دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 16972  |  
تاریخ انتشار : 2 خرد 1395 - 00:07
نماینده مردم قاینات وزیرکوه در مجلس نهم در سال گذشته با اعلام برنامه هاوخدماتی که درشهرستان برای مردم صورت خواهد گرفت خبر از روسازی بتن جاده ای برای اولین باردرکشور در شهرستان قاین وهمچنین کلنگ زنی بیمارستان دوم قاین باحضور وزرا ومعاونین آنهاداده بود.

به گزارش نسیم قائن ، دکترهروی نماینده مردم قاینات وزیرکوه در مجلس نهم در سال گذشته با اعلام برنامه هاوخدماتی که درشهرستان برای مردم صورت خواهد گرفت خبر از روسازی بتن جاده ای برای اولین باردرکشور در شهرستان قاین وهمچنین کلنگ زنی بیمارستان دوم قاین باحضور وزرا ومعاونین آنهاداده بود.

دکتر هروی در نشست خبری15/4/94باخبرنگاران اظهارداشت:بیش از100پروژه عمرانی در شهرستان های قاین وزیرکوه درحال انجام است ویکی از این پروژه ها بحث جاده سازی است که برای اولین بار درکشور روسازی بتن در شهرستان قاین کلید خواهد خورد.

وی از حضور وزیر راه درماههای آینده جهت بازدید از این پروژه عظیم درشهرستان قاین خبر داده بود

هروی گفته بود این دستگاه ظرف چند روز گذشته از کشور آلمان وارد ایران شده است وظرف مدت کوتاهی به شهرستان قاین آورده خواهد شد که البته در آبان ماه دستگاه به قاین رسید ویک آلمانی هم برای راه اندازی این دستگاه در قاین حضور یافت اما قول نماینده محترم برای حضور وزیر راه وشهرسازی  ظرف دوماه آینده یعنی شهریور ماه به جایی نرسید.

در4آذرماه 94نیز هروی درگفتگو با طنین قاین ازروند کند اجراشدن پروژه کمربندی وجاده قاین-بیرجند که از سال 88کلید خورده بود گلایه وگفته بود  در زمانی که اوضاع اقتصادی کشور در وضع مساعدی بود، متأسفانه این پروژه مسکوت ماند و به نتیجه نرسید و ما در اوج بی‌پولی دولت و به لطف خدا و مردم پروژه ملی را کلید زدیم وتصمیم گرفتیم برای تسریع در پروژه از تکنولوژی استفاده از بتن در کف به‌جای آسفالت که جزو تکنولوژی‌های روز دنیاست استفاده کنیم .

وی درادامه اظهارداشت:برای استفاده از این تکنولوژی اهدافی داشتیم که اولاً این‌که تولید کارخانه سیمان را رونق ببخشیم و بتوانیم از پتانسیل‌های شهرستان استفاده کنیم و از دیگر اهداف استحکام و دوام بالاتر جاده بود که به نظرم هزینه‌ای که انجام می‌شود در تاریخ منطقه بی‌نظیر است.

وی همچنین دراین مصاحبه از کلنگ زنی تقاطع غیرهمسطح میدان طلای سرخ با حضور مسئولین عالی رتبه از جمله وزیر راه و معاونین‌شان و رئیس حمل و نقل خبرداده بود که این تقاطع در10آذر94با حضور مسئولین استانی وشهرستانی کلنگ زنی شدوهنوزکارزیادی دراین منطقه نیز صورت نگرفته است.

در26/8/94نیز جلسه ای با حضور فرماندار وجمعی از مسئولین شهرستان در شرکت جاده سازی ریبار که عملیات دوبانده سازی جاده قاین بیرجندرا انجام می دهد صورت گرفت ودراین جلسه نیز مجددا سخن از حضور مسئولین کشوری برای افتتاح وراه اندازی دستگاه فنیشن بتنی در قاین، سخن گفته شد اما باگذشت 6ماه بازهم خبری از حضور این مسئولین نشد.

هروی همچنین بارهاازحضور وزیربهداشت ومعاونین ایشان در قاین خبرداده بود ودرخرداد94درمراسم افتتاح کلنیک جوادالائمه قاین از حضور وزیربهداشت طی یک ماه آینده خبرداد بود ویکسال هم گذشت وخبری از حضور وزیربهداشت درقاین نشد وکلنگ بیمارستان دوم هم به زمین نخورد.

 

در18فروردین 95فرماندارقاین درنشست خبری با خبرنگاران  از کلنگ زنی بیمارستان دوم قاین با حضور وزیربهداشت ویا یکی از معاونین در اردیبهشت ماه خبرداد وگفت: پروژه روکش بتنی  نیزبرای اولین بار درکشور دراردیبهشت باحضور وزیرراه در قسمتی از جاده که آماده شده است عملیاتی خواهدشد.

سال گذشته تابلویی در حوالی میدان طلای سرخ نصب شده بود ومحل احداث بیمارستان دوم مشخص بود که بعدها شنیده شد این تابلو به مکان جدیدی انتقال خواهد یافت وکلنگ بیمارستان دوم در روبه روی فنی وحرفه ای درباغ گلها ی شهرداری احداث خواهد شد که این بار هم حتی تابلوی مذکور به این زمین هم نرسیدوکلنگی برای احداث آن به زمین زده نشد.

اکنون اردیبهشت هم به پایان رسید وبا آغاز خردادماه تکاپوی نمایندگان مجلس نهم برای تحویل کرسی های مجلس به نمایندگان مجلس دهم آغاز می شود واز حضور وزیرراه ومعاون وزیربهداشت در قاین خبری نیست.

وسخن پایانی ما:

بهارستانی که تمام شد و قولهایی که در خزان پژمردند... چه قول ها که یک به یک عبور شد، نیامدی... چه وعده ها که باز هم مرور شد، نیامدی

آنچه دراین خبر آمده است درخواستهای مردمی بوده که سایت نسیم قاین با درج این خبر آمادگی دارد پاسخ مسئولین مربوطه را جهت روشن شدن افکار عمومی مردم درج نماید.

نظرات کاربران

آقا چه ضرورتی داره که پروژه های شهرتوسط مسئولین کشوری افتتاح وکلنگ زنی بشه؟ البته که اینها همه بهانه است وگرنه مسئولین شهری خودشان پروژه هارا کلنگ زنی وشروع بکارکنند. حضور وزیریا معاونش ویاهرشخص دیگری تاثیری درروند پروژه هاندارد.
محل بیمارستان دوم باید کارشناسی شود وبعد شروع به احداث ساختمان آن نمایند. بنظرمن حوالی بیمارستان قدیم قاین ویا انتهای شهرک ولیعصر میتواند محل مناسبی برای ایجادبیمارستان دوم باشد.چون این دومنطقه ازطرف خیلی ازروستاها ورودی به شهرمحسوب میشود ودسترسی آن برایشان اسانتر است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.