دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 15005  |  
تاریخ انتشار : 28 آبا 1394 - 10:45
شهرداری در همکاری با سرمایه گذاران پای کار است وما فرش قرمز را برای سرمایه گذاران پهن می کنیم اما متاسفانه استقبال خوبی نمی شود.

 نسیم قائن ،آنچه دراین گزارش آمده است بخش دوم  ماحصل گفتگو باشهردار ورئیس شورای شهرقاین است:

تعيين تكليف اراضي روبروي آپارتمانهاي نيروي انتظامي -فاز 4.كه چندين سال است هيچ كاري انجام نشده است چیست؟حداقل چند مغازه بزنيد كه جوانها اجاره كنند و اشتغال زايي ايجاد شود.

اراضی فاز4باکاربرد تجاری متعلق به شهرداری است اما در بحث ساخت وساز مقرون به صرفه نیست وچند سال پیش به مزایده گذاشته شد و2نفر هم برنده شدند واگر شورا اجازه دهد می توان به عنوان تهاتر ومعوض واگذار شود .

چرا ادامه مسیر بلوار استقلال روبروی سالن شهید امین زاده بازگشایی نمی شود تنها نیاز به عقب نشینی دیوار رستوران غدیر سپاه دارد که چندین سال است معطل مانده وروزی که دانشجویان در سالن ورزش دارند یا شبهایی که مسابقه برگزار می شود بخاطر خلاف رفتن موتور و ماشین ها در آن مسیر حوادث بدی محتمل است که قبل از وقوع چاره ی کار باید کرد.درپاسخ به این سوال صحبت های اولیه با سپاه قاین صورت گرفته است وتوافقاتی هم انجام شده است اما هنوز قطعی نشده اما پیگیر این موضوع نیز هستیم .این پروژه یک پروژه زمان بر است ودر کنار آن جاهای مهم تری هم داریم که باید باز گشایی شودواولویت کار شورا وشهرداری با این مکانها از جمله خیابان جانبازان،24متری کمال،بلوارفرخ آباد،خیابان پشت نیروگاه در میدان طالقانی و... است.

در خصوص فضای سبز باغ ملی قاین وبخصوص روز های پنج شنبه که پنج شنبه بازار در مجاورت این پارک قرار دارد وگاها به فضای سبز آسیب می رساند جادارد از این همشهری عزیز وگرامی که به نکات خوبی در این سوال که بیشتر جنبه پیشنهاد وراهکار داشت تقدیر وتشکر شود.همان طور که دریکی دیگر از سوالات قبلی درخصوص تنظیف شهر وفضای سبز شهرتوضیح دادیم کمبود نیرو دراین زمینه برای ما مشکلاتی را ایجاد کرده است وبه دنبال این هستیم که فضای سبز به صورت حجمی واگذار شود وشاید با این راه حل مشکلات فضای سبز هم تا حدودی حل شود .در مورد پیشنهاد نیروبخصوص در روز پنج شنبه دراین زمینه اقدام خواهد شد وتعداد نیروی فضای سبز باغ ملی به 2نفر افزایش خواهد یافت.

چرا عملیات ساخت پل های ورودی قاین از سمت بیرجند 9 ماه مراحل ساخت آن بطول انجامیده است ومحدوده جاده سنتو که از مرکز شهر عبور می کند(از فنی وحرفه ای تا میدان یاقوت سرخ) در اختیار شهرداری می باشد یا راه وشهرسازی؟ درصورتی که در اختیار راه وشهرسازی می باشد ایا این امکان وجود ندارد که این قسمت در اختیار شهرداری قرار بگیرد؟ ویا اینکه با هماهنگی اداره را هبجای این بلوکه های بزرگ از بلوکه هایی زیباتر ومناسب تر وشکیل تر استفاده شود رنگ امیزی شود ووسط ان خاکریزی ودرختکاری گردد

عملیات ساخت پل های ورودی شهر 9ماه به طول نیانجامیده بلکه 2/5ماه است که عملیات اجرایی طول کشیده است ودلیل عملیات فنی ویک سری مشکلات ازجمله وجود تاسیسات فیبر نوری ،کابل های مخابراتی ،تملک زمین ها و... کار تا حدودی دیرتر پیش می رود وبا بررسی هایی که در چند روز گذشته از این مکان با حضور فرماندار ومسئولین شهرستانی داشته ایم مجددا کار در آینده ای نزدیک آغاز خواهدشد البته جا دارد از همکاری مردم در بحث تملک تقدیر وتشکر شود .

این جاده در اختیار راه وشهرسازی است وشهرداری هم نزدیک به 2میلیارد تومان دراین زمینه هزینه کرده است وبا اداره راه وشهر سازی نیز همکاری داشته ایم ومکاتباتی هم در زمینه واگذاری به شهرداری صورت گرفته که این امر امکان نداردولی در زمینه همکاری پیشنهاداتی به راه وشهر سازی داشته ایم که بایستی از طریق شورای ترافیک استان پیشنهادات تایید گردد از جمله پیشنهاد 2میدان در جاده .در خصوص بلوکه در جاده این بر اساس استانداردهای اداره راه وشهر سازی است

برنامه شهرداری و شورا برای یک کار بزرگ وزیربنایی چیست؟ کاری که ماندگار شود.دراین خصوص پروژه هایی به شورا از طرف شهرداری پیشنهاد شده است اما اجرای این پروژه ها نیازمند اعتباراست .

یک سری برنامه ریزی هایی هم برای فضای سبز وکاهش استفاده از آب وهمچنین تغییر نوع کاشت درخت با توجه به شرایط موجوددرشهرستان پیشنهاد شده است

پروژه بزرگ پارک امام علی (ع)یکی از بزرگترین پروژه های شهرداری است که درمتراژ1800مترمربع به عنوان یک پارک نمونه بین راهی برای گونه های گیاهی وگردشگری در دست اقدام است وکشت زعفران انجام شده است وعناب وزرشک نیز درفصل درختکاری کاشته خواهدشد.

احداث بازارچه دائمی توسط میراث فرهنگی وگردشگری شهرستان،نصب تندیس حیوانات محلی با توجه به قول مدیر کل محیط زیست استان و... از جمله برنامه هایی است که دراین پارک صورت خواهد گرفت تا به عنوان یک کار ماندگار درشهرستان بماند البته این کارزمان بر است واعتبارات زیادی می طلبد اما در دستور کار شورا وشهرداری قرارگرفته است .

شورا وشهرداری برای جذب سرمایه دار وسرمایه گذار به قاین چیست؟ برای منطقه گردشگری بزرگمهر در صورتی که سرمایه گذارانی قصد سرمایه گذاری در این محل را داشته باشند مانند هتل،مهمانپذیر،رستوران،کافی شاپ،و...شهرداری چطور می توانند به ایشان کمک کند آیا شهرداری مشاوره هم می دهد به اینها یا نه؟؟وایا شرایط برای سرمایه گذاری در آنپجا فراهم می باشد یا خیر؟

در زمینه جذب سرمایه گذار شهرداری تا جایی که امکان داشته باشد با سرمایه گذاران همکاری می کند وحتی مشاوره هایی در خصوص برنامه هایی که این سرمایه گذار می خواهددر شهر داشته باشد از لحاظ مکان و... انجام می شود وحتی در برخی موارد از جمله هتل زمین هم توسط شهرداری به سرمایه گذار واگذار شد.

با توجه به اینکه طرح جامع شهری باز نگری می شود لذا وقتی یک سرمایه گذاری وارد شهر می شود قطعا بایستی درخصوص جانمایی هایی که می خواهد انجام دهد چه در منطقه گردشگری بوذجمهر وچه سایر نقاط دیگر شهر باید شور ومشورتی با مسئولین شهر داشته باشد که شهرداری وشورا هم دراین زمینه همکاری دارند.

در زمینه احداث پمپ بنزین نیز به دنبال سرمایه گذار هستیم ،در خصوص باز یافت زباله نیز با سرمایه گذارانی صحبت شده است وبا اینکه شهرداری در همکاری با سرمایه گذاران پای کار است وما فرش قرمز را برای سرمایه گذاران پهن می کنیم اما متاسفانه استقبال خوبی نمی شود.

چرا خیابان های شهر را می فروشید که نشود یک ماشین پارک کرد؟درخصوص این سوال قطعا سوال کننده در مورد طرح پارک بان عرض کرده است وجواب این سوال این است که این طرح براساس یک کار کارشناسی شده بوده است وبا توجه به اینکه بازه میانگین پارک خودرو در سطح شهر ودر خیابان های اصلی شهر از جمله خیابان امام (ره)5ساعت بود بنا به درخواست کسبه وبازاریان این کار صورت گرفت ودستگاه خریداری ودر اختیار پار کبانان گذاشته شد واین فقط به جهت ساماندهی دراین امر  بوده است وبرای شهرداری وشورا درآمدی ندارد حتی هزینه دستگاه توسط شرکت خصوصی  پرداخت شده است وخوشبختانه مورد استقبال همشهریان هم قرار گرفته است به طوری که برخی از کسبه خیابانهای بهشتی به خاطر عدالت در پارک خواستار اجرای این طرح شده اند.

لطفا سوال کنیدشهرداری به تامین اجتماعی چقدر بدهی دارد؟شهرداری نزدیک به 700میلیون تومان به تامین اجتماعی بدهی داشته که 50درصد آن بابت قراردادهایی بوده است که ‌ازدوران قبل با شهرداری بسته شده است ومابقی نیز مربوط به نیروهای بازنشسته ای است که از طریق قانون سخت وزیان آور باز نشست شده اند.

قضیه ارسال لایحه به شورا وفروش زمین بالغ بریک میلیارد چه بوده است؟با توجه به اینکه حق وحقوق تعدادی از نیروهای ما پرداخت نشده است وبه تامین اجتماعی هم بدهی داشتیم جهت تسویه حساب پیشنهاد فروش زمین به مبلغ 400میلیون به شورا داده شد ویک میلیاردی در کار نبوده است ودر صورت موافقت شورا این کار صورت خواهد گرفت.

برنامه مجموعه شورا وشهرداری جهت حمایت وتوسعه اموزش عالی در شهرستان چیست؟ وتابه الان چه کارهایی برای دانشگاه بزرگمهر،مجتمع عالی سلامت،اموزشکده فنی امام خمینی انجام داده اند؟دربحث همکاری با آموزش عالی شهرستان در خصوص واگذاری زمین دانشکده پرستاری دانشگاه آزاد تهاتر صورت گرفته ورمین واگذار شده است .همچنین زمین دانشگاه بزرگمهر متعلق به شهرداری بوده است وهمچنین زمین باغ گلها برای ساخت دانشگاه بزرگمهر پیشنهاد شد که با توجه به متراژی که مد نظر مسئولین دانشگاه بود به توافق نرسیدیم.در امورات دانشجویی نیز شهرداری چند سالی واحد های مسکونی خودرا به صورت رایگان در اختیار دانشکده پرستاری قرارداده بود .

کتابخانه تخصصی فرهنگ وهنر دکتر زمردیان چرا اخیرا با نام کتابخانه شهرداری از ان یاد می شودمگر نام قبلی چه مشکلی داشته است؟چون تمام امورات از جمله تامین نیرو،کتاب و... با شهرداری بوده است این کار صورت گرفته است.

در صورتی که مردم توافقات زیادی با شهرداری داشته اند چرا ادامه بلوار بامشادانجام نمی شود؟در خصوص بلوار بامشاد ومشکلاتی که دراین بلوار وجود دارد برخی از مالکین همکاری لازم را با شهرداری وشورای شهر داشته اند وبرخی از افراد هم در این زمینه همکاری نمی کنند وپیشنهاد ما این است که جلسه ای با حضور معتمدین محل برگزار وبر طبق قانون ونظرات کارشناسی شده بتوانیم اقدامات لازم را دراین محل هم داشته باشیم اگرچه این کارها زمان بر است ونیاز به اعتبار دارد .

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.