دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 136  |  
تاریخ انتشار : 6 آذر 1391 - 19:28
کارشناس موسیقی مرکز صدا و سیمای خراسان جنوبی از تولید سالانه هفت قطعه موسیقی در ساختارهای متنوع در این استان خبر داد و گفت: این رقم طی دو سال گذشته و امسال به 11 قطعه افزایش یافته است.

به گزارش نسیم قاین به نقل از فارس، غفور محمدزاده عصر امروز در جمع هنرمندان خراسان جنوبی اظهار کرد: جدیدترین قطعات موسیقی در واحد شعر و موسیقی مرکز خراسان جنوبی تولید می‌شود.
وی تصریح کرد: در این راستا امسال شش قطعه در قالب محلی باکلام، یک اثر در قالب تک‌نوازی محلی، سه اثر در ساختار بی کلام سنتی و یک اثر در ساختار ارکسترال با استفاده از هنرمندان استان تولید شده است.
کارشناس موسیقی مرکز صدا و سیمای خراسان جنوبی ادامه داد: این آثار ضمن کسب مصوبه پخش برای شبکه‌های سراسری صدا و سیما مورد تشویق کارشناس مرکز موسیقی و سرود سازمان نیز قرار گرفته‌اند.
محمدزاده، قطعات فریاد غریبی، صبح روستا، باران، شوق وصال، طریق و لا اله الا الله را در قالب موسیقی محلی با کلام، پرش جل در ساختار تک‌نوازی، ترنم عشق، سویدا و شورش عشق در قالب بی کلام سنتی و قطعه تجلی را در قالب ارکسترال عنوان کرد.
*کسب رتبه سوم کارشناس موسیقی مرکز خراسان جنوبی در هفتمین جشنواره بیت و حیران
وی از برگزاری هفتمین جشنواره ملی"بیت و حیران" با حضور هنرمندان سراسر کشور با رویکرد احیای شیوه‌های کهن‌سازی و آوازی نواحی مختلف ایران در شهرستان سردشت خبر داد و افزود: کارشناس موسیقی مرکز خراسان جنوبی در این جشنواره در رشته بیت‌خوانی و روایت‌گری در موسیقی خراسان مقام سوم را از آن خود کرد.
 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.