دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 131  |  
تاریخ انتشار : 6 آذر 1391 - 19:12
فرماندار قاینات گفت: الگوگیری از واقعه عاشورا سبب شد تا امروز مسلمانان جهان در مقابل استکبار ایستادگی کنند.

   به گزارش نسیم قاین به نقل از روابط‌ عمومی فرمانداری قاینات، حسین شرافتی در در جمع خادمان فرهنگی کتاب، نویسندگان، کتابداران و کتابخوانان با اشاره به اینکه در ماه محرم دشمنان اسلام ناجوانمردانه، سرور و سالار شهیدان و اهل بیت را به شهادت رساندند، اظهار کرد: بیعت نکردن امام حسین (ع) سبب شد تا امروز با الگو گرفتن از حوادث عاشورا ما با افتخار در مقابل استکبار ایستادگی کنیم و راه عاشورا تا ابد برای ما ارزشمند و نجات‌دهنده است.
وی تصریح کرد: ترویج کار فرهنگی، ارزشی و اسلامی می‌تواند زیرساخت‌های اصلی نجات نسل آینده باشد و در مسیر حق و حقیقت هدایت‌گری، ماندگار باشد.
فرماندار قاینات تاکید کرد: اگر قصد داریم راه را گم نکنیم باید عاشورایی عمل کنیم و کتاب، مسیر حرکت را مانند چراغی در تاریکی به ما نشان می‌دهد.
شرافتی بر قدرشناسی از نویسندگان و اهل قلم تاکید کرد و افزود: این قشر باید در خور شأن و منزلت مورد تکریم قرار گیرند.
وی به فرمایشات و دیدگاه‌های رهبر فرزانه انقلاب اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی کتاب را یکی از بهترین ابزارهای کمال بشر دانسته‌اند.
فرماندار قاینات اثربخشی دهه محرم را ارزشمند دانست و افزود: همان چیزی که امروز برای ما به ارمغان رسیده است حاصل تلاش نویسندگان و اهل قلم است که ما از آن استفاده می‌کنیم و پتانسیل و ظرفیت نیروی انسانی قاینات برای نشر کتاب در این عرصه فراوان است.
شرافتی گفت: کتاب انسان را از آسیب‌های اجتماعی نجات می‌دهد لذا باید کتابخوان همچون پزشک، وجود انسان را احیاء کند.
وی نقش معلمان را در ترویج فرهنگ دینی و عاشورایی موثر دانست و افزود: اگر ما با شناخت از علم و دانشگاه نتوانیم اثربخشی مفیدی داشته باشیم به نوعی خروجی خوبی در مطالعات و کتابخوانی نداشته‌‌ایم.
فرماندار قاینات گفت: باید انتقال فرهنگ عاشورا درست تبیین شده و تلاش کنیم تا مطالعات ما اثراتی ماندگار و انسان‌سازی داشته باشد.
 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.