دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 17285  |  
تاریخ انتشار : 13 تير 1395 - 14:14
دانشگاه آزادقاین تنها دانشگاهی است که در بین دانشگاه های شهرستان قاین2شهید گمنام درآن مدفون است ومتاسفانه در سایه غفلت مسئولین این شهدا در غربت به سرمی برند.

به گزارش نسیم قائن ، انقلاب اسلامی ثمره خون هزاران شهید است. شهدایی که از تمام سنین و از تمام اقشار جامعه از دانش آموز، دانشجو، روحانی، کارمند، کارگر، عشایر و... بودند.

در این میان شهدای گمنام بیش از همه بیانگر جانفشانی ملت در برابر تجاوز دشمن هستند. شهدایی که به دور از هرگونه تظاهر و ریا در جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور پیدا کردند و در گمنامی نیز به مقام شهادت نائل آمدند.

چه مادرانی که سال ها چشم انتظار نشانه ای از فرزندانشان بودند و عمرشان در این فراق سپری شد.شهید آوینی چه زیبا گفت: «گمنامی تنها برای شهرت پرستان دردآور است، وگرنه همه اجرها در گمنامی است.»

هر از گاهی خبر تفحص شهدای گمنام هشت سال دفاع مقدس  به گوشمان می رسد و استان ها و شهرهای زیادی تا کنون مزین به حضور این شهدای گرانقدر شده اند

25فروردین سال 92بود که 2شهید گمنام با حضور پرشور مردم قاینات در دانشگاه آزاد قاین به خاک سپرده شدند.

شهدایی که مسئولین در هنگام تدفین آنها را مایه افتخار شهرستان وبه خصوص حضورشان در دانشگاه را مایه برکت دانستند واکنون بعد از گذشت قریب به 3سال به جز سنگ فرشی که آن هم با پیگیری های مستمر جمعی از دانشجویان صورت گرفت اقدام خاصی انجام نشده است.

روزگاری مسئولین دانشگاه خبر تدفین این دوشهید را با افتخار اعلام کردند وآن را سند محکم پایبندی به ایثار وشهادت دانستند .

مسئولینی که در صحبت های متعددی که چه با دانشجویان وچه در جلساتی داشته اند برنامه های زیادی را به کاغذ برای این مکان طراحی کرده اند.

برنامه ها وطرح هایی که فقط در حد برگ کاغذی باقی ماند واز اجرای آن خبری نیست.

ساخت المان شهدای گمنام دانشگاه آزاد قاین از جمله طرح هایی است که براساس شنیده های موجود هرسال در برنامه های این دانشگاه هزینه ای برای ساخت به اسم گذاشته می شود ودرباطن خبری از ساخت المان نیست

مرادی ثانی فرمانده بسیج دانشجویی دانشگاه آزادقاین در گفتگو با خبرنگار نسیم قائن گفت:در طی این 3سال جمعی از دانشجویان دانشگاه آزاد قاین بارهااز مسئولین خواستند تا برای حضور بیشترمردم در دانشگاه وعبور ومرورراحت تر مردم به مزارشهدای گمنام از سمت خیابان اصلی دانشگاه دربی گشوده شود اما کسی به این درخواست هم اهمیتی نداد.

 

اینک چراغ هایی که روزی روزگاری فقط نور وروشنایی به این قبور شهدا میداد هم خاموش شده است وغربتی عجیب دراین مکان مقدس حکم فرماست.

غربت این شهدا در شب بسیار غم انگیزتر است ونوری که قبلا به قبور شهدا روشنایی می بخشید هم روبه خاموشی رفته است .

پس از ماه ها حضور شهدای گمنام دردانشگاه آزاد قاین انتظار می رفت که آرامگاهی برای این شهدای گرانقدر ساخته شوداما افسوس که این شهدای گمنام  در دانشگاه آزاد قاین هم گمنام وغریب مانده اند ودرطی این 3سال به جز اینکه در تمام ایام ومناسبت هایی همچون دهه کرامت و ولایت، دفاع مقدس، هفته بسیج،هفته دولت  و...یکی از برنامه‌های ثابت سازمان‌ها و ادارات عطرافشانی و غبارروبی قبور مطهر شهداست و مسئولان با افتخار در کنار این قبور با گل و گلاب عکس یادگاری می‌گیرند وتا مناسبتی دیگربدرود اقدام دیگری صورت نگرفته است.

این انتظار از مسئولین دست اندر کار می رود که در هرچه بهتر کردن فضای یادمان شهدای گمنام در دانشگاه اقدام جدی نمایند تا بلکه دین کوچکی از آنها را ادا کرده باشیم.

لازم به ذکراست بنا به دریافت گزارشات مردمی از چند روز پیش که خبرنگار نسیم قائن پیگیر موضوع شهدای گمنام دانشگاه آزادقاین وتاریکی محضی که در شب دراین مکان وجود دارد بوده است از دوشب گذشته  روشنایی این مکان تا حدودی انجام شده است.

نظرات کاربران

بسم رب الشهدا والصدیقین یادمه سالی که شهدارو تشییع وتدفین میکردیم همه مسولین چفیه ها رو انداختن دورگردنشونو فقط,تظاهر کردن که صندلیاشون حفظ,بشه ولی همون مسول تو.جلسه برنامه ریزی قبل که انجام شده بود مخالف سرسخت تدفین شهدا در دانشگاه بود وهمش میگفت دانشگاه قبرستان نیست و... اخه تا کی ریا, اگه شهدا نبودن که ........ به هرحال درددل بسیار است ,ان شالله هرچه زودتر فکر جدی برا غربت شهدای گمنام دانشگاه ازاد بشه, شهدا شرمنده ایم......
روزی که فرزندان انقلاب به بعضی از انتصابات واکنش نشان داده بودند بجهت سیاسی وچند ..... در انتخابات به نظرشان توجهی نمی کردند و حکم ریاست برای دوستان گرفتند بله این هست خیانت به شهدا . دانشجویان . علم ودانش در دانشگاه آزاد قاین

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.