دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 17296  |  
تاریخ انتشار : 15 تير 1395 - 00:29
گزارش نسیم قاین ازدبستان پروین اعتصامی آرین شهر
والدین آرین شهری نگران از عدم حصارکشی مدرسه/مسئولین در انتظار تصویب بودجه
درحالی که قریب 7ماه از تخریب منازل فرسوده اطراف دبستان پروین اعتصامی آرین شهر می گذرد اما هنوز اقدام خاصی برای حصار کشی مدرسه از سوی اداره نوسازی صورت نگرفته است.

به گزارش نسیم قائن ، دبستان پروین اعتصامی آرین شهر با داشتن 250دانش آموز علاوه براینکه با طرح جدید آموزشی از داشتن 4کلاس آموزشی محروم است وبه گفته والدین سال گذشته فرزندانشان درمدرسه ای در داخل شهر در کانکس درس می خوانده اند وبا اعتراض ما مدیر مدرسه کارگاه آموزشی که مورد نیاز دانش آموزان است را بالاجبار به دوکلاس تبدیل کرده است ووسایل کارگاه در وسط راهروهای مدرسه قرارگرفته است  وامسال هم قطعا دوکلاس دیگر کم خواهد داشت با یک مشکل اساسی دیگر مواجه است .

یکی از اعضای انجمن اولیا ومربیان درگفتگو با نسیم قائن با بیان اینکه اداره نوسازی مدارس  اظهارداشته بود که اگر فضاهای قدیمی اطراف مدرسه خریداری وتخریب شود ما کار حصار کشی وهمچنین جا به جایی سرویس بهداشتی مدرسه که بسیار نامناسب ونسبت به تعداد دانش آموزان کم است وهمچنین ساخت فضای نمازخانه را انجام خواهیم داد ودر دی ماه94بود که با همکاری شهرداری وشورای آرین شهر که واقعا جای تقدیر وتشکر رادارد زمین های اطراف خریداری ومالکینی که رضایت نداشتند نیز توسط شهرداری وشورای شهر زمین در یک نقطه دیگر به آنها واگذار وشهرداری نیز نسبت به تخریب اقدام کرد اما با گذشت 7ماه ونزدیک شدن به ماه مهر هنوز هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

وی افزود:با همکاری انجمن اولیا ومربیان وشهرداری وشورای شهر حدود 8میلیون تومان برای خرید این زمین ها هزینه شده است.

این عضو انجمن اولیا ومربیان مدرسه پروین اعتصامی اظهارداشت: طبق تصاویری که ازاین محوطه مدرسه در دست داریم این مکان به عنوان پارکینگ مردم مورد استفاده قرار می گیرد وحتی برخی مواقع حیوانات اهلی وغیراهلی در محوطه دیده شده است.

وی گفت: درخواست همه والدین دانش آموزان این مدرسه که دخترانه هم هست این است که مسئولین یک فکر اساسی بردارندچراکه با آغاز فصل تحصیلی قطعا مشکلاتی برای دانش آموزان ایجاد خواهد شد .

درآرین شهر دبستان 22بهمن نیز وضعیت سرویس بهداشتی مناسبی ندارد وخواسته والدین این مدرسه نیز تعمیر سرویس های بهداشتی مدرسه است .

یکی از والدین می گفت درب های سرویس بهداشتی خراب است وبسته نمی شود وحتی برای تعمیر سرویس های بهداشتی نیز دراین مدرسه مشکل اعتباری وجود دارد.

خبرنگار نسیم قائن در پیگیری این موضوع تماسی با حیدری مسئول نوسازی مدارس شهرستان قاین داشت.

وی بابیان اینکه این طرح در وسط سال مالی تعریف شده بود عملا نتوانستیم اقدامی انجام دهیم وامسال هم طرح به عنوان اولویت اول ما به فرمانداری پیشنهاد شده است وامیدواریم در کمیته برنامه ریزی وتقسیم اعتبارات این موضوع  مورد توجه مسئولین نیز قرار گیرد.

وی در خصوص ساخت کلاس ونمازخانه گفت: با توجه به اینکه دولت طرح عمرانی جدیدی ندارد به دنبال کمک از خیرین هستیم وامیدواریم که با کمک خیرین بتوانیم مشکل کمبود کلاس وفضای نماز خانه را نیز اجرا کنیم.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.