دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 161  |  
تاریخ انتشار : 12 آذر 1391 - 18:24
هفتمین نمایشگاه بزرگ کتاب خراسان جنوبی طی مراسمی با حضور معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز به کار کرد.

به گزارش نسیم قاین به نقل از فارس، معاون سیاسی-امنیتی استاندار خراسان جنوبی در مراسم افتتاح هفتمین نمایشگاه بزرگ کتاب خراسان جنوبی گفت: فرهنگ اسلامی با وجود توطئه‌های دشمنان در حال انتقال به سایر ملت‌ها است.
علی‌محمد گلستانی‌فرد افزود: با توجه به تمام فشارهای دشمنان بر علیه نظام در عرصه‌های مختلف حرکت‌های فرهنگی همچنان با جدیت ادامه دارد.
وی با بیان اینکه با این همه توطئه هم‌اکنون ایران در حوزه‌های مختلف علمی، پیشرفت‌های چشمگیری داشته است، ادامه داد: تولید علم و فکر باید در یک قالب به مردم و آیندگان عرضه شود و کتاب تنها راه ثبت و ضبط این تولیدات و انتقال آن به مردم است.
معاون سیاسی-امنیتی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به برگزاری نمایشگاه‌های کتاب تصریح کرد: برگزاری این نمایشگاه‌ها در راستای توسعه فضای تولید علم و فکر است.
گلستانی‌فرد یادآور شد: باید در تولید محصولات فرهنگی از جمله کتاب به ترویج سبک زندگی ایرانی و اسلامی بیشتر توجه شود.
وجود 27 هزار عنوان کتاب در نمایشگاه کتاب خراسان جنوبی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی نیز در این مراسم گفت: نمایشگاه کتاب امسال خراسان جنوبی در فضای یک‌هزار و 320 متری بر پا شده است.
محمد مطهری‌فر اظهار داشت: در این نمایشگاه 230 ناشر و نمایندگی نشر از سراسر کشور در 116 غرفه کتب خود را عرضه می‌کنند.
وی از وجود 27 هزار عنوان کتاب در این نمایشگاه خبر داد و افزود: 270 هزار جلد کتاب برای علاقه‌مندان به کتاب در این نمایشگاه در حوزه‌های مختلف پزشکی، دانشگاهی، قرآنی، دینی و هنری عرضه می‌شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه در این نمایشگاه کتاب‌ها با تخفیف 40 درصد به فروش می‌رسد، یادآور شد: امسال بانک صادرات با استقرار 120 دستگاه کارت‌خوان و دو عدد خودپرداز در محل نمایشگاه اقدام به توزیع کارت الکترونیکی کتاب به مراجعه‌کنندگان می‌کند.
 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.