دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 12  |  
تاریخ انتشار : 25 آبا 1391 - 19:05
استاندار خراسان جنوبی از احداث و افتتاح سه کمپ گردشگری در روستاهای همت‌آباد زیرکوه، سه قلعه سرایان و دهسلم نهبندان خبر داد.


 
به گزارش نسیم قاین به نقل از فارس، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، قهرمان رشید اظهار کرد: طبق توافقاتی که با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور به انجام رسیده تا سال آینده بسیاری از زیرساخت‏های کمپ‌های گردشگری استان نیز آماده بهره‏برداری است که نقش مهمی در توسعه اقتصادی خراسان جنوبی ایفا می‌کند.

وی افزود: در سال جاری مبلغ یک‌میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار برای توسعه کمپ گردشگری سه قلعه اختصاص یافته و همین میزان اعتبار نیز برای کمپ‏های گردشگری در شهرستان‏های زیرکوه و نهبندان اختصاص می‌یابد که می‏تواند سبب توسعه اقتصادی در این مناطق شود.

استاندار خراسان جنوبی درآمد بسیاری از کشورهای دنیا را از طریق صنعت گردشگری دانست و تصریح کرد: خراسان جنوبی با 650 هزار نفر جمعیت و 96 هزار کیلومتر مربع وسعت، دارای 460 کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان است و با استان‏های سیستان و بلوچستان، کرمان، یزد و خراسان رضوی نیز همسایه است.

رشید ادامه داد: خراسان جنوبی دارای 6 هزار رشته قنات و چشمه است که به علت خشکسالی‏های پی در پی در حال حاضر 90 درصد آنها خشکیده و سبب شده تا بسیاری از باغات و مزارع نیز از بین برود

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.