دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 133  |  
تاریخ انتشار : 6 آذر 1391 - 19:23
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی از رشد 29 درصدی جمع‌آوری صدقات در این استان طی نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش نسیم قاین به نقل از فارس سید جواد رضوی با بیان اینکه صدقه ‌دادن از کارهای مستحب است، اظهار کرد: در شش ماهه نخست امسال رقمی معادل 10 میلیارد و 125 میلیون ریال صدقه از محل صندوق‌های صدقات کمیته امداد خراسان‌جنوبی جمع‌آوری شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 29 درصد افزایش داشته است.
وی ادامه داد: در نیمه نخست سال گذشته 7 میلیارد و 850 میلیون ریال صدقه در خراسان‌جنوبی جمع‌آوری شده بود.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی با اشاره به فرموده پیامبر (ص) مبنی بر اینکه صدقه رفع بلا و مؤثرترینِ دارو است، تصریح کرد: ماهانه یک‌میلیارد و 690 میلیون ریال صدقه از صندوق‌های صدقات این استان جمع‌آوری می‌شود.
رضوی مجموع مشترکان صندوق‌های صدقات استان را 90 هزار و 562 مشترک عنوان کرد و افزود: از این تعداد 85 هزار و 889 مشترک صندوق کوچک و 4 هزار و 673 مشترک صندوق متوسط و بزرگ است.
وی با بیان اینکه مصارف صدقات در سرفصل‌های مختلف انجام می‌شود، یادآور شد: صدقات جمع‌آوری شده بر اساس نظر نماینده ولی فقیه در این نهاد در سرفصل‌هایی از قبیل خدمات درمانی، فرهنگی، کمک به امر ازدواج نیازمندان، کمک به مسکن مددجویان و کمک به اشتغال مددجویان هزینه می‌شود.
*پرداخت 100 میلیارد ریال مستمری به مددجویان امداد خراسان‌جنوبی
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون مبلغ 100 میلیارد ریال مستمری و عیدی به مددجویان این نهاد پرداخت شده است.
رضوی ادامه داد: همچنین از این مبلغ 11 درصد به عنوان عیدی به مددجویان زیر پوشش امداد خراسان‌جنوبی کمک شد.
وی اظهار کرد: در نیمه نخست امسال به 547 زوج زیر پوشش امداد خراسان‌جنوبی مبلغ 4 میلیارد و 892 میلیون ریال کمک شده است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی تصریح کرد: از این تعداد به 471 زوج جهیزیه و به 54 نفر نیز هدیه ازدواج اعطاء شد.
رضوی افزود: امسال نیز 51 میلیون ریال برای کمک هزینه خرید جهیزیه موردی به 17 نفر از دختران نیازمند غیر مددجو و مبلغ 23 میلیون ریال برای کمک هزینه ازدواج مجدد در این استان هزینه شده است.
 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.