دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 15003  |  
تاریخ انتشار : 28 آبا 1394 - 07:20
دربحث فضای سبز وتنظیف شهر ما کسری داریم واین را هم قبول داریم چراکه به دلیل پایین آمدن درآمد های شهرداری وبرعکس افزایش حجم کاروکاهش نیرو دراین موارد با مشکلاتی مواجه شده ایم که انشاء الله برای رفع این مشکل تدابیری اندیشیده شده است.

به گزارش نسیم قائن ، ازآنجایی که یکی از رسالت اصحاب خبر ورسانه پل ارتباطی بین مردم ومسئولین است برآن شدیم تا با راه اندازی بخشی در پایگاه اطلاع رسانی نسیم قاین با عنوان مردم ومسئولین سوالات شما همشهریان عزیز را با مسئولین در میان گذاشته وپاسخ آن را دریافت نماییم وبه اطلاع عموم مردم برسانیم.

در گام نخست شهردار محترم ورئیس شورای شهر میهمان ما در بخش مردم ومسئولین بودند که به سوالات مطرح شده پاسخ دادند.

آنچه دراین گزارش آمده است ماحصل گفتگو باشهردار ورئیس شورای شهر است که در دوبخش به اطلاع عموم خواهد رسید:

1- سوال بفرمایید چرا جلسه های شورا همه علنی نیست؟لازم است اول توضیح دهیم که جلسات علنی شورا یعنی اینکه خبرنگار یاروزنامه نگاری که مجوز دارد درجلسات حضور داشته باشد وشاید برخی از موارد نیازی به اطلاع رسانی عموم نباشد که اعضای شورا به خبرنگاران در این مورد اعلام می کنند که فلان موضوع در رسانه درج نشود ودر صورت درج شدن عواقب برعهده شخص خبرنگار می باشد .

اگرچه شورا درشهرستان قاین هرهفته دوشنبه ها علنی برگزار می شود وتصور ما این است که تنها شورایی باید باشیم که جلسات علنا برگزار می شودواگر منظور سوال کننده از علنی تمام مصوبات شورا باشد همان طور که گفتیم شاید برخی از موارد نیازبه بازگویی برای عموم نداشته باشد ولذا بازهم اعلام می کنیم مطبوعات می توانند در همه جلسات شورا وعموم مردم هرهفته دوشنبه ها درجلسه علنی شورا حضور داشته باشند.

2- چرا مزایده پروژه معروف به ساختمان اقای رضاپور شفاف نیست؟پروژه ونحوه واگذاری کاملا شفاف است ،قیمت پایه کارشناسی وازطریق مزایده برنده مشخص شده وباتوجه به تغییراتی که دربرخی نقاط نقشه ساختمانی ایجادشده موضوع به کمیسیون ماده صدارجاع ومواردبررسی وحکم لازم صادرگردیده وسایرمواردساختمانی درحال بررسی میباشد.

3- در آمد چاه آب شهرداری چطور محاسبه میشود ،آیا با یک جعبه شرینی به شورا آمدن به بقیه مردم هم 120 ساعت اب مجانی میدهید؟چاه آب شهرداری دراصل برای فضای سبزاست واز قدیم الایام با توجه به کمبود آب بخصوص برای آبیاری زعفران داران به کشاورزان فروخته می شده است ودرحال حاضر هم پیشنهاد به شورا با قیمت بالاتر داده شده است وبه هیچ کس هم آب مجانی وبا یک جعبه شیرینی داده نشده واگر اداراتی هم از چاه برداشت داشته اند براساس مصوبات شورا بوده است.

4- اقدامات انجام شده برای جلوگیری از فساد اداری در شهرداری چیست؟ این موضوع در شهرداری نبوده ویاحداقل به اثبات نرسیده است ونظارت دقیق هم در امورات شهرداری صورت می گیرد واگر تخلف اداری هم باشد پرونده ها توسط سازمانهاوادارات ذیربط بررسی می شود واگر کوچکترین فساد اداری دیده شود صد در صد برخورد می شود.

5-بلوار سیمان قاین کی آسفالت می شود؟آسفالت آن دیگر تاریخی شده است. // آقای شهردارچرا بجای هدیه دادن آسفالت به این مجموعه وآن مجموعه فکری بحال آسفالت افتضاح بلوارسیمانشهرنمیکنید.. در خصوص آسفالت خیابانهای شهرستان آمادگی کامل داریم نه تنها بلوار سیمان بلکه سایر خیابانها وبلوارها را هم ما میدانیم که نیاز به آسفالت دارد اما با توجه به استعلاماتی که از دستگاههای خدمات رسان گرفته شده است گاها دراین خیابانها کند وکاری صورت می گیرد ولذا برای صرفه جویی در هزینه بیت المال آسفالت فعلا انجام نمی شود وامیدواریم تا پایان سال برخی از حفاری ها درسطح شهر تمام شود واین جایگاه نیز آمادگی برای آسفالت رادارد واز لحاظ تهیه قیر هیچ مشکلی ندارد.

شهرداری به ارگانها آسفالت مجانی نمیدهد ممکن است تخفیف برای مجموعه در راستای تعاملات اداری صورت گیرد اما مجانی آسفالت داد نمی شود وبازهم تاکید می کنیم با توجه به استعلاماتی که از ادارات آب وفاضلاب،برق،مخابرات،گاز و... گرفته شده است وقراراست یک سری حفاری هایی در سطح شهر توسط این ارگانها صورت گیرد لذا آسفالت به بعد از حفاریها موکول شده است وگرنه قیر موجوداست وماهم قبول داریم که آسفالت خیابانهای سطح شهر مناسب ودر شان مردم شهرستان نیست .

6- چرا شهرداری در تعریض معابر در زمان صدور پروانه مساحت در مسیر تعریض را از شهروندان نمی خرد در کجا آیا استناد قانونی دارند که مالکین باید اراضی در مسیر تعریض را رایگان به شهرداری واگذار کنند؟درپاسخ به این سوال  درحال حاضر براساس قانون اولین مورد این است که زمین ها با توافق بازگشایی می شود ودرغیر این صورت براساس کارشناسی قیمت گذاری انجام می شود.

در خصوص افرادی که می خواهند پروانه اخذ کنند براساس ماده 101هزینه هایا بر اساس مصوبه شورا محاسبه می شود وتهاتر صورت می گیرد وگاها هم افرادی هستند که حاضر به دراختیار گذاشتن ملک به صورت مجانی به شهر داری میباشندو. دربازگشایی ها قطعا براساس قانون عمل می شود.

7-چرا شورای شهر هیچ نظارتی بر بی تدبیری در برخی امورات شهرداری ندارد؟ کاش دراین زمینه مصداق هابیان می شد تا پاسخ جامع تری داده می شد.شورا برهزینه کرد اعتبارات نظارت دارد .درامورات اداری شورا فقط شخص شهردار را می تواند استیضاح کند وبقیه نیروها زیر نظر شهردارهستند و رفت وآمد وورود وخروج نیروها کاملا منترل میشود واینکه سوالی مطرح شده بود که چرا اکثرا مسئولان ارشد درمحل کار حضور ندارند لازم به توضیح است که برخی از مهندسین ناظر فقط ساعت خاصی برای نوبت دهی به مراجعه کنندگان در شهرداری حضور دارند وبیشتر کار آنها خارج از شهرداری است اما ساعت ورود وخروج این افراد هم کاملا کنترل می شود.

درخصوص فضای سبز وتنظیف شهر ما کسری داریم واین را هم قبول داریم چراکه به دلیل پایین آمدن درآمد های شهرداری وبرعکس افزایش حجم کاروکاهش نیرو دراین موارد با مشکلاتی مواجه شده ایم که انشاء الله برای رفع این مشکل تدابیری اندیشیده شده است وامیدواریم بتوانیم در بحث فضای سبز شهری هم با توجه به برنامه هایی که داریم وهمچنین کاشت گل وگیاه که در جهت صرفه جویی درهزینه ها توسط شهرداری صورت می گیرد تغییرات محسوسی را در شهر احساس کنیم

درمورد سوالی که به عنوان یک شهروند حق داریم برنامه های شهرداری را بدانیم عرض می کنم برنامه های صورت گرفته در حوزه فعالیت های شهرداری در سایت شهرداری گذاشته شده وهمچنین تعاملاتی با اصحاب رسانه صورت گرفته است وگزارشات در جراید وسایتها درج می شود.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.