سطح خیابان ها که در صورت التزام عابران به اين قوانين بسياري از معضلات ترافيکي کاهش مي يابد .

رئيس پليس راهورخراسان جنوبی خاطر نشان کرد:ضعف مبلمان شهري از قبيل عرض کم برخي از پياده روها و استاندارد نبودن بعضي از گذرگاه هاي مخصوص عابر پياده از جمله مشکلات تردد عابران پياده مي باشد که نياز است مسئولان در خصوص برطرف کردن اين نواقص چاره انديشي کنند.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.