دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 135  |  
تاریخ انتشار : 6 آذر 1391 - 19:26
 جانشین فرمانده انتظامی خراسان جنوبی از کشف و ضبط 18 تن انواع مواد مخدر از ابتدای سال جاری تا‌کنون در این استان خبر داد.

‌به گزارش نسیم قاین به نقل از فارس، محمدسعید ابراهیمی عصر امروز در جمع مسئولان شورای مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی اظهار کرد: در راستای  کشف 18 تن انواع مواد مخدر ‌در این استان نیز تعداد 625 نفر از توزیع‌کنندگان موادمخدر نیز  دستگیر شده‌اند.‌
وی افزود: در این راستا 410 ‌متهم شناسایی و 3 هزار و 989 پرونده تشکیل شده است.
جانشین فرمانده انتظامی خراسان جنوبی از متلاشی شدن 77 باند قاچاق مواد مخدر نیز از ابتدای امسال تاکنون در این استان خبر داد.
ابراهیمی تصریح کرد: همچنین در این مدت 90 کیلوگرم هروئین کشف و ضبط شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از 85 درصد کاهش برخوردار بوده است.
وی ادامه داد: 635 دستگاه خودروی که در راستای حمل، توزیع و نگهداری مواد مخدر در این استان فعالیت داشته‌اند نیز توقیف شده است.
*40 درصد زندانیان خراسان جنوبی غیربومی هستند
مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی خراسان جنوبی در ادامه این جلسه گفت: 40 درصد زندانیان زندان‌های این استان را افراد غیر بومی تشکیل می‌دهند.
محمدعلی اربابی اظهار کرد: از این تعداد 95 درصد به دلیل حمل، توزیع و نگهداری مواد مخدر توسط نیروی انتظامی دستگیر و روانه زندان شده‌اند.
وی با بیان اینکه نگهداری زندانیان کار سخت و دشواری است، یادآور شد: از تمامی مسئولان و دستگاه‌های مربوطه در راستای کمک به زندانیان نیز در خواست کمک می‌کنیم.
رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی با اشاره به اینکه نقشه راه جامع مبارزه همگانی با مواد مخدر از سوی وزارت کشور ابلاغ شده است، تصریح کرد: باید نقشه راه جامع مبارزه با مواد مخدر استانی نیز در حوزه‌های مختلفی از قبیل حوزه‌های فرهنگی، پیشگیری و کاهش مواد مخدر تهیه و تدوین شود.
سعید صباغ با بیان اینکه این نقشه راه جامع دارای 60 هدف کمی است، افزود: در این نقشه 346 فعالیت اجرایی دیده شده که باید در جلسات متعدد مورد بررسی قرار گیرد.
 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.